Vaflji

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

27. mar 2007 12:43

Meni je zajček prinesel malo predčasno pekač za vaflje in Špara, ki je sedaj v akciji. Smo v enem tedno nenehno pekli vaflje in se super odnese. Namažem pliščici samo na začetku, potem pa med pečenjem nič več. Mogoče nebi rabila niti na začetku ampak tako piše v navodilih. Ima 6 stopenj, ampak jaz sem ponavadi pekla na max ali pa na 5. Splača se, saj je res ugoden....15 € nekje. lp Bojana

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

27. mar 2007 12:57

k čemu pa jih ponudite? kako jih servirate? saj videla sem že precej varijant. ne vem no, so mi blazno zanimivi in dobri ampak se nekak ne znajdem najbolje. lucijana

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

27. mar 2007 12:59

Še nikoli nisem jedla ali pekla vafljev, pa me zanima kak okus imajo (kot palačinke??) in kako maso poliješ na pekač. A se sama razlije ali jo moraš poravnati po plošči? Sem pa že večkrat, ko sem zasledila kak recept za vaflje na kulinariki razmišljala, da si bom ta pekač kupila. stara

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

27. mar 2007 14:06

Ne vem , kaj je bolj pravilno, da si nadenem uhlje, ali da si nadenem repek in grem kupit v IS aparat za vaflje. Bom rekla, da ga je prinesel velikonočni zajček. Frina

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

27. mar 2007 14:59

stara neki posebnega so, rahlo hrustljavi pa vendarle mehki. am okusi se margarina, nekak kot močno obogatene palačinke. maso vliješ na sredino pekača-sej nagruntaš koliko in se potem razleze. pečeni so nekje v 10 minutah. vsaj pri meni so kar hitri. lucijana

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

27. mar 2007 15:12

A lahko eden še meni pove, kako se pogleda albume, lepo prosim, tako rada bi videla slikice od Stane.r. ann

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

27. mar 2007 15:40

O, Marija pomagaj, koliko lepega na kupu. 1000 x hvala. ann

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

28. mar 2007 0:01

Hihi, jaz sem tudi povabila zajčka predčasno in je dejansko prišel! No, sva kupila tale vaflomatek v Šparu, za na morje - potem vam je lahko jasno, kako jih obožujem... Moram ga nujno čim prej sprobat, če je tako dober kot ta, ki ga imam že doma in bo ostal doma:) Sicer me je pa kar sram priznat, ampak bom, ker sem tako vesela: namreč danes sem si omislila oz. uresničila svojo skrito trapasto željo in sem si kupila še pekaček za musli bars. ja, mal sem usekana na tele aparatke, ampak kaj, ene si pa kupijo majco za te 4 jurje, jaz ap nosim stare, hehe;) Vsako tele ma svoje vesele! Komaj čakam, da sprobam! Imam pa seveda še par želja, hehe;) recimo tisti aparatek za vročo čokolado... Sem si rekla, da za kake večje dosežke ali kako honorarno delo si lahko kaj takega privoščim;) Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

28. mar 2007 0:06

Aja, hotela sem pa v bistvu napisat, kako lahko vaflje človek je: - vsekakor je najboljša varianta s sladoledom in prelivi, hihi - potem je tu kaka sadna vroča omakca s celimi krhlji pomaranč not (filje, seveda) ali z jagodami, njami... - pa kar s svežim sadjem, recimo z jagodami in smetano,... - pa samo s prelivi, sploh paše klasika: javorjev sirup in košček masla po želji - potem lahko vaflje tudi posušiš na zraku na rešetki in bojo ratali trdi in kot keksi, te lahko potem ješ kot kekse ali krasiš sladice z njimi - pa marmelade, sladki greh, narezani oreški in semena, vse skup posuto s kokosom... - še ena varianta je, da narediš slane vaflje, ješ kot omleto, daš zraven kake omakice... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti