Očiščevalne kure

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

tema odprta - 26. mar 2002 13:54 | ogledi: 7.009 | odgovori: 21

Vsako leto spomladi se odločim za očiščevalno kuro, nima nobene veze s kilogrami, kar tako za boljše počutje. Do sedaj sem zmeraj kombinirala razne sadno-zelenjavne kure, letos pa sem se odločila za tisto z žitaricami, zdaj me pa zanima, če imate kakšne izkušnje s to kuro?

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

26. mar 2002 15:04

Halo! Kure s žitaricami še nisem poizkusila, pa zato ne vem kako deluje. Moja mami pa vsako leto dela naslednjo kuro. En teden si določi in v tem tednu je samo jabolka in pije vodo. Nobenih čajev, kav cigaret, hrane etc.. ne zaužije. Pravi, da se po tem počuti božansko. Zame to ni, saj nimam rada, da mi hruli v želodcu in, da sem lačna. LP Saša

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

26. mar 2002 22:17

Hojla! Jst imam z žitaricami slabe izkušnje - tretji dan me je čist zlomilo in sm padla v jok, ker nisem mogla več zdržat, medtem ko mi pa ob sadju niti malo ni bilo tako hudo. Mogoce ja pa odvisno od vsakega posameznika LP Sycia

TIUBA  

član od: 5.1.2002

sporočila: 157

27. mar 2002 17:46

Saša! Zanimiva mi je kura, ki jo uporablja tvoja mami. Torej uživa samo jabolka in vodo? Koliko jabolk na dan? To traja 7 dni? Kakšni so učinki? Pozitivne, negativne posledice? Se je to kuro sama zamislila? Rada bi jo preizkusila, pa me vse to zanima, če mi lahko odgovorite. Hvala za odgovor. Tina

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

27. mar 2002 19:29

Ko je bila moja mama še mlada okrog 25 let se je začela ukvarjati z jogo. Od učitelja g. Edvarda Staniča je prevzela ta način, saj je bil že preizkušen. On je to preizkušal na sebi dolgo časa mislim, da skoraj leto dni več kot pol leta pa sigurno. Jabolk poješ cca 8 na dan ozeroma kolikor se ti jih zahoče. Vode pa tako kot vedno=2,00-2,50litra. Veliko uspeha želi Saša Sporočilo je spremenil(a) Venturini dne 27. mar 2002 19:31:24 Sporočilo je spremenil(a) Venturini dne 27. mar 2002 19:40:51

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

28. mar 2002 9:46

Sama imam kar nekaj izkušenj s postenjem - in sicer s t. im. ničelnim postom, med katerim uživam zgolj limonado, sladkano z javorjevim sirupom ter veliko zeliščnih (nesladkanih) čajev. Pred postenjem in po njem nekaj dni traja poseben prehranjevalin režim kot priprava telesa na post in nato na normalno prehranjevanje. Dolžina postenja - odvisno, najmanj štiri, pet dni, če bi kakšno kilo rada dol dala pa tudi več (moja izkušnja do deset dni). Kriza - drugi, tretji dan, nato nič več Lakota - po tretjem dnevu je ne občutim več Počutje - odlično, lahko, sveže, ... Pogostost postenja - spomladi in jeseni Največja težava - kako porabiti čas, sicer namenjen "prehranjevalnim obredom" t.j. nakupovanju hrane, pripravljanju in samemu uživanju hrane. Nekateri se posvečajo sebi, hodijo v naravo... jaz sem polna energije za delo. Meni ustreza, ker ne znam "šteti kalorije" v raznoraznih dietah. Si raje rečem, zdaj pa nekaj dni nič, pa je. Mimogrede, prav v aprilu se pripravljam na letošnji spomladanski post, če se mi bo kdo želel pridružiti, lahko tudi na forumu izmenjamo še kakšno izkušnjo - sploh prvič je lažje, če se postiš v družbi... Lep spomladanski dan vsem skupaj, Irena Sporočilo je spremenil(a) piškotek dne 28. mar 2002 09:47:51

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

28. mar 2002 16:32

Draga Irena, z veseljem bi se pridružila! Imam pa problem: parkrat sem ze poskusila, ampak nisem bila nabita z energijo, pač pa se me je drugi ali tretji dan lotil strahoten glavobol, tako da sem bila cisto zanič. Kako si lahko pomagaš? Tablete menda ne sodijo v očiščevalno kuro...bolniške si pa zaradi posta tudi ne morem privoščiti. Prosim za nasvet! Lep pozdrav, Sonja Sonja Lojen

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

29. mar 2002 8:04

Pozdravljena, Sonja! Čisto prav imaš glede tablet, tudi kava, cigarete, žvečilni so med ničelnim postom prepovedani. Če piješ veliko kave ali precej kadiš, so bili morda glavoboli posledica abstinenčne krize? Ne vem. Tudi sama sem imela pred leti enkrat podobne težave. Bilo je jeseni, zeblo me je in sploh sem bila čisto hin. Pet dni sem vztrajala, nato pa prenehala. Po pogovoru s splošno zdravnico pa prišla do naslednjih zaključkov: - preden se greš postit, moraš biti v glavi pripravljen na to, mislim poznati razloge zakaj in kako (jaz preden se odločim, veliko premišljujem o tem in ker nimam kakih posebnih težav s kilogrami sem že pred časom razčistila sama s sabo, da pač ni treba, da se vsakič postim deset dni, da lahko traja tudi krajši čas, potem pa grem korak za korakom oz. bolje rečeno dan za dnevom, kolikor mi pač ustreza. - pametno je tudi, če se pred postom oglasiš pri zdravniku, čisto tako, da ti zmeri pritisk, pa pregleda kri... da mu poveš, kaj nameravaš - bolni oz. ljudje z izčrpaniom organizmom naj se praviloma ne bi postili -se strinjam s tabo glede bolniške, morda pa si lahko vzameš dan dopusta, pa združiš z vikendom in so takoj trije dnevi - za tiste krizne dni - ko ni treba v službo in se lahko sebi malo bolj posvetiš. Če imaš družino, ki ji je treba kaj skuhat, pa morda angažiraš partnerja, otroke, starše,... da ti ni ravno treba stati za štedilnikom, čeprav jaz tudi med postom lahko brez težav kuham (a le tisto, kar kuham na pamet, t.j. brez poskušanja) - jaz jih sicer nisem brala, menda pa obstaja kar nekaj knjig o postenju - kar zadeva postenje v družbi, pa mi je bilo najlažje prav prvič, ko sva se postili skupaj s prijateljico, trajalo je en teden, takrat še študentki sva delali kot nori od jutra do večera pri eni firmi in ena drugi dajali vzpodbudo. Spomnim se vikenda, ko me je državlo, da bi jedla, pa sem takoj pomislila na prijateljico, da ji tega pa res ne smem naredit. Skratka, uspelo nama je. Jaz sem nato ugotovila, da mi post paše in se ga redno (z izjemo časa nosečnosti in po porodu, dokler sem dojila)lotevam, kot sem napisala, dvakrat na leto. Letošnji načrt predvideva takoj po Veliki noči nekaj dni priprav na post s čisto zelenjavno juho, sadjem in jogurtom, potem pa predvidoma v petek začnem (petek zato, ker prvi dan pravzaprav ni krize, potem sledi pa vikend). Če se boš odločila oz. če te še kaj zanima, se oglasi. Pozdrav, Irena

neznan uporabnik

29. mar 2002 11:11

Pri nas kokoš že je očiščen in tehta do 2 kg. Nikoli jemo kokoš s sadjami, ker to ne ide skupaj. Ne razumem glih sve, kaj gospod stanič preizkusal kokoš na sebi? Rad jaz imam mehr masten kokoš, ker je dobro za filat s kruh. Še boljši je turky. Ima več kili. hans vielderman

neznan uporabnik

29. mar 2002 17:38

Hojla Loni, ali z zitno dieto mislis na sedemdnevno zitno dieto, pakirano v sedmih vreckah s sedmimi razlicnimi ziti? Balti

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. apr 2002 8:34

Hojla nazaj! Ena izmed mojih neprijetnih značilnosti je, da se predpisanih kur ne maram držati. Kar je dobro za nekoga, verjetno ni za vsakogar, to je moja logika. V DM se dobi še ena drugačna, pa sem vzela tisto, ker se mi je dopadel tisti stavek, da so možna odstopanja od predpisanega recepta. Prodajalka mi je namreč dovolila vpogled na tisti zložen kos papirja, dodan žaklju. Ki sem ga spravila za še kdaj drugič. Lahko rečem, da sem ta teden prav uspešno preživela. Zdaj se pa lahko do zime "zastrupljam" z dobrotami. LP Loni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti