Maslena krema

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8699

26. feb 2007 13:56

Maslena krema...

V posodico vlij 1/2 l mleka, v drugo posodico daj dobrih 5 žlic ostre moke, to prelj z malo mleka - kot pri pudingu (od tistih pol litra) in dobro premešaj. To premešano moko vlij v posodico z mlekom in sedaj daj na ogenj. Z veliko žlico mešaj cel čas, dokler se ne zgosti, mešati moraš, da se ne naredijo kepice ali da ne zagori - to traja tudi 15 minut. Nadev kuhaj na rahlem ognju. Dokler se nadev hladi, občasno premešaj, da se ne naredi skorjica. Ohlajeno mora biti popolnoma, ko prst pomokaš, ne sme biti mlačno!!!!  

Temperatura skuhane kreme in margarine mora biti enaka - najbolje sobna temperatura.

Posebej umešaj 15 dag margarine in 20 dag sladkorja v prahu. Z el. mešalnikom premešaj ohlajen nadev, ter po žlicah, s sprotnim miksanjem, dodajaj margarino, vlij tudi eno žlico ruma (ne preveč, ker bo takoj tekoče). Daj v hladilnik, da se dobro ohladi.

Lahko dodaš nekaj žlic mletih orehov.

 

Sadja v masleno kremo jaz nerada dajam, če ga pa, morajo biti koščki sadja suhi, ne preveč vlažni, ker kremo preveč razmehča. 

Pozdravček!

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

27. feb 2007 7:40

Veri je napisal/a:
navadno uporabljam kar margarino Smanta ali pa Zvezda, včasih tudi Ramo, samo ta ima več primesi oz. vode zraven probaj enkrat obe stalit v mikrovalovki, pa boš videla, kaj mislim:)

Veri, res je. Zadnjič sem delala bešamel za pašteto po tvojem receptu in kar verjeti nisem mogla, kako "marogasta" je bila stopljena Rama (iz lončka). 

jankica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. feb 2007 9:57

Ja, jaz sem bila tudi paf, pa jo tako hvalijo in reklamirajo, pa še dražja je od ostalih... Sem najprej mislila, da je tako samo tisto praznično pakiranje, saj veš, ko imajo vedno akcijo, da dobiš knjižico, če kupiš 1,6 kg margarine (ko da je to problem porabit;) in ki je pač cenejše kot običajno, ampak je tudi navadna rama bolj vodena... Tako da kar se mene tiče, ostajam na balkanu;) jankica, kako ti je bila pa kaj všeč pašteta? Fajn je za kake zakuske, če daš zraven svež kruh, so vsi navdušeni, pa lahko prej narediš in nimaš zadnjo minuto cel kup dela... Veri

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

28. feb 2007 13:37

Ahoj, Veri, super pašteta. Slika že čaka na objavo. Topla je bila ful rahla, potem se je malo posedla. Tista na sliki (ko bo objavljena), je mrzla. Malo sem bila skeptična glede količine začimb, toda potem sem jih dala res po eno žličko, pa ni bilo nič odveč. jankica

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

15. jun 2008 11:15

Dokler je še deloval g. Goljat, sem pri njem kupila perlino maso za podlago pod tičino maso, zdaj sem pa brez ostala. Ali bi bila katera tako dobra in me razsvetlila s količinami za pripravo maslene kreme. Potrebujem jo zgolj za premaz torte, katero bom oblekla v tičino maso. Bi pa rada za najpreprostejšo varianto, brez kuhanja. Hvala. Taia

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

15. jun 2008 11:24

Ta recept sem si že prej ogledala, vendar je potem spodaj komentar, da obstaja še lažja varianta. Taia

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

15. jun 2008 11:27

Še nekaj bi vprašala poznavalke tičino mase. Ali je primerna maslena krema za pod tičino tudi, če je narejena s pudingom in maslom? Tako kremo sem večkrat delala in je zelo dobra, me pa bega, ker je notri tudi puding (mleko), da ne bi bilo preveč vlage, ki škodi tičino masi. Taia Sporočilo je spremenil(a) Taia dne 15. jun 2008 11:27:58

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

15. jun 2008 11:47

Pa ne vem, kako bi lahko bila še lažja varianta. Pač zmešaš maslo in sladkor, rumenjake in ostale dodatke pa po želji tudi izpustiš. Nena

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

15. jun 2008 13:17

Ok, torej lažje variante najbrž res ni. Hvala! Za masleno kremo s pudingom me pa še vseeno zanima, če je vredu za pod tičino. Taia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti