Kvačkanje

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

1. dec 2010 20:30

Jaz se pa ravno iz shem ne znajdem najbolj  .... lipa1, verjetno ne bi bilo slabe kakšne inštrukcije 

katjushka

mpodlog4  

član od: 4.12.2009

sporočila: 39

2. dec 2010 18:39

Ja križec v krogu sem kar sama nekaj poštudirala, krogec je tako majhen, da ga moram pogledati skoraj z lupo in v njem je x,pa sem sama naredila dve verižni potem pa nazaj v prvo naredila gosto petljo tako da pride kot majhna konica (vzorček je snežinka in ima na vrhu vsakega kraka konico in tam je ta krogec narisan) tudi ko je snežinka končana ima zadeva obliko,je pe zoprno. če nisi siguren,pa na koncu, ko je izdelek skoraj končan vidiš, da ni tako kot bi moralo biti.Večina shem je iz nemških revij, tako da je jezik tudi problem,jaz si dosti bolj zapomnim, če z nekom skupaj delam,kot pa če berem in nisem sigurna ali je prav.Bi morale organizirati srečanje,pa še tako izmenjati znanje in izkušnje,vsekakor sem pa s pomočjo deklet na teh straneh prišla do kar veliko nasvetov,zato hvala vsem,ki prijazno svoje znanje posredujete po tej poti mpodlog4

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

2. dec 2010 19:23

Če ste delale kaj podobnega , kot je na tej strani in ima zgoraj narisan krogec

http://picasaweb.google.com/filorena/SniegpRslas#

potem se običajno pri krogcu naredi tri verižne p. in se z polgosto zaključi v prvo verižno, sama včasih naredim kar v zanko od prejšnje goste ali šibične, kar koli je že pred tem. Pride bol kompaktna in bolj do izraza ta bunkica.

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

slavcek  

član od: 19.3.2008

sporočila: 39

3. dec 2010 9:28

Pozdravljene! Ravno delam neke košarice za konfetke, pa me zanima kako se taka stvar utrdi, da ostane kompaktna. Prosim za hiter odgovor. Drugače pa da vas vse pohvalim. Izdelujete čudovite stvari. LP Slavček slavcek

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

3. dec 2010 9:40

s skrobom - stirko.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

slavcek  

član od: 19.3.2008

sporočila: 39

3. dec 2010 10:45

Pozdravljene! Ravno delam neke košarice za konfetke, pa me zanima kako se taka stvar utrdi, da ostane kompaktna. Prosim za hiter odgovor. Drugače pa da vas vse pohvalim. Izdelujete čudovite stvari. LP Slavček slavcek

elba  

član od: 7.2.2007

sporočila: 178

3. dec 2010 12:16

V večjo posodo z vodo vlij malo štirke, dobro premešaj in v to raztopino namoči košarice. Dobro odcedi, oblikuj - da bo košarica lepše stala jo lahko napolniš s papirjem. Pustiš, da se posuši. Štirko kupiš v vsaki trgovini, pakirana po 1 l. Včasih so to delali tudi kar s sladkano vodo. LP, elba

mpodlog4  

član od: 4.12.2009

sporočila: 39

3. dec 2010 15:14

Ja mizarka točno s te strani je konkretno 10. če gledaš od spodaj gor ob oranžnem krogu,no sem zadovoljna, sa sem se zopet nekaj naučila,hvala. mpodlog4

mpodlog4  

član od: 4.12.2009

sporočila: 39

3. dec 2010 17:19

Pozabila sem še nekaj!Pri takih malih vzorčkih je verjetno zelo pomembno da si zelo natančen pri štetju,zato me zanima,ko zaključiš recimo šibično petljo imaš na kvački eno zanko potem je pa v navodilu napisano recimo 6 verižnih, ali šteješ to,ki je že na kvački kot prvo in narediš še 5 verižnih, ali tiste na kvački ne šteješ in narediš 6 verižnih. mpodlog4

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

4. dec 2010 9:33

Prosim,če mi lahko katera opiše izdelavo angelčka, ker se s teh shem nekako ne znajdem prav dobro. V naprej hvala.

Marjana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti