Pokončna torta

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

tema odprta - 21. feb 2007 13:05 | ogledi: 2.454 | odgovori: 6

Imam prijateljico, ki obožuje torbice in nenavadna darila. Lani sem jo presenetila s torto iz rdeče pese, letos pa sem dobila idejo, da ji izdelam toro v obliki torbice.

Ideja je taka: torto bom prerezala na pol in jo na rezu postavila na podstavek, torta bo v lok na podstavku. Spela bom z lesenimi špilami.

Imam pa vprašanja:

  1. s čim naj bo torta nadevana, da ne bo razpadla,
  2. če bo nadev skromen, kak recept za bikvit naj uporabim, da ne bo biskvit razpadel,
  3. s čim naj oblečem torto, čeprav jo lahko tudi namažem, tisto bo pa spet lezlo.

Hvala za vašo pomoč

Frina

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. feb 2007 13:13

1. maslena krema je gotovo najboljši odgovor, samo ne vem, če vam je všeč... 2. za biskvit vzemi testo za marmorni kolač, da bo boljše za jest in bolj trdno, to lahko precej modeliraš po želji... 3. lahko jo premažeš samo z masleno kremo, se jo da lepo zgladit, lahko pa jo čez oblečeš še s sladkorno oz. tičino maso ali pa marcipanom. Če boš torto oblačila, jo prej namaži ali z masleno kremo ali pa z marmelado. Veri

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

21. feb 2007 13:14

Kolikor jaz vem gre lepota in umetelnost torte premosorazmerno dol z okusom. Če hočeš da torta "stoji" mora biti pač v kremi več masla/margarine, več sladkorja, oblečeš jo pa lahko v ticino maso (o tem so dekleta veliko razpravljala tu gor), mogoče marcipan razvaljan ali pa na debelo obliješ s čokoladnim prelivom, lahko tudi belim ledom, samo ta ni tako trden. Mogoče bi še najbolj "stala" klasična saherca, namazana samo z marmelado in ne preveč napojena, pa da jo postaviš tako kot si napisala. Ali pa- kak bolj škatlast pekač (bolj globok in ozek) obložiš z rezinami rolade in nadevaš sredino s parfait- ali nekaj podobnega kremo (mislim da je en recept v bazi za nogometno žogo ali pikapolonico, samo da se tisto dela v okrogli skledi). Potem prekucneš ven in dekoriraš. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

21. feb 2007 13:35

Iiiii kakšna luštkana ideja - pravzaprav za katerkokoli sezonsko sadje. Pa očitno čisto nič komplicirano za naredit. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

21. feb 2007 14:11

Na google odtipkaj cake purse in pritisni na slike pa boš dobila malo morje idej. jade

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

21. feb 2007 14:32

Po slikah sodeč (na googlu), bi rekla, da torti najboljše pristoji obleka iz marcipana... Kozmeja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti