Katere ribe pripravljate največkrat?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. mar 2007 16:41

rrr, jabolčno čežano brez cimeta in z morda žličko sladkorja na pol kg jabolk, pa zvrhano žličko ingverja. Le da pri ingverju previdno, raje dodaj na začetku manj in potem dodajaj, dokler ne dosežeš željenega okusa. Pri nas imamo namreč ingver neizmerno radi. Mamamia mamamia

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

8. mar 2007 17:04

Ali lahko prosim še kdo kaj več pove o ribah spečenih v soli. Katere so primerne, kako se jih pripravi? Nena

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. mar 2007 17:17

za peko v soli so priemrne malce večje ribe, sploh divjak brancina in zobatec, od sladkovodnih pa mene najbolj navduši smuč.

Za kaj več pa vtipkaj www.gastronaut.hr in bo kar nekaj receptov. 

 

Mamamia

mamamia

Lucijica  

član od: 21.3.2004

sporočila: 110

8. mar 2007 17:38

Jaz pečem samo ribe v soli, ker živim v garsonjeri in po taki peki mi stanovanje ne smrdi. Ko kupiš ribo za peko v soli ji ne rabiš odstraniti lusk. Najboljši recept pa je tu na kulinariki: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=3572 Drži se tudi nasvetov ostalih članov - so zelo koristni - saj veš več glav več ve. Pa dober tek!

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

8. mar 2007 17:57

Primeren način za peko v majhnih prostorih, kjer se bi se radi izognili duhu po ribah, je riba, pečena v časopisnem papirju. Očiščeno, neoluskano ribo posolimo in polijemo z limonovim sokom, če želimo, damo v trebušno odprtino dodatke - česen, zelene začimbe, narezan koromač, ingver itd. Časopisni papir dobro namočimo in ga tesno zavijemo okrog ribe in vse skupaj postavimo na srednjo rešetko v pečico. Za porcijsko ribo potrebujemo kakšen list papirja manj kot jih je v Sobotni prilogi, pečemo jo pri 170 stopinjah kakšne pol ure, štirideset minut. Papir prerežemo s škarjami in ga odstranimo, skupaj s papirjem, bomo odstranili tudi kožo, meso pa bo zelo sočno. nola

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

8. mar 2007 18:02

Lucijana hvala, tega sem pa zgrešila, ko sem iskala recept. Sicer pa nisem kaj dosti falila. Danes sem namreč pripravila orado v soli. Mislim, da sem jo kake 5 min predolgo pekla, kar jo nebi, če bi prej prebrala mnenja pri receptu. Motilo me je pa predvsem to, da se slana skorja ni lepo olupila, kot sem pričakovala, da se bo, ampak se je kar precej drobila. Sem jo pa brez problema lepo spravila iz ribe. Je pa še moj neljubitelj rib rekel, da take ribe lahko še spečem. Mamamia, hvala tudi tebi, bom pregledala link, ko bom imela malo več časa. Nena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti