Piknik

temba  

član od: 7.10.2006

sporočila: 92

13. mar 2007 18:01

Živjo! Ko smo ravno pri piknikih bom vprašala nekaj, kar sicer ne sodi povsem v kontekst, pa vendar. Morda kdo ve, ali obstaja in če, kje, kakšno podjetje ali s.p. ki pripravi vse za piknik doma (nekakšen catering - meso in pečenje). V začetku poletja imamo namreč predvideno večje praznovanja, pa bi rada, da imamo tudi domači kaj od tega, ne pa da mora nekdo ves čas peči, skrbeti za mizo, pospravljati itd. Slišala sem že, da obstaja eno tako podjetje (morda iz Ihana?), vendar nihče nima bolj točnih informacij. Ali je morda komu iz KulSlo kaj znano? Hvala za informacije! Temba temba

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. mar 2007 18:21

Če že govorimo o pikniku pri meni je tako:

večinoma, rečemo klasika: .čevapčiči, pleskavice, ražnjiči/kremenadlce poredko piščančije

včasih: rečemo steak, to pri nam pomeni goveje od hrbta, ponavadi dva kosa približno vsaki slab kg. ( za pet osob , en pečen medium rare, drugi well done ),

včasih ribe, večinoma skuše, ali brancin, ali orada ( že celo večnost nismo jedli  zubatca na žaru, pa je morda najboljši ) 

včasih, za omejeno družbo moških, bolj važno je vino kot pečeno na žaru ( pa še to, bolj je važna količina ( vina ) kot kakovost ( na žalost )), piščančije perutničke, vsi pečejo hkrati............

od zelenjave le melancane in bučke, pa še to se nobeden ne rine preveč.....

A je kdo omenil gemaj? ( ne me pozabit ).

Mamamia, če je knjiga Barbecue bible ( Steven Reichlen ) ali Smoke & spice, so dobre imam obe,   zelo v redu. 

ežoj

pouhek  

član od: 24.8.2005

sporočila: 273

14. mar 2007 1:00

Telečja ,jagnečja, kozličkova jetra. Zraven polivka iz jogurta in zelišč. Svinjska ribica iz razsole,gobe,kebab iz baze,nutrija  :).  Tudi sladkovodne ribe. Pa ne, samo postrvi, smuč ali ščuka. Npr. krap,ki je vse prej, kot riba s kompaktnim mesom. Mariniran, prerezan po dolžini na pol,pa hajd na roštilj. Ali prerezan kot knjiga in nataknjen na vejo v obliki Y, pa ob tabornem ognju... Večina idej (vsaj zame) je že napisana.

http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=97

Sam sem imel otvoritev roštilja 13.01.07. Ker letos, ni bilo mogoče na praznovanje v Srbijo, smo dočekali Novo godinu kar doma. Žal, fotke niso za ... (uspele) :))

 

Mamamia, mladi sir na žaru ? Prosim ! 

siba

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

14. mar 2007 1:08

Nam pa je zelo dobro, če prej meso mariniraš v teranu. Sicer je žar pri nas rezerviran za moški del ekipe, nakupujejo meso in se potem s tem ubadajo :) Včasih tudi teran polijemo po mesu, ko se že peče ali pa naredimo teranovo omakco (malo kisle smetane, česna, svežih začimb in terančka). To je zelo njami. katka

pouhek  

član od: 24.8.2005

sporočila: 273

14. mar 2007 1:10

Katka lopatka , to prakticiram pri divjačini. Je pa definitivno za probat po tvoje :)) siba

živica  

član od: 28.11.2002

sporočila: 307

14. mar 2007 9:19

Ob vsem naštetem mesku in zelenjavi se prileže priloga, ki sicer ni nič posebnega, a pri nas vedno izgine med prvimi. Gre za grobo narezano mlado čebulo, vmešano v kislo smetano (jaz dodam še malo tekočega jogurta, da ni pretežko), soljeno in poprano. Postreže se dobro ohlajeno, posebej paše poleg vseh vrst mesa. Živi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

14. mar 2007 10:57

 

Živica, talemlada čebula v kisli smetani in z jogurtom je res prva liga....

 

Siba, mladi sir na žaru--- sem te dni v Sparu odkrila en sir prav za ta namen. Res je dober. sem ga najprej videla v vitrini, pa nisem vzela. Potem pa so imeli degustacijo in sem poskusila en košček ---seveda seg ga kupila. Doma sicer spekla na teflonu, ker žara še ni bilo zunaj, in ti rečem, da je ena a. Olimski sir za žar piše na ovitku. Jaz ga jem kar brez kakšne polivke ali začimbe, lahko pa kaj pripraviš zapreko (ol. olje, peteršilj, poper, mord ačesen, a jaz imam pri tem siru raje brez, da g ačesen ne "ubije").

 

Ežoj, tisat moja knjiga ima nek drug naslov, bi doma morala pogledat, vem le, da ni biblija. sem prav včeraj gledala malo recwepte za marinade in polivke ter "rubs" - ne vem, kako naj prevedem to suho  začimbo mešanico za vtreti v meso - in sem dobila kar nekaj idej.

 

Če bo le vreme takšno, ko t j ebilo pozimi, sončno in toplo torej, bo letos ena zelo dolga sezona piknikov...

 

Mamamia

mamamia

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

14. mar 2007 12:00

Grajski kuhar ti pride vse naredit, imaš tudi njegovo spletno stran...odtipkaj v najdi si..grajski kuhar pa ga dobiš.... če želiš ti pošljem njegov mobi št. po ZS. Petra 1

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

14. mar 2007 15:59

narezana slanina ali špeh ,tanko narezano,malo soli,popra,pečeš ,obračaš,zaliješ pivičko.Dobro je tudi domača suha slanina... senka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

14. mar 2007 16:19

http://www.culinarycafe.com/Barbeque.html

 

Ker se učimo, dokler smo živi, pošiljam še en link, ne glede na to, da o grillu in barbecueju tako ali tako vsi vse vemo. saj lahko ob tem pogledamo, kako to počno drugod.

mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti