Nova kuhinja

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

5. jun 2007 16:27

Glede zamrzovalnika spodaj, hladilnika zgoraj: serviser mi je rekel, da se takšni aparati neprimerno bolj kvarijo kot tisti z obratnim razporedom. No, to je bilo že kakšna 4 leta nazaj, zato bi se blo fajn še malo pozanimat. Glede hrbtenice je pa ta razporeditev s hladilnikom zgoraj res fantastična, tle nimam kej rečt. LP

gladiola  

član od: 11.4.2006

sporočila: 100

26. avg 2008 7:46

Slišala sem, da vgradni hladilniki z zmrzovalniki in zmrzovalniki sami niso praktični glede odtaljevanja. Pravijo, da pri odtaljevanju zateče nekaj vode pod zmrzovalnik in tako lahko namoči elemente... Kaj pravite je to res? Kakšne imate izkušnje z vgradnimi stvarmi? gladiola

damjanas  

član od: 4.1.2008

sporočila: 64

28. avg 2008 18:25

no, v mojem primeru to ni res. Namreč omara za vgradni hladilnik zgoraj in zmrzovalnik spodaj je namenjena tudi odtajevanju. Spodnji del je iz posebne plastike v dveh malih etažah in ima dovolj prostora pod zmrzovalnikom da lahko podstaviš posodo. Imam pa elemente na nogicah ki pa so skrite za aluminjasto blendo. Blendo pri čiščenju samo odstranim s klik sistemom in normalno lahko ščistim oz. odtalim zmrzovalnik. lp, damjanas

Andreia  

član od: 7.3.2005

sporočila: 255

18. sep 2008 11:27

Jaz bi samo rekla, da je varianta no-frost larifari....meni se vseeno dela "led"...kar ne morem verjet . Andreia

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

18. sep 2008 15:47

Andreia, potem pa reklamiraj, ker je z aparatom nekaj narobe in ne pisat, da je ta funkcija lari fari. Imamo zamrzovalno omaro no frost in kombiniran hladilnik in se ni v njih nabralo ne ledu ne sreža niti za vzorec.

Lijana

Andreia  

član od: 7.3.2005

sporočila: 255

19. sep 2008 14:17

ojoj, ma ne se tako razburjat , sej to je SAMO MOJA izkušnja... Andreia

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

24. okt 2011 21:15

Bom kar v tej temi nadaljevala, da ne odpiram nove....

Izrisali so mi kuhinjo s kotnim elementom, v katerem naj bi bili tisti plastični izvlečni pladnji v obliki ledvičke. Vem, da obstajajo še izvlečne kovinske košare. Oboje se mi zdi metanje stran placa (v majhni kuhinji) in bi sama kljub slabši dosegljivosti stvari, ki so bolj zadaj, raje dala kar navadne police. Nekako razmišljam tako, da zadaj bi imela tako in tako kozice, ki jih rabim redko (npr. tanajvečja za kuhanje marmelade, soparnik,...).

Torej prosim tiste, ki imate v kuhinji kotni element, za kak info, mnenje, izkušnje. Kako varjanto imate, kako vam služi, kolk not zmečete, kako ste zadovoljne...

 

tjas

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8700

24. okt 2011 21:34

Če bi jaz kupovala kuhinjo, nikakor ne bi vzemala teh izvlečnih predalov oz. košar, niti kotne elemente z mrežami. Hči je v prejšnji kuhinji imela kotni s tisto vrtljivo mrežo. Vsakokrat ko je brisala omaro je mogla kar precej truda vložit. Sedaj ima pokončno omaro do stropa - 40 cm širine z izvlečnimi policami in pravi, da nikoli več nič izvlečnega. 

Vidim, kaj spravi noter, se mi zdi, da 30% manj, kot bi lahko s policami. 

 

Pozdavček!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. okt 2011 21:37

Imam kotni element z mrežasto polkrožno polico (starejša Gorenje kuhinja) in mi je super. Na dnu kotnega elemnta imam shranjeno čebulo, krompir in česen, bolj zadaj, v kotu plastične škatle in podobno, kar ne potrebujem vsak dan (recimo lonec za kuhanje špargljev). Na mrežasti vrtljivi polici pa različne lažje reči (nakupovalne vreče, večje cedilke, vrtljiv lesen pldenj in podobno. Meni so ti izvlečni elemnti super in jih bom imela tudi v novi kuhinji. Meni se zdi, da prostor pridobiš, ne izgubiš. Ali pa vsaj praktičnost.

 

mamamia

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

24. okt 2011 21:39

Mi imamo novo kuhinjo in se nismo odločili za "ledvičke", ampak za krožne police, ki se vrtijo okoli svoje osi znotraj omare. Ledvičk pa nisem marala, ker so mi nekako štoraste, ko jih je treba cele ven izvleč - pridejo čez pol kuhinje

Pred to kuhinjo sem gostovala v klasično opremljeni, s klasičnim vogalom s policami. Dejstvo je, da je prostora več na navadnih policah ampak pri krožnih veliko odtehta to, da so stvari, ki so pospravljene  notri, lahko dosegljive in ni treba vsega ven pobrat da prideš do željene zadeve. Tako ali tako se mi pa stvari, ki jih zelo malo uporabljam nabirajo v shrambi na najvišji polici

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti