Shranjevanje kruha

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

9. feb 2007 17:04

Kako pa se pravilno čisti ta posoda? Ravno danes sem prvič dala kruh v TW. Sem slišala nekaj okrog kisa... londonska rezina

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

9. feb 2007 17:09

Ko sem kupila TW posodo za kruh,me je prodajalec oziroma zastopnik za prodajo opozoril, da je treba dati v kotiček te posode žličko soli, ki skrbi da vsrkava odvečno vlago,da kruh nebi plesnil.Sama sicer kruh shranjujem v bombažni vrečki, ki je namenjena ravno za shranjevanje kruha in sem zelo zadovoljna. Bogomira

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

9. feb 2007 17:19

Bogomira, kje pa si kupila vrečko? Mi imamo doma pečen kruh pa me zanima, če bi ga lahko imela v vrečki. londonska rezina

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

9. feb 2007 17:21

Je kakšna razlika, če je kruh shranjen v bombažni vrečki ali pa če je zavit v bombažno kuhinjsko krpo? cherry

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

10. feb 2007 0:33

Pred leti sem prodajala TW in kaj kmalu odnehala. Na sestankih zastopnikov so nas tako filali in fopali s tem, kako je to "oh in sploh" in nas učili, kaj moramo govoriti na predstavitvah. Meni to ni odgovarjalo, ker moraš v stvar verjeti, če jo želiš prodati, meni je pa vse bilo nekam sumljivo :) No, sicer sem si pridobila vso posodo, ki jo kar uporabljam. Med drugim tudi to za kruh, ki mi ne plesni v njej, res pa je, da se hitro poje. KL

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

10. feb 2007 8:18

Tudi sama bi kupila vrečko za shranjevanje kruha,če bi vedela kje se dobi. ena mš

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

10. feb 2007 10:21

londonska rezina je napisal/a:
Kako pa se pravilno čisti ta posoda? Ravno danes sem prvič dala kruh v TW. Sem slišala nekaj okrog kisa... londonska rezina
Prva leta sem jo čistila s kisom, včasih alkoholnim, včasih navadnim. Sedaj pa jo dajem kar v pomivalni stroj in sem bolj zadovoljna. Glede plesnenja pa mislim, da je velik vpliv vlažnosti zraka in atmosfere na splošno. Pozimi ob centralni kurjavi mi skoraj nikoli ne plesni, poleti ob vlažnih dneh in pred nevihto pa se to zgodi prav hitro. Ne morem je primerjati z drugimi posodami, ker jih nisem imela, je pa definitvno boljša od navadne plastične vrečke. V hladilniku kruh sicer zdrži dlje, le da se meni zdi, da izgubi tisti pravi okus. Lp Cila

Bogomira  

član od: 30.12.2005

sporočila: 182

10. feb 2007 11:13

Vrečko za kruh nisem kupila, dobila sem jo za božič v eni od pekarn (darilo za stalne stranke).Prijateljica si jo je sešila iz platna in je zelo zadovolna.V platneno vrečko lahko daš še zelo vroč kruh in nebo postal vlažen kakor v plastiki ali TW posodi, platneno vrečko je najbolje imeti tako da visi. LP Bogomira

valči  

član od: 5.2.2006

sporočila: 197

10. feb 2007 14:07

Tudi jaz imam TW posodo za kruh že nekaj let. Nič posebnega se mi ne zdi. Jezi pa me, da poleti kruh v njej hitro splesnivi. Glede na to kako jo je zastopnica hvalila in koliko sem odštela za njo ni to to. Lep dan vam želim valči

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

10. feb 2007 15:00

jaz ga shranjujem v papirnati vrečki in v platični posodi za shranjevanje kruha tisti polkrožni in tako ostane "normalen" vsaj tri dni, splesnil mi pa na ta način še ni,... plopsa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti