Ura-kdaj se prestavi?

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

26. mar 2007 6:37

Sovražim uro nasploh. Tako prestavljanje pa še toliko bolj. To je ostanek starih časov. Poletni čas imam rad, da je dolgo svetlo, ampak prestavitev nanj pa ne. Zame je zdaj ura pet zjutraj... Sem pa večerni tip. Nuff said... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

30. mar 2013 19:57

Da ne boste juti zamudile zajtrk. Ura se premakne naprej.

Suzi

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

30. mar 2013 20:07

Jernej, sva že dva. Sova. Ne maram ure, celo odraslo življenje sem zamujala, komaj na stara leta sem se navadila biti kolikor toliko točna. Tale ena ura, ki jo prestavimo me pa tudi ubija. Naj za vraga prestavijo in pustijo magari poletno uro, samo naj jo pustijo pri miru! Sploh, ker so že davno ugotovili, da itak ni nobenega prihranka.

 

naor

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

30. mar 2013 21:12

Naor, ne bi se mogla bolj strinjat!!!!

lp

cervus

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

30. mar 2013 21:17

Ja, ne vem čemu je "prava ura" zimska. Samo popoldne, ko pridem domov, je že tema  Žal o tem ne odločamo mi na kulinariki.

Jernej - administrator

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

30. mar 2013 23:12

Če kaj, me v slabo voljo spravi prestavljanje ure naprej

Sem izrazito nočni tip in se ne adaptiram na poletni čas do trenutka, ko se prestavi ura nazaj na zimski

Preklinjam vsako jutro, ko zvoni budilka ob 5.00 in si predstavljam, da je moj biološki čas 4.00.

Ampak red je red in jutri bomo že živeli po poletnem času...

čoko

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

31. mar 2013 7:11

Ja, kako pa potem preživite, če zaradi potovanja zamenjate časovni pas?

Čoko, tvoje težave si povzročaš sama, ko si vsako jutro predstavljaš, koliko je tvoja "biološka" ura. Konec koncev, dokazano je, da se nastavljena notranja, biološka ura korigira glede na svetlobo/temo v okolju, kjer živimo.

Meni je pa všeč, dan bo daljši, še kakšno uro dneva bodo ujeli tudi tisti, ki so dolgo, še dalj kot, recimno jaz, v službi. Je že res, da smo nekja dni morda malo prej zaspani, morda malo težje vstanemo, pa je tudi to bolj ali manj v glavi, kot rečemo. No, tako je moje mnenje.

 

rimljanka

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

31. mar 2013 7:34

rimljanka je napisal/a:

Meni je pa všeč, dan bo daljši...



rimljanka




Osebno pa RES nimam problema s tole urico. Zvečer si jo prestavim, zjutraj vstajam po običaju. Danes sem vstal ob 4.00, torej po starem 3.00 in prav lepo DELUJEM. Čisto sem v knjigi od MARKA BALOHA in njegovih podvigih na asfaltih postranstvih te naše zemljice. Tako da sem lepo ob čaju in sadju z jogurtom prav lepo zavit v postelji preživel prvi 2 urci jutra. Joooj, sem vesel, da je življenje lahko tako lepo/preprosto in da v skromnosti najdem največje veselje. Sploh sedaj, da se posipam, ko so mi SLANIKI uspeli takoooo, da sem kot otrok na BOŽIČNO jutro. Vedno sem imel trdi kruh, vedno za moje starše neugodno zaradi zob. Ampak sedaj...juhuuu. Mehko kot iz pekarne, pa tisti solni premaz. Tako preprost a tako leeep na pz štručkah. Ahh, jaz vas imam kar vse rad.
Joooj, me je zaneslo.
Sorry

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

tejkica  

član od: 10.3.2008

sporočila: 151

31. mar 2013 9:06

Meni je pa tole prestavljanje ure prav všeč, mi tista ura svetlobe zvečer prav ugaja. Tudi bioritem mi ne povzroča nobenih težav, verjetno tudi zaradi moje službe. Delam namreč v vseh treh izmenah in to ne po vrsti, dopoldan, popoldan, ponoči, ampak pomešano kolikor je še sploh možno. Se mi tudi zgodi, da sem en dan npr. popoldan, nasledni dopoldan, tretji pa že ponoči. To mi ni noben problem, se mi pa zaradi tega včasih zgodi, da se zbudim in me zagrabi panika, kateri dan je, je popoldan ali zjutraj, sem prosta ali moram v službo. K sreči to ni pogosto, saj občutek takrat res ni prijeten.

tejkica

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

31. mar 2013 13:36

Jasno, smo sove in škrjančki. Jih poznam kar nekaj, ki nimajo takih težav.

Rimljanka, letos sem šla v kraje, kjer je bila dvanajst urna razlika. Zdaj je enajsturna, ker smo mi eno uro pomaknili naprej. Cel teden sem bila živa ponoči in zaspana in utrujena podnevi. Ni samo v glavi, imamo svojo uro, ki je ne moremo kar tako pretentati. Da ne govorim, da sem po vrnitvi domov k sebi prihaja več kot dva tedna.

Tudi snaha, ki zelo malo spi, je bila v času mojega bivanja deset dni v Afriki, Evropi, na Alaski. Cel teden je kar spala, nič se ji ni ljubilo, dokler ni prišla spet v prave tirnice.

 

 

 

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti