Piščančja prsa

HALI  

član od: 3.9.2001

sporočila: 112

tema odprta - 5. feb 2002 10:20 | ogledi: 8.249 | odgovori: 6

Kakšni dobri, nenavadni recepti za pripravo piščančjih prsi? Pa še priloga...Pripravljam kosilo za rojstni dan in sita sem že večnih klasičnih uspešnic: juha, pražen krompir, pečenka, pohanje...Rada bi malce presenetila svoje goste.Hvala za vse predloge!

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

5. feb 2002 11:17

Živjo Hali! Ko želim pripraviti malce bolj slavnostno oziroma navsakdanje kosilo, se največkrat zatečem h knjigi Velika družinska kuharska knjiga (Mary Berry). Pregledala sem perutninske recepte in moram reči, da bi se dalo narediti zares kakšno izvrstno stvar. Samo za poskušino: - Piščančje prsi v zeliščni marinadi - piščančje prsi z limeto in pehtranom - piščančje prsi polnjene s sirom in česnom - piščančje prsi z žafranom Povsod je tudi napisano kaj lahko ponudimo kot prilogo (ali pa je nazorno vidno na fotografiji). Svetujem, da si knjigo izposodiš v knjižnici, saj so zraven vsake jedi fotografije in mene to zelo pritegne h kuhi. Lahko pa ti recepte tudi prepišem. Ni problema! Lep pozdrav na štajerski konec... Ana Ledinek

HALI  

član od: 3.9.2001

sporočila: 112

5. feb 2002 11:42

Zdravo veverica! Hvala za nasvet.Pred kratkim sem imela izposojeno tole knjigo.Ima jo ena soseda in zdaj sem se spomnila, da so notri odlični recepti za pripravo teh jedi pa še nazorno je pokazano, kako se perutnina razreže in podobno.Hvala, popoldan grem v akcijo in zvečer na študiranje receptov. Lep pozdrav nazaj in veliko sreče čez kakšna dva meseca.... Sporočilo je spremenil(a) HALI dne 05. feb 2002 11:52:59

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

5. feb 2002 12:24

Hvala! Ana Ledinek

HALI  

član od: 3.9.2001

sporočila: 112

12. feb 2002 13:53

Iz zgoraj omenjene knjige sem v nedeljo spekla bedre, ki sem jih prej za pol ure "namočila" v marinado, pripravljeno iz enega navadnega jogurta in 2 žlic medu. Bile so odlične, poskusite, kdaj za spremembo.

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

13. feb 2002 19:45

Halo! Jaz pa po navadi iz piščančjih prsi naredim naslednje. Zrežem jih na 2 cm velike kocke, jih popražim na olju s česnom čebulo in na kolobarje narezanim porom. Dodam še na kolobarčke narezano korenje, na rezance narezano rdečo papriko(za barvo) invse to dobro premešam. Solim popram, dodam malo rdeče sladke paprike, timijana, drobnjaka in bazilike(poleti, ko so zelišča sveža dam sveža-po okusu) ter zalijem z 2dl vode. Da zmernem ognju dušim 20 minut. Ob kuncu dodam še malo cvetk brokolija in vse skupaj dušim še cca 10-15 minut odvisno od velikosti cvetk. Za dober okus dodam še en cel mali lonček kisle smetane ali creme fraiche(je bolj obstojna in se jo dobi v Leclercu ali Sparu) premešam poizkusim ter dosolim če je treba. Za prilogo skuham bolj gosto polento po navodilu(2 min) ter ji dodam še malo olivnega olja in naribanega sira. Počakam, da se ohladi ter na olivnem olju spečem žličnike iz polente(2min). Ko serviramo potrosimo še s sirom, da se lepo stopi Saša-Aleksandra Venturini

neznan uporabnik

14. feb 2002 8:15

jaz pa jih potolčem, začinim, premažem s toplenim sirom in zapečem. lahko pa tudi pokuham s smetano. dober tek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti