Večerja za dvanajstletnika

Lingua  

član od: 28.10.2003

sporočila: 153

2. mar 2007 10:23

Naša dva imata rada šnite - toast namočen v jajca, čaj; šmoren; mesni sir LP M

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. mar 2007 10:33

 

Rezine toasta, dan ali dva stare žemlje ali kajzerice namažeš s kečapom, daš gor tuno, šunko oziroma kaj ima pač rad, potreseš z naribanim sirom in zapečeš v mini pečici (ali pa v oni pravi). Preproste mini pice torej.

Ima morda rad tortilje? Lahko kupiš že narejene, pa jih polniš s sirom ali s pasiranim fižolom in ogreješ v mikrovalovki, ali prepražiš mleto meso in zelenjavo, dodaš kečap in nadevaš s tem.

 

Kaj pa rižev narastek?

Mamamia

mamamia

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

2. mar 2007 16:29

Evo saj sem vedela, da bom dobila dobre ideje. Saj v bistvu vse že poznaš in veš, pa ti nekako " uide " iz glave. Definitivno dom poskusila danes z riževim narastkom - joj menda sem ga zadnjič naredila zase, ko je bil otrok še dojenček. Tunin namaz je tudi super in oni z šunko in smetano. Šnite bodo pa ko bo kaj starega kruha. Na žalost ( zaenkrat ) kot ( skoraj ) vsak otrok ni ravno ljubitelj zelenjave, tako da solate odpadejo. hvala punce Lumpica

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

2. mar 2007 22:34

Katka lopatka, trenutno nimam tega testa v zmrzovalniku. Ko bom šla v trgovino ga bom kupila in sporočim kako se imenuje, da ne bom kaj napačnega napisala. Tatjana, mi se zelo zdravo prehranjujemo, vsak dan solata za kosilo, obvezno zelenjavna juha ali dušena zelenjava kot priloga. Žal, našega najstnika moramo "prisililiti", da poje vsaj kakšno žlico tega . Če pa naredim žepke, dam notri skuto, zelenjavo, šunko, sir ali jabolka, je to vsekakor bolj zdravo kot razne ocvrte zadeve, pomfriji, čipsi ali sladkarije, včasih pa celo nič . Sicer pa tudi najstniki enkrat nehajo biti najstniki in potem začno jesti vse, celo zelenjavo, veliko zelenjave . zvezdica55

tejka77  

član od: 27.2.2007

sporočila: 544

2. mar 2007 23:29

Naš devetletnik ima najraje za večerjo sadni jogurt z prepečencem ali poli ali piščančje hrenovke pa tunino solato- -naredim jo takole:1 konzerva tune,1 konzerva koruze in malo majoneze. tejka77

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

3. mar 2007 4:05

Velikanski sendvič s urist kruhom, noter pa od majoneze, kečapa, ajvarja, različne salame, šunko in obvezno sir, gor pa senf...vse kaj je pri roki. Moj je v tem obdobju oboževal take velike sendviče in si jih je sam pripravil, noter pa naložil vse živo, pač za malico je vse dobro. Kyara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti