Dekoriranje tort

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

28. mar 2007 20:48

unicorn je napisal/a:
RI je mešanica beljaka, sladkorjav prahu in vinskega kamna, ki služi v tem primeru kot belilo za snežno bel izgled. Barvala ga pri tortahna slikah nisem, lahko pa ga obarvaš z jedilnimi barvami po želji. unicorn
Me zanima koliko daš posamezne sestavine in kje kupiš vinski kamen? Hvala za odgovor. Mijan

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

28. mar 2007 22:10

vanya je napisal/a:
Veri: "my way of telling him", svaka čast! Maš pa tud ideje! Kje si dobila tiste lepe barve za torti v obliki daril. Vijoličasta in oranžna? Aja, pa žabica me tudi zanima. Kaka masa je to, je nareta po modelčku ali po trenutnem navdihu? vanya
hihi, vanya, sem mu hotela malo drugače povedat, kot da mu vsa zaspana zjutraj na hitro pred službo porinem v roke test, sem hotela, da je to en tak lep trenutek, da bi si ga zaponil... Ja, ideja je prišla kar sama od sebe, čisto spontano:) Barve za torto v obliki daril so namešane po občutku iz navadnih barv, ki jih dobiš v trgovini (mislim, da so Foster"s Clarc, v malih okroglih stekleničkah), uporabila sem rdečo in modro za vijolično in rdečo in rumeno za oranžno - če je daš dovolj malo rdeče v belo sladkorno maso, dobiš lepo roza barvo. žabica je kar tako, ker ima pač fant rad žabe in sem ga hotela malo presenetit. Je pa narejena iz mlečne paste, tiste, ki jo je prekmurka sem gor parkrat napisala (jo moramo prepričat, da jo da v bazo, jaz si je ne upam, ker je njena..) Ta masa je malo bolj mehka, zato se je tudi žabica malo sesedla, ker nisem mela časa, da bi jo sušila prej - ampak ker majo žabe tako nagubano kožo, ji je to celo pasalo:) Veri

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

28. mar 2007 22:17

Veri a si tako dobra in nam skopiraš link ali napišeš recept za "mlečno pasto"? kakšen je kaj okus te paste? torte pa so res fenomenalne! hvala in lp, tabina

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

28. mar 2007 22:24

mijan, ti kar odgovorim, saj unicorn verjetno ne bo jezna:) Koliko daš sladkorja na en beljak, je odvisno, kaj misliš s tem royal icing delat - ker za brizgat je druga konsistenca kot za zapolnjevat prostore v nabrizgano, če delaš recimo "flow in"... ampak recimo nekje 225 g, malo odvisno tudi od velikosti jajca. Od 200 do 350, recimo, če hočeš res trdega za kake posebno tenke zadeve. Vinski kamen lahko kupiš pri "sosedu", na oddelku z bio zadevami, poglej pod bio pecilni prašek in boš videla, da piše vinski kamen:) Sicer pa lahko za snežno belo barvo daš tudi malo limoninega soka zraven. Barvaš z navadnimi živilski barvami, kot ostalo. Če želiš malo bolj elastično zadevo, pri kakih zapletenih čipkastih zadevah, daš pa še žlico glicerina zraven. Veri

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

29. mar 2007 7:58

Hvala Veri, res je. unicorn

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

29. mar 2007 8:19

Veri, kok so lepe tortice stana

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

29. mar 2007 8:21

Veri čudovite torte. jade

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

29. mar 2007 9:14

Veri hvala za pojasnilo glede royal icinga. Vedno znova me naučite kaj novega! Tudi mene zanima, kje je bilo govora o "mlečni pasti" za dekoriranje. Če katera najde ta forum, naj prosi prilepi link. Hvala v naprej. Mijan

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

17. apr 2007 11:18

JasnaLekan, kako si naredila torto lončnica? zanimajo me predvsem cvetovi in kako si naredila jurčka ksenija Sporočilo je spremenil(a) ksenjako dne 17. apr 2007 11:19:18

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti