Uporaba konjskega mesa

irena jakin  

član od: 2.9.2004

sporočila: 6

tema odprta - 19. feb 2007 9:05 | ogledi: 11.934 | odgovori: 5

irena jakin

irena jakin  

član od: 2.9.2004

sporočila: 6

19. feb 2007 9:08

Zanimajo me najrazličnejši recepti (knjige,revije), kjer je prisotno konjsko oz. žrebečje meso kot eden najbolj zdravih elementov običajne zdrave prehrane.

Hvala in lp Irena

irena jakin

nena55  

član od: 19.1.2007

sporočila: 45

19. feb 2007 9:50

Velikokrat naredim žrebičkove zrezke,  jih na hitro popečeš, vzameš iz kozice in na isti maščobi potenstaš čebulo, žajbelj, lovorov list, strok česna dodaš pečeno meso in zaliješ z juho ali vodo, pokuhaš nekaj minut. Če je pečenje predolgo pa je meso trdo. nena55

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

19. feb 2007 12:22

Žrebička uporabiš kot teletino. Meso starejše živali pa kot govedino. Pri konju jaz uporabljam manj čebule, ker je meso rahlo sladkasto, zato pa več drugih začimb.

 

lp 

Julija

nana1  

član od: 3.2.2007

sporočila: 202

19. feb 2007 17:11

Pri nas jemo po večini konjsko meso oz.žrebičkovo. Zrezke naredim na naravni način (sol,poper,malo mokice po eni strani). Kare pa dam za 3 dni v paco(meso posolim,popopram),dodam na koleščke narezano zelenjavo (por, čebulo, korenje,malo zelene in zalijem z rdečim vinom).POtem vse to pečem v pokriti posodi v pečici cca.1 uro.Vmes meso obrnem in po potrebi zalijem z juho ali vodo.Ko je meso pečeno zelenjavo in omakico spasiram ter dodam smetano.Tako lahko pripraviš tudi rebra. PA DOBRO PAPANJE NANA nana1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti