Likanje moške srajce

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

10. apr 2007 9:30

Jaz tud likam tako, kot dragička. Ognjič

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. apr 2007 10:22

Pri nas si jih pa dedci kar sami peglajo, vsaj na papirju.Temu primerno je tudi število srajc v omarah, brat nima niti ene. Loni Makaroni

smrečica  

član od: 22.1.2007

sporočila: 62

10. apr 2007 13:09

Likanje si poenostavim tako, da srajce še mokre obesim na žičnate obešalnike in jih "poparim" (beri:vsako srajco na obešalnku posebej poparim s paro iz likalnika). Tako je likanje suhih srajc manj zamudno. smrečica

planet_food  

član od: 22.4.2005

sporočila: 81

1. jan 2010 20:51

Zdravo! Moje vprašanje se sicer ne tiče dobesedno likanja srajce, bolj me zanima njeno ravnanje. Namreč: zanima me kako zravnati oziroma odstraniti gube s srajce, ki je bila zložena, BREZ likalnika. Nekje se slišal da se to da narediti če dobro zapariš tuš kabino ter da se srajca nekoliko navlaži, vendar me zanima vaše točno mnenje. Zadeva se tiče nošnje srajc za v šolo in naokoli, kjer se ne gleda tako strogo in kjer lahko srajco za silo zravnaš večer preden jo uporabiš (študiram 150km od doma, tako da si vsakodnevnega likanja ne morem omisliti, obleke pa vzamem za 2 tedna in se v kovčku pač nekoliko zmečkajo). Hvala za odgovore ter Vsem uspešno ter kuharskih užitkov polno leto 2010, Kristijan planet_food

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

2. jan 2010 19:55

Se mi zdi, da bi šlo tudi tako, da bi srajco čez noč obesil na obešalnik, s plastenko (tako, za rože škropit) poškropil srajco, jo malo nategnil (kaj blesavega misliti ob tem je prepovedano ), nato pa pustil viseti čez noč, da se dobro posuši. Isto narediš s paro (jo zapreš v tuš kabino in pustiš teči vročo vodo).

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti