Na pomoč, kuhinjski molji!!!

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

10. sep 2007 15:55

Jaz vsako stvar, ki jo odprem takoj preostanek pretresem v steklen kozarec z navojem in pokrijem s pokrovčkom. Tako, da pri meni ko odpreš špajz imam en kup kozarcev na policah. Spodaj ozimnica, na vrhu pa vse ostalo. jade

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

10. sep 2007 16:15

Kaj pa tiste verižice in zapestnice, ki so jih včasih prinašali otroci iz vrtca? Pri nas so bile iz raznih semen, makaranov . . . Seveda sem te izdelke hranila nekaj let, dokler nise začele iz njih letati raz ne leteče živalice, katerih pa ni bil nihče vesel. In otroški nakit je je takoj končal v jašku za smeti. Od takrat več ni bilo težav. Rada pa hranim vse stvari v raznih steklenih kozarcih, ki se kar pridno nabirajo. Vsaj uporabni so. Lep pozdrav riba-ribica

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

10. sep 2007 16:58

mi imamo vse v tupperware posodah ampak vseeno pridejo notri. Ali so kozarci boljši? Ker v kleti je pa mir zaenkrat pred molji. Mogoče je v kuhinji pretoplo. Ksenija :) http://picasaweb.google.com/xency.k

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

10. sep 2007 18:24

Še enkrat: kupite v Intersaparu na polici s spreji proti insektom ZLOŽLJIVE LEPLJIVE HIŠKE s feromonsko vabo, cena okrog 4 €. Drži 3 mesece. F r i n a

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. sep 2007 19:05

Frina, jih imam doma, od treh različnih proizvajalcev, pa vseeno frčijo okoli. Ravno v zračnike jih ne morem postaviti. Loni Makaroni

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

10. sep 2007 20:38

Potem pa malo pri sosedih pobaraj, če imajo gojilnico teh frfotavčkov, Loni. Saj menda od tam pridejo k tebi po zračniku, kaj? Na zračnik pa fino mrežo, pa bo.

 

rimljanka

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

10. sep 2007 20:48

tudi mi imamo te hiške v katere se lovijo molji. Ampak še zmeraj letajo naokoli. Očitno jih nikoli ne bomo rešeni. Ksenija :) http://picasaweb.google.com/xency.k

BISERKA55  

član od: 4.5.2007

sporočila: 143

10. sep 2007 22:38

Poglej,če imaš kakšno vrečko z orehovimi jedrci.Meni so se letos zvalili v tej vrečki.Črvi so priplezali na strop in kaj drugega kod generalka omare.Bom poskušala z lovorjem,ravno včeraj sem ga prinesla z morja,Namesto v golaž, na police v omaro. BISERKA55

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

11. sep 2007 7:35

Rimljanka, ni več tako grozno kot je bilo, očitno smo morali imeti eno leglo nekje v hiši, morda ravno v zračniku, je bil temeljito opucan. Sicer imamo en zid skupen s sosedi (hiša dvojček), ampak od tam prihaja samo kričanje. Imamo pa za hišo polje z njivami, bo verjetno to to.

 Aja, pa še tole - dobila sem ga tudi na navoju pokrova steklene posode, tako da tudi tiste niso ziher.

Loni Makaroni

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

11. sep 2007 8:10

Jaz sem včeraj vse kozarce in posode pomila, natresla notri zdaj bomo pa videli, koliko časa bojo zdržali. Ravno par dni nazaj mi je mami rekla, naj dam v zamrzovalnik za par dni, tako kot je svetovala Rimljanka. Bom poizkusila, čeprav mi tudi zamrzovalnik poka po šivih... (Eh, pa ta blok, ko je konstantna stiska s prostorom...).

Čeprav sem včeraj našla enega, ki je stal v omari, spet...

lidka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti