Divja hrana

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

16. apr 2007 12:07

Točno tole, Rimljanka! Se strinjam, kako se hitro zamenjajo razna imena, še posebej, ker kar poznam iz rastlinstva, večinoma poznam še iz otroštva in po poimenovanjih moje babice. Poskusi kdaj omenjene špagete (uporabiš samo zelene liste rastline)! fresh

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

16. apr 2007 14:15

Ravno ta konec tedna je bil v Šmartnem v Brdih sejem cvetja, na katerem si lahko pokusil jedi iz cvetja, zelišč,... Božaaaaansko dober mi je bil zelo preprost namaz iz masla in materine dušice. Na listu sem dobila tudi 3 recepte (najbrž iz zgoraj omenjene Cortesejeve knjige), poskusila tudi te jedi in zdaj vam jih ponujam v pokušino: MRTVA KOPRIVA KOT ZELENJAVNA PRILOGA Sesekljano čebulo popražimo na olju, prilijemo sojino omako in/ali solimo ter dodamo narezane kuhane mrtve koprive (20 dag). Potresemo s ščepcem majarona in nekajkrat premešamo. Ko je zelenjava že na krožniku (npr. s kuhanim krompirjem), jo prelijemo še z bučnim oljem. Preden dodamo v posodo mrtvo koprivo, lahko prilijemo skodelico juhe ter tekočino zgostimo z žlico ali dvema moke. Dobimo omako, ki jo prav tako ponudimo s kuhanim krompirjem. KROMPIR V REGRATOVIH ROŽAH Odprte regratove cvetove in narezan krompir damo v hladno slano vodo in skuhamo, pretlačimo ter zabelimo s slanino. JUHA Z MARJETICAMI Iz 2-3 žlic olja in žlice ajdove moke naredimo prežganje in zalijemo s četrt litra mesne juhe. Dodamo očiščene, narezane liste in cele cvetove (približno 3 žlice). Na kratko pokuhamo, da se zelišče zmehča. Začinimo s soljo, pimentom in drobnjakom ter ponudimo s kockami kruha, ki smo jih pred tem popekli na oljčnem olju. Okrasimo s cvetnimi koški. Dober tek!

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

16. apr 2007 22:17

Hvala, Rimljanka in Fresh! Rman poznam in ga tudi kdaj vržem v zeliščno juho, s špageti bom pa gotovo še poskusila. Resa ali resje pa pri nas pravijo tisti rožnati rastlinici z Rimljankine slikice (Erica carnea), in jo občasno naberem za čaj. Me pa zdaj prav srbijo prsti, da bi jo vrgla k špagetom ali k zrezkom, če nič drugega, bi bili lepo pisani... JasnaV

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

17. apr 2007 19:53

lucijana, ali lahko napišeš recept za bezgov kruh. V knjižnici je namreč knjiga izposojena. Hvala. aknelab

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti