Ostali so mi beljaki

marijapo  

član od: 16.9.2005

sporočila: 21

tema odprta - 24. apr 2007 21:21 | ogledi: 9.404 | odgovori: 15

Živjo,

delala sem mojo priljubljeno torto, pri kateri ostanejo 4 beljaki in sem si rekla, da tokrat pa ne bodo beljaki spet romali, po enem tednu stanja v hladilniku, v smeti.

Tistih španskih vetrcev ne maram preveč, tako da če ima katera boljši predlog, bom navdušena.

Hvala!

marijapo

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

24. apr 2007 21:28

Eno jajce, štirje beljaki, malo soli razžvrkljaj in si speci omleto, ki vsebuje veliko beljakovin. S papriko, paradižnikom oz. vloženo zelenjavo imaš zdravo večerjo. PACKA

darja2  

član od: 29.9.2006

sporočila: 249

24. apr 2007 21:30

U packa tole je pa dobr. Jaz pa tolk lačna pa ne smem. darja2

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

24. apr 2007 21:31

Beljake lahko zmrzneš in ko se ti porodi kakšna dobra ideja, jih odtališ in uporabiš. londonska rezina

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

24. apr 2007 22:35

Jaz beljake stepem, dodam sladkor v prahu in jih zakuham na mleku. V preostalo mleko zakuham vanilijev pudig in prelijem po "kepicah" . Seveda je ta puding bolj redek, da je kot vanilijeva krema. Pri nas komaj čakamo, da ostanejo beljaki. LENČA

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

24. apr 2007 22:55

Meni pa so svetovali še ta recept: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=4671 naslov je za mafine, ampak na drugi slikici je v obliki šarklja , delala sem pa iz 12-ih beljakov. Meni je zelo, zelo dober in ga vedno naredim ko imam za porabit beljake. Zraven pa paše žlica stepene sladke smetane. aknelab

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. apr 2007 9:05

Vidim, da se višek beljakov tule pojavlja vsaj enkrat na mesec. Bejba, če si ob pol desetih zvečer ugotovila, da imaš višek beljakov, zakaj za božjo voljo si pa nisi naredila a) maske za obraz iz jogurta, medu in umešanih beljakov - pomirja in vlaži b) maske za lase, kjer umešaš olivno olje in beljake- nahrani lase in si to namestila na obraz/lase, da bi imela malo bjuti programa in časa zase? In se zjutraj zbudila s svežim obrazom? Ker čisto vsega pa tudi ni treba pojesti. Vendelina jr.

madronsica  

član od: 26.9.2006

sporočila: 103

25. apr 2007 9:24

Meni pa so božanski KOKOSOVI MAKRONI-povlekla iz Merkurjeve internetne strani: Sestavine za 52 makronov: 6 beljakov 350 g sladkorja v prahu 350 g zmletih mandljev nekaj kapljic mandljeve esence 350 g kokosove moke približno 26 razpolovljenih in blanširanih mandljev PRIPRAVA: Tri pekače za piškote obložimo s pergamentnim papirjem. Beljake stepemo v trd, vendar ne presuh sneg. Vanj presejemo sladkor v prahu in ga previdno vmešamo. Vmešamo še zmlete mandlje, mandljevo esenco in kokosovo moko. Testo po čajnih žličkah polagamo v pekač. Na vrh vsakega kupčka položimo pol mandlja. ČAS PEČENJA: Makrone pečemo na vseh treh nivojih hkrati in sicer v ogreti ventilacijski pečici pri 150°C, približno 25 minut. Pravilno so spečeni, ko so zunaj rjavi in hrustljavi, v sredini pa mehki. Makrone preložimo na rešetko, da se ohladijo in jih ponudimo še isti dan. Če pa ni ventilacijske pečice, pa posamične peke po 25 minut. Sestavine za 45 makronov 3 beljaki 175g sladkorja v prahu 175g zmletih mandljev nekaj kapljic mandljeve esence 350g kokosove moke Namesto mandlejve esence lahko daš kakršno koli drugo esenco,ali pa tudi nobeno. madronsica

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

25. apr 2007 10:05

Vidiš, Vendelina, kako smo različni: jaz si nikoli ne bi packala beljakov na obraz ali lase! teta torta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti