Količina peciva na poroki

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

30. maj 2007 5:36

U, madona, bi falila, sem hotela rečt cca pol kile na osebo No, dobro da vem, prijateljica se moži septembra, sicer sem zadolžena za torto, ampak mogoče bo še kako pecivo za čez, od viška ne boli glava, a ne? hehe Veri

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

30. maj 2007 6:49

Hej, hvala vsem. Veliko ste nam pomagali. Če povzamem, 10-15 dkg peciva po osebi plus potica plus škatlice, ki se polnijo sproti ob odhodu gostov - s suhim pecivom, ki je bolj trpežno (he, he, morda iz lesa, to bi vzdržalo - bom predlagala mladoporočencema). lp, župca

priv  

član od: 7.11.2006

sporočila: 266

30. maj 2007 7:23

Misim, da preveč komplicirate in sicer mislim, da glede na to , da je to najpomembnejši dan mladoporočencev imejte že vse prej pripravljeno oz. naj vam kdo pomaga. Kajti nima pomena, da bosta za vsakega svata posebaj tam zlagala pecivo oz. še huje kot je nekdo napisal, da naj si sami svatje izberejo katero pecivo želijo. Ne vem kakšne svat bosta imela, ampak dajanje peciva za domov sploh ni več zanimivo. Kajti svatje imajo pecivo cel večer na mizi in tako s lahko dajo duška. Glede na to, da sem vse to preiskusila 10 dni nazaj misim, da lahko upoštevate kakšno moje mnenje. priv priv

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

30. maj 2007 8:41

Pri nas je navada, da se daje pecivo za domov. In meni je to lepo. Tam na poroki ob vsej drugi hrani se ne poje veliko peciva. Se mi pa zdi dajanje peciva ob odhodu svatov v škatlo totalno zamudno delo. In kdo naj bi to delal? Potem bi imel nekdo "pokvarjeno" ohcet, ker bi skoz moral kontrolirati kdo odhaja in letati za njim, potem bi moral svat čakati, da mu pripraviš pwecivo....

Če bi ga radi dajali za sabo pripravite škatle že vnaprej, potem ob odhodu jim samo daš v roke. Mi smo imeli malo večje škatle peciva. Mislim, da je bilo 400 g. In ne - pecivo ni bilo pocasto in navležano. Dajali pa smo notri samo piškote. Logično, da ne boš zraven dajal peciva s kremo - tega tudi nismo imeli prav veliko - samo nekaj v gostilni. Ker na poroki pa res ni najbolj praktično, sploh, če je vroče, še peciva s kremo, da se ta po možnosti še začne topiti, če ga vozite s seboj in strežete med samim dogajanjem.

Pa tudi saj je potem še torta. Imeli pa smo okoli 80 kg peciva. Vsi svatje so z veseljem vzeli pecivo za domov. Nekaj pa sva ga potem odnesla še v moževo službo + 1 torto, ki je ostala. Imeli smo 5 nadstropno pa je 1,5 torte ostalo. Bilo pa nas je 120.

Škatle pa sva imela prozorne plastične. Kupila sva jih v Grosuplju. Imajo pa vse možne velikosti in oblike.

jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

30. maj 2007 8:47

Ni mi jasno zakaj mi piše v tako velikih črkah, pa saj nisem nič pritisnila. jade Sporočilo je spremenil(a) jade dne 30. maj 2007 08:47:53

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

30. maj 2007 9:11

Dzoana, informacija glede škatel: dobiš jih pri kartonaži Jamnik. Imajo svojo spletno stran www.jamnik.si . Tam si oglej http://www.jamnik.si/?page=pakcenter Oni so nekje v PIrničah. Moja hči jih je naročila kar po pošti in so jih tudi poslali. Cena za 60 škatel je bila 3.00 SIT. Seveda smo sladice spakirali doma in jih odnesli v restavracijo dan prej, kjer so jih hranili na hladnem. Sweetie

dzoana  

član od: 12.3.2006

sporočila: 81

30. maj 2007 10:43

Sweetie hvala za informacijo. Po telefonu sem govorila s Kartonažo Jamnik. Točno to sem iskala. Pecivo bomo pa res morali prej zložiti v škatle drugače bo potem.... Samo pecivo moraš naložiti na mize, poje se pa večinoma ne, kaj naj potem s tistim pecivom ? No če ne bo hujšega problema bo že. Aja, sem sploh povedala, hčerka se mi moži. dzoana

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

30. maj 2007 11:00

Pri nas, so v gostilni, kjer je bila večerja pospravili pecivo, ki je ostalo na mizah nazaj v škatle, v katerih je bilo prinešeno k njim in drugi dan, ko smo prišli poravnat račun smo ga odnesli domov, kjer smo ga razdelili med vse sosede, nekaj so ga odnesli starši na delo, malo pa smo ga pustili še doma, da so se tudi domači sladkali z njim. Imeli pa smo samo piškote raznoraznih oblik in okusov, ter orehovo potico. Nobenega peciva s kremo, ker se nam ni zdelo primerno za tako priložnost. Mijan

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

30. maj 2007 11:46

dzoana, tako kot pravi Mijan, pecivo se pospravi in ga dobite nazaj, potem pa ga razdelite komur hočete. Sweetie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti