Dekoriranje tort

lejča  

član od: 29.12.2005

sporočila: 30

4. jun 2007 11:39

Jade hvala, grem jutri v nabavo v pek. Vrhnika. A se še kaj posebno splača tam kupiti? Grem prvič, zato ne pozman njihovih izdelkov! lejča

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

4. jun 2007 11:42

Jaz kupim še temne čokoladne luskice in belo čokolado (se mi zdi, da je 2 kile).

Tokrat pa sem kupila tičino maso, modelčke za izdelavo rožic, angelčka za na torto, modelčke v obliki deteljic, modelčke za izrezovanje črk in bele golobčke. Sprobala pa bom v soboto.

jade

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

4. jun 2007 14:10

Jade koliko tičino mase si kupila in kakšna je cena. Če boš slučajno barvala tičino maso z barvami iz Pekarne Vrhnika jo daj zelo malo, ker so zelo močne barve! lp Mateja jaz sem imela torto v hladilniku oblečeno v maso tri dni in se nič ne topi, verjetno zaradi maslene kreme. Jo pa delam po receptu G. Goljata 2,5 dcl vode zavreš in kuhaš 1/2 kg sladkorja, dodaš 1 žlico limoninega soka in pustiš da počasi vre 1 uro. Ohladiš in posebej stepeš 1/2 kg masla ali margarine in v curku dodajaš vodo s sladkorjem. S to kremo se krasno krasi jaz z njo obmažem torte, pišem.. http://mperhaj.moj-album.com/album/7236102/ Dve torti sta oblečeni v tičino maso, sem tudi jaz začetnik pri okraševanju! mperhaj

tilenboc  

član od: 30.6.2004

sporočila: 221

4. jun 2007 14:32

Mperhaj, v trgovini pekarne Vrhnika prodajajo tičino maso samo po 7 kg. Cena je 48 eurov. Kupila sem jo prejšnji ponedeljek. Masleno kremo sem pa naredila takole, maslo in sladkor v prahu v razmerju 1:1 in dodala malo jagodne arome, ker je bila torta jagodna. Mešaš pa kar dolgo, dokler ne postane bele barve, sigurno 15-20 minut. tilenboc

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

4. jun 2007 14:57

Mperhaj zelo, zelo lepo si vse ustvarila. Kako si naredila tiste miške in ježke? Čudoviti so. jade

lejča  

član od: 29.12.2005

sporočila: 30

4. jun 2007 15:43

Ali imajo še kje tičino maso v manjših količinah, jaz jo rabim za eno torto. Koliko pa je rabiš približno za eno torto? Jade, sicer pa torto lahko posujem kar z luskami , na vrhu pa kakšno sliko, pa bo tudi v redu, važna je predvsem vsebina kajne. Torto bom pekla v soboto za sinovo birmo v nedeljo, upam, da mi rata, rada pa bi jo tudi čim lepše okrasila. lejča

mperhaj  

član od: 10.9.2004

sporočila: 207

4. jun 2007 18:39

Miške so iz baze po receptu za bombice. Polila sem jih z belo čokolado in smrčki ter repki so iz marcipana, ušesa pa so nalistani mandeljni. lp Mateja mperhaj

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

4. jun 2007 18:44

lejča je napisal/a:
Ali imajo še kje tičino maso v manjših količinah, jaz jo rabim za eno torto. Koliko pa je rabiš približno za eno torto? Jade, sicer pa torto lahko posujem kar z luskami , na vrhu pa kakšno sliko, pa bo tudi v redu, važna je predvsem vsebina kajne. Torto bom pekla v soboto za sinovo birmo v nedeljo, upam, da mi rata, rada pa bi jo tudi čim lepše okrasila. lejča
če rabš malo manj mase vprašaj koga na kulinariki da bi kupila vsak pol ali pa kaj takega. za 1 torto porabiš zelo malo. jaz sem vzela 3,5 kg in sem za eno večjo torto porabila manj kot petino mase. Ksenija :) http://picasaweb.google.com/xency.k

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

4. jun 2007 19:03

Mperhaj, hvala. jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti