Divja hrana

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

15. apr 2007 6:54

Tukaj:

poskusil sem kopirati link, pa mi neki ne gre. Poglej v najdi.si pod kmečki glas, potem pojdi v spletno knjigarno, knjiga je prva na seznamu. ežoj

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

15. apr 2007 8:49

Poznam knjigo Divja hrana na kvadrat in je super zadevščina. Marsikaj smo že poskusili, najraje pa seveda naberem koprive za špinačo (meni je neprimerno boljša kot iz špinače), regrat, kislico, vodno krešo, divje šparglje, bezgove cvetove, reso, itd. Nabiram pa samo za pripravo jedi, sokov in čajev pa ne pripravljam, razen iz lavande (čaj). fresh

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

15. apr 2007 11:15

še nekaj za ljubitelje divje hrane (kako se vam jo posreči ukrotiti? Jaz do sedaj še nisem našla zares učinkovitega recepta! ): Ljubiša Grlič: Užitne divje rastline; Cankarjeva založba, Ljubljana, 1980

Sicer je še iz prejšnjega stoletja, ampak se da kar ponucat, ni pa notri nobenih receptov.

LP

cervus

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

15. apr 2007 11:53

Veri, oprosti,

tisto kar sem jaz ponujal, je ta knjiga ki jo že imaš ( sem mal bolje pogledal ). Tista moja nima  " 2" 

ežoj

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

16. apr 2007 0:59

Fresh, zakaj pa uporabiš reso, če ne za čaj? Sicer pa, redkvični listi so užitni, če niso prestari in pretrdi. Še boljši so pa semenski stroki, če jo pustiš, da gre v cvet. JasnaV

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

16. apr 2007 9:54

JasnaV, reso uporabim za špagete. Reso operem, jo osušim, potem pa v ponvi najprej suho pražim pinjole, potem dodam nekaj olivnega olja in česen, nato pa zelo na hitro premešam z reso. To zmešam s špageti in posujem s sveže naribani parmezanom. Ideja je s kmetije Butol, kjer organizirajo tečaje mediteranske kuhinje. Stvar se sliši nenavadno, vendar je zelo okusno. fresh

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

16. apr 2007 11:01

Rimljanka, ne eno, ne drugo. Pri nas ji rečemo po domače kurja resa, nekateri rečejo tudi škoreca, če pa se ne motim, gre pravzaprav za rman. Bi si morala vzeti čas in pobrskati za kakšno sličico, ali pa jo fotografirati in ti poslati slikico. Ali pa vsaj poiskati recept. V botaniki nisem najbolj doma. fresh

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

16. apr 2007 11:54

A takle?

   Achillea millefolium, navadni rman

 

No, se pa lepo vidi, kako lahko slovenska imena zavedejo. Je kup domačih, ko isto ime pomeni čisto različne stvari. Zato je res fino, če so zraven še latinska, je manj možnosti za zamenjave. te so lahko prav neljube.

 

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti