Pomoč v microsoft word

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

25. maj 2007 19:58

Ena sošolka je imela enkrat podoben problem, po telefonu sem ji svetovala, vse možne načine sem naštela. Potem se je izkazalo, da sploh ni imela oštevilčenih strani, tako da kazalo sploh ni moglo nastat :) Pa imaš označeno Kazalo vsebine? Ker če imaš "Stvarno kazalo", ti ne bo prav naredilo. Je mogoče tu problem? Atina

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

25. maj 2007 20:37

Mela sm oštevilčene strani in kazalo vsebine, sam mi ni hotu celega narest :( Ampak problem je že rešen.Se je najdla ena dobra dušica in mi pomagala :) hvala lp Pitončica

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

28. maj 2007 10:46

Jaz imam tudi težavo. Pišem diplomsko in na tretji strani mora biti šele prva stran in sedaj ne vem kako naj to naredim. Mi lahko kdo pomaga? Na prvih dveh straneh ne sme biti nič - strani se številčijo od tretje naprej.-upam da sem dovolj jasno obrazložila. Hvala ariella

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

28. maj 2007 11:35

tega se ne da narediti-lahko edino da se začne z drugo stranjo. Naredi tako, da prvi dve strani shraniš v nov dokument ostalo pa v svoj dokument. In potem ko boš printala bo v redu. Ampak če pa hočeš celoten dokument imeti skupaj pa mislim da se ne da. Ksenija :) http://picasaweb.google.com/xency.k Sporočilo je spremenil(a) ksenjako dne 28. maj 2007 11:36:07

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

28. maj 2007 11:51

Se da, ker ima moj fant tako v magistrski. Pojma nimam kako je to naredil. Pri njemu je prva oštevilčena stran uvod.

Ga bom povprašala, ko pride iz službe.

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

28. maj 2007 12:39

Oh seveda se da :) To znam narest kazala mi pa ni ratal :) Moraš narediti prelom strani. Najbolje boš da se javiš na zs in daš e-mail, pa ti pošljem navodila lp Pitončica

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

28. maj 2007 14:22

Ksenjako, seveda se da narediti... trenutno sem doma na bolniški in se bom malo poigrala... Skratka, mora bit prelom strani. Postopek sporočim kasneje.

Pozdravček

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

28. maj 2007 14:47

Evo me nazaj, nekaj sem napisala, upam da bo razumljivo.

 

V dokumentu od toliko in toliko strani se postavi na prvo stran oz. na tisto, katero ne želiš oštevilčevati.

Recimo,

prva stran bo NASLOV (se pravi, brez številčenja)

druga stran bo UVOD (tudi brez številčenja)

tretja stran bo šele začetek teksta. Ampak, želiš šele četrto stran oštevilčiti, in sicer s številko 2.

Postavi se na konec druge strani, izberi "Vstavljanje" / "Prelom" - izberi "Naslednja stran"

Odpri pogled »Glava - noge" in boš v »noga« videla, da na levi strani piše »Glava - odsek 1«, na drugi strani isto na dnu, bo pisalo »Glava - odsek 2«. V desnem kotu pa bo pri odseku 2 pisalo »Enako kot prejšnji« . Na majhni orodni vrstici, ki ti se pokaže spodaj, od desne strani četrti gumbek piše »Poveži s prejšnjim«, na to klikni in ti se bo na papirju zbrisalo »Enako kot prejšnji«. Sedaj bo veljal ukaz samo za naprej.

Sedaj se postavi na stran, kjer ti piše »Odsek 2« in lepo oštevilči z »Vstavljanje« - »Številke strani« in zberi ali hočeš da ti začne oštevilčevati z 1 ali z 2.

Se pravi prva stran je Odsek 1 in je brez številke. Druga stran je Odsek 2 in ga oštevilči poljubno, ali hočeš, da bo napisana 1 ali šele dejanska tretja stran, da bo napisano 2.

Na tak način lahko dokument od 50, 60 in več strani razdeliš na odseke in vsak odsek poljubno oštevilčih ali pa napišeš po Odsekih besedilo v »glavo« ali v »Nogo«

Če ne razumeš, piši mi na zasebno in te bom vodila.

Upam, da sem pomagala.

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

29. maj 2007 16:40

označevanje mi je uspelo, samo sedaj imam pa na začetku diplomske dve prazni strani viška- sem se učila- sedaj pa ne vem, kako se te prazne strani izbriše. Samo še to, prosim. Dragička, hvala za pomoč ariella

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti