Torta v obliki vulkana

moniak  

član od: 7.1.2004

sporočila: 31

11. apr 2007 20:02

Onka je napisal/a:
Previdno! Jaz sem zadnjič hotele narediti torto nutela kot žogo (v voku, kot sem delala tamali pikapolonico), pa ni razala - se je nutela "usedla " na dno. (Potem sem še en tak biskvit naredila in je bilo isto). Onka
Ups, hvala za opozorilo. Jaz sem nutelo enkrat že naredila v okroglem pekaču za torto in je lepo uspela. No, tudi tokrat jo lahko uporabim za spodnji del vulkana (nasvet Ninje24). A mislite, da je problem zaradi druge oblike pekača, da testo za nutelo ne bi ratalo? Jaz nameravam uporabiti pekač za šarkelj (sem ga pravkar nabavla). Kateri tortni biskvit pa bi bil neproblematičen za peko v tem modelu? Morda biskvit, ki nikoli ne pade dol ??

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

11. apr 2007 21:35

Lahko tudi spečeš več okroglih tort, jih zložiš eno na drugo, napolniš s kremo in obrežeš, da dobiš obliko gore. Narediš še krater, ter tekočo lavo iz obarvane maslene kreme in mogoče še rdečega preliva za torte. unicorn

pelican  

član od: 7.2.2007

sporočila: 73

12. apr 2007 8:44

jaz bi naredila torto tako, da bi spekla več okroglih tort, vsaka bi bila malo manjša, se da kupiti v mullerju, čisto majhne torte...tistim zgoraj bi naredila še luknje za krater, pa napolnila ali z masleno kremo, bi ji dodala rumeno barvo, pa še rdečo bi uporabila za lavo...vse torte bi namazala z kako kremo po želji...masleno kremo bi namazala še tako, kot da je lava ven prišla po vulkanu...vulkan, bi namazala z nutelino kremo ali kako drugo čokoladno... pelican

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

18. apr 2007 19:34

Jade kako si naredila, da se kadi iz torte? Drugače pa zelo lepo in izvirno. Teka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

18. apr 2007 19:40

Saj je nisem naredila jaz, torta je z neta. jade

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

18. apr 2007 20:40

Aha, hvala Teka

moniak  

član od: 7.1.2004

sporočila: 31

23. apr 2007 12:11

Lep in zelo okusen vulkan je nastal s kombiniranjem dveh receptov s Kulinarične Slovenije. Spekla sem dva biskvita po receptu za torto nutela, enega v modelu za torto s premerom 25 cm, drugega v modelu za šarkelj z istim premerom. Kremo iz Torte nutela z dodatkom bananininih rezin sem uporabila za zemeljsko plast, kremo iz recepta za Malinovo torto za otrokov rojstni dan pa za lavo. Lava je bila na pobočju vulkana okrepljena z malinovim prelivom (neke vrste sladki greh), dodala sem še čokoladne mrvice. Na otroškem slavju smo na vrhu prižgali "čarobni vulkan za torto", neke vrste ognjemetek, tako, da je vulkan doživel tudi izbruh ... Bom poizkusila dodati sliko za boljšo predstavo, morda kar k receptu za Torto Nutela. Naj povem, da je nutelno malinova kombinacija vrhunska (niti drobtinica ni ostala, čeprav je bila torta precej velika) in bom to torto gotovo še kdaj spekla tudi v normalni obliki. Hvala vsem za nasvete. M.

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

23. apr 2007 12:33

Moniak, kar predstavljam si, kako v redu je bila torta. Komaj čakam slikico. Bom tudi sama naredila kaj takega ob primerni priložnosti (verjetno kombinacijo čokolade in malin, nutela ni tako zelo "moja". teta torta

moniak  

član od: 7.1.2004

sporočila: 31

23. apr 2007 15:34

Sliko in komentar sem priklopila k Torti Nutela, ki je prispevala levji delež recepta. Nekaj dni bo verjetno še trajalo, da se se slika pokaže. LP, M.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti