Afte v ustih!!!!

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

13. jun 2007 8:09

Sterkuš, jaz bi se na tvojem mestu vprašala zakaj pride do tega. A fant poje kaj sadja in sveže zelenjave skozi dan, ali mogoče preveč nezdrave hrane? ann

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. jun 2007 8:46

Mislim, da je ann dobro vprašala. Sicer je pa tudi tu vprašanje, kdaj kvaniteta preskoči v novo kvaliteto. Ena afta kot posledica kakega daljšega preveč obilnega hranjenja (npr, zelo velikokrat se kakšna afta pojavi v januarju kot posledica veseljačenj v decembru), afta kot reakcija na določeno hrano (poznam veliko ljudi, ki dobijo afto po čokoladi) ali pa več aft kot posledica stresa. Preventivno so dobre kreme za dlesni, ki vsebujejo izvlečke žajblja in seveda veliko C vitamina. Vendelina jr.

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

13. jun 2007 9:37

Afte sem dolga leta dobivala po vsaki jedi, ki je vsebovala orehe. Zato sem se takim jedem izogibala. Če sem afto vseeno dobila, sem jo namazala s propolisom, čeprav se je vse skupaj v vsakem primeru zacelilo v enem tednu. Pred nekaj leti pa sem zaradi nesrečnih dogodkov v družini zelo shujšala, dejansko nisem jedla skoraj ničesar. Vsak dan sem si naredila zajtrk, a recimo desetino tega, kar pojem danes. Prisilila sem se tudi, da sem pojedla kosilo (porcije so bile res minimalne). Zavračala sem tudi sladkarije, ki jih imam sicer zelo rada, razen sladoleda, ki sem ga pojedla res veliko za tisti čas (a še vedno pol manj kot danes). Edino, kar mi je bilo všeč in kolikor toliko prebavljivo za moj skrčen želodec, je bilo ovseno mleko. Takrat sem se tudi veliko ukvarjala s športom (res skoraj vsak dan). Od takrat naprej nimam aft po jedeh z orehi. Takrat so mi izginile tudi rjave lise po obrazu (ki so se na žalost zaradi pregreh vrnile) in mozolji (občasno se kakšen še pojavi na mojem obrazu). Če so afte izginile zaradi psihičnega šoka ali zaradi spremembe prehrane, bi težko rekla. Vesela pa sem, če sem že mogla skozi takšno težko preizkušnjo, ki je ne privoščim res nikomur na tem svetu, da je bila od tega vsaj ena korist. Orehe imam namreč zelo rada! Kozmeja

kastrolca  

član od: 8.4.2007

sporočila: 82

13. jun 2007 10:03

Najbolj pomaga propolis. Uporabljam kar alkoholnega, ker afto še "zažge" oz. afta koagulira. Če sin le ni premajhen, da bi za par sekund potrpel pekoč občutek - se vama splača poskusiti. Afto premažita večkrat dnevno. Magistralni pripravki v lekarni (kombinacije učinkovin: kortikosteroidi, anestetiki, antibiotiki, antimikotiki), ali gentiana violet, ali tozadevni gotovi industrijski pripravki niso nič bolj učinkoviti!! Pač, kar nekaj dni bo trajala, pa bo bolje. Torej: alkoholni propolis, če je sin mlajši, pa vodni pripravek propolisa. Srečno vama! kastrolca

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. jun 2007 15:21

Sama dajem to kalvarijo skozi in skozi. Vse zadeve na recept preizkušeno pri meni ne delujejo, se pa od pred kratkim dobi v lekarni raztopina Betadine za grgranje, ta mi je pa pomagala, vsebuje pa jod. Seveda se ne dobi na recpet, ampak moja zdravnica mi je svetovala, da poskusim še s tem. Z veseljem bom takoj ko se mi spet pojavijo žrtvovala tistih dobrih 4 evrov, je vredna vsakega fičnika. Loni Makaroni

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

13. jun 2007 15:27

Jaz si pomagam s kapljicami 31 (Just) ali pa poližem Septoleto Plus, ki tudi vsebuje lokalni anestetik. Pred leti sem pa s propolisom zdravila. Taia

sterkuš  

član od: 19.5.2007

sporočila: 103

13. jun 2007 17:19

hvala vsem za nasvete.bi pa odgovorila ann,da če bi točno vedela ne bi spraševala za nasvet.sadja in zelenjave poje dovolj za čez dan nezdravi hrani se pa izogibamo kolikor se da.hvala vseeno. romi1

slovinkita  

član od: 6.3.2006

sporočila: 248

13. jun 2007 17:55

Mogoče pomaga: moji noni sem vedno afte z gazo pomočeno v čaj iz žajbla zdrgnila. Kar gazo okrog prsta, pa je šlo. Malce neprijetno, ji je pa pomagalo. Lp,Sara slovinkita

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

14. jun 2007 10:38

Sterkuš oprosti, če sem te užalila, vendar jaz zadnje čase zelo veliko prebiram razno literaturo o zdravem prehranjevanju. Ugotovila sem, da tisto kar nam mediji prodajajo kot zdravo hrano, sploh ne drži. Vse spremembe na našem telesu, razne alergije, mozolji, afte....so znaki, da nam telo hoče povedati, da nekaj ne delamo prav. Če te zanima, pa si preberi "Sedem stopenj bolezni", iz prve roke nam to pove tudi Boris Turk na svojem blogu, dokončno pa sem si postala na jasnem, ko sem prebrala internetno stran zeliščarja Ivana Maršiča. Po novem tudi že pripravljam meso za moža (jaz ga samo občasno jem, kadar mi res zadiši) . Npr. zrezek skuham v vodi, zavržem vodo, v katero se naj bi izločile vse kemikalije in nato ko je že skuhan, ga začinim s soljo, žličko olivnega olja, česen...... in ko sem moža vprašala: Kakšna je bila danes "pečenka"? Odgovor je bil: Boljša kot ponavadi. V glavnem nekako sem prišla do spoznanja, da če sama ne bom poskrbela za svoje zdravje in za zdravje svoje družine, tudi noben zdravnik ne bo. Pa ne mislit, da jaz pa delam vse prav, počasi počasi poskušam uvesti bolj zdrav način prehranjevanja. Upam, da mi bo uspelo. Dober znak je že to, da nobeden od nas ni bil zadnjo zimo nič bolan. Veliko zdravja vsem in lep pozdrav. ann

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

14. jun 2007 11:16

Mislim, da je Ann lepo odgovorila. V glavnem pa je pri vseh nas problem, da niti ne vemo čisto dobro, kaj je zdrava hrana. Saj v splošnem že ptički čivkajo: sadnje, zelenjava....la,la,la..ampak od tu dalje pa....in tudi način, da meso najprej pokuha in vodo zavrže je dober (če se uživa meso). Nekoč je eden dietetiik rekel, da ko kuhamo govejo juho, nekateri zavržejo govedino, morali bi pa juho...no, malce off topic tole... afte pri nas zdravimo s propolisom in sprayem iz lekarne, oba pomagata, je pa res, da je moj tamali, ki ima te težave, čisto premalo sadja, da o C vitaminu sploh ne govorimo!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti