Kako obarvati smetano?

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

21. mar 2007 7:03

Težko verjamem, da je smetana postala sirasta zaradi barve. Jaz jo namreč ravno zaradi okusa vedno barvam z barvami, v glavnem iz tubic, pa se mi to še nikoli ni zgodilo. unicorn

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

21. mar 2007 7:07

Ivonja mogoče se je sesirila, ker si jo predolgo stepala. jade

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

21. mar 2007 7:21

Ja, včasih se kar sesiri, tako brez veze, kajne :)) Po moje so razlogi zmeraj drugi...ampak verjamem, da če se ti je glih ob barvanju s tubicami, da se ti je mal zamerilo :) Tako kot jaz delam semifredo po Verinem receptu v nedeljo in se tiramisu sesiri, vse je bilo potem adijo...Pa se mi še nikoli ni prej. Ne obupavat, bo drugič bolje. katka

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

21. mar 2007 8:27

Vedno barvam smetano z barvami za pirhe. Prvič mi je dala barve sestrična slaščičarka, ko pa sem jo prosila, naj mi pove, kje naj jih kupim, mi je rekla, da ima navadne barve za barvanje pirhov. Tako da sem lep čas barvvala smetano z barvami za pirhe, pa sploh vedela nisem. Sedaj tudi jaz vedno tako prakticiram. Za veliko noč jih nabavim več in vse barve, ker se drugače sploh ne dobijo. Pa še zelo intenzivne barve lahko dobiš, če tako želiš. lp,tilenboc

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

21. mar 2007 9:23

a barvo zlijete v smetano pred strepanjem-kajti strah me je da se potem ne bi lepo stepla ksenija

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

21. mar 2007 9:36

Do sedaj sem smetano vedno barvala le z jedilnimi barvami iz tubice. Prvič slišim, da se uporablja tudi barva s katerimi barvamo pirhe. Meni se že jajca, ki so obarvana s temi barvami zdijo oporečna za jest in jih imamo pri nas le za okras, tista, ki jih jemo, obarvam namreč v čebulnem perju, tako, da si skoraj ne predstavljam, da bi barvala smetano s temi barvami. Uporablja še katera te barve za pirhe in kakšne izkušnje imate z njimi npr. glede vonja? Mijan

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

21. mar 2007 15:41

Aha, glede na to, da ste barve za pirhe v smetani že prakticirale, ter da ni podatkov o kakšnih smrtnih žrtvah, velja poiskusiti. Unicorn, smetano sem najprej stepla in šele kasneje umešala barvo, pa se je sesirilo. Ne vem, mogoče bi morala barvo vmešat v še ne-stepeno smetano?! Sem pa danes poskusila z žafraniko, a ni bilo kakšnega velikega učinka (mogoče bi jo morala dalj časa namakati?!) Ker se mi je mudilo, sem v smetano vrgla malo kurkume in dobila svetlo rumen odtenek. Okus ni ne dober ne slab, z barvo sem bila zadovoljna, tako da... LP ivonja

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

21. mar 2007 18:29

A to mislite tisto barvo za pirhe iz tistih malih paketkov??Tudi meni se nekako upira, drugače barvam jajca tako kot Mijan, sem pa enkrat tudi z temi kupljenimi barvami, pa imam še zdaj madež na pultu od vijolične barve, sploh negre dol, da ne govorim kakšne sem imela prste Kristina

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

21. mar 2007 18:43

Ivonja, jaz smetano stepem do konca, potem pa barvo le narahlo s počasnejšimi in večjimi rahlimi zamahi umešam na koncu in se nič ne sesiri ter lepo razporedi. Res pa je, da se smetana včasih že pri stepanju sesiri kar brez veze...tudi o tem smo že razpravljali na forumu in ni bilo kake enotne ugotovitve :) pozdrav, katka

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

21. mar 2007 20:46

Mah ja, najbrž odvisno tudi od tega kako sveža je, pa na kakšni temperaturi so jo imeli v trgovini, kaj pa vem. Zadnjič sem naprimer kupila sladko smetano trgovske znamke Tuš in se tako dolgo ni hotela stepsti, da sem že mislila da mi bo mešalnik pregorel... LP ivonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti