Nova kuhinja

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

10. maj 2012 7:45

Malo bolj sicer so obremenjena, a verjetno res ne toliko bolj. Za ceno kotnih mehanizmov se še sploh nisem pozanimala, ker mi  že tako niso praktični. Dinarčki za kitchenaid pa itak še čakajo da madam izbere kakšna barva bo šla v ta novo kuhinjo  

OlivaB

mala ustvarjalka  

član od: 7.7.2011

sporočila: 40

27. maj 2013 8:16

Da ne smetim foruma bom nadaljevala ker tule:

Torej urejava si stanovanje.. začela bova s kuhinjo in dnevno ki bosta združena v en prostor. Tako odločava se za kuhinjo lesnina- a ima kdo kaj izkušen. Privlači naju cena in aparati znamke BEKO, ki so poleg lesenega dela kuhinje (hladilnik, pečica, kuhalna plošča (3x plin 1x elektrika ali pa 4x indukcija), pomivalno korito) ker trenutno imava se željo da zime vselit v stanovanje bi se odločila za kuhinjo lesnina -kuhinja lotus :). ali ima kdo izkušnje z kuhinjami lesnine.. hvala!

 

mala ustvarjalka

NikaL  

član od: 17.1.2016

sporočila: 3

17. jan 2016 19:24

Če se bo morda komu dalo malo pozabavati z mano, pa da ne odpiram še ene teme "nova kuhinja".  

 

Tudi midva bova kmalu kupovala novo kuhinjo, približno že veva kaj hočeva imava pa nekaj problemov s prostorom samim. Okenska polica je recimo na 85cm, kar je prenizko, zato bova očitno imela pol pulta na tej višini, drugo polovico pa dvignjeno, sploh tam kjer bo pomivalno korito. 

Ima mogoče kdo izkušnje z dvonivojskim pultom?

 

NikaL

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

17. jan 2016 22:21

Mi smo imeli podoben problem, pa smo ga rešili tako, da smo za malenkost zmanjšali okno (svetloba ni problem, ker je okno dvokrilno), korito   namestili pod okno, pipo pa med okenska krila, ki se odpirajo na obe strani. Je pa res, da nam je kuhinjo po meri izdelal mizar, saj imamo zaradi višine hčere in zeta, ki sta precej visoka, že v osnovi nadstandardno višino pulta.

kača

Titikaka  

član od: 13.9.2008

sporočila: 128

18. jan 2016 9:54

Pri nas je del pulta nižji, pa sploh ni problem, ker tam odlagam stvari, kot je sol, kakšna steklenica ipd. Je pa res, da je to manjši del pulta in mi ne predstavlja delovne površine.

Titikaka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

18. jan 2016 10:22

Jaz delam na 60 cm, ostalo imam za odlaganje. 20 cm zraven bi mi prav prislo, po drugi strani mi je pa to udobna razdalja med vodo in kuhalno plosco. Ce bi imela dovolj pulta se ne bi sekirala za pult na 85 cm. kaj pa ce naredis raje klop s povstercki pod oknom? Pride prav v kuhinji

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

18. jan 2016 10:23

Seveda ne 60 cm visine :)

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

20. jan 2016 18:23

 Iz enakega razloga smo mi lani pri prenovi kuhinje morali menjat okna-samo v kuhinji ( itak so bila stara čez 25 let). Spodaj smo dozidali s siporexom (poleti, ko so zunaj rože se nič ne vidi), meni ne bi bilo fajn, če bi bil pult nižji, jaz imam ravno tam pomivalni stroj.

ann

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. jan 2016 19:14

NikaL je napisal/a:
Če se bo morda komu dalo malo pozabavati z mano, pa da ne odpiram še ene teme "nova kuhinja".  

 

Tudi midva bova kmalu kupovala novo kuhinjo, približno že veva kaj hočeva imava pa nekaj problemov s prostorom samim. Okenska polica je recimo na 85cm, kar je prenizko, zato bova očitno imela pol pulta na tej višini, drugo polovico pa dvignjeno, sploh tam kjer bo pomivalno korito. 

Ima mogoče kdo izkušnje z dvonivojskim pultom?

 

NikaL

Morda bi z izmero šlo naredit tako, da imaš tam namesto klasičnega pulta polico za kaj odložit, pod njo spodaj pa odprte police ali pa tiste pletene košare, kot jih imajo nekatere kuhinje. Malce razboješ linijo kuhinje, svetloba ti ostane oziroma okno takšno, kot je. Ne vem sicer, koliko je kuhinja velika in kaj bi ti "sekanje" linije pomenilo, ampak ena od rešitev bi pa lahko bila. Na polici pa imaš ali rože ali pa košaro s sadjem, zelenjavo, leseno košaro za kruh, keramične sklede, nekaj pač.

 

mamamia

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

26. jan 2016 8:41

Kaj pa proizvajalci, ali so kar mizarji. Midva se še odločava, tudi trgovinske kuhinje so lepe in nič kaj dosti dražje od mizarjevih. Dilema, kako se odločiti.

Malčica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti