Tofu sir

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

15. feb 2007 7:32

Ežoj se strinjam glede neužitnosti. jade

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. feb 2007 7:34

S tem se strinjam tudi jaz, sam po sebi je Loni Makaroni

Levinjav  

član od: 15.11.2005

sporočila: 447

15. feb 2007 7:56

Jaz sem pred kratkim našla recept, s katerim se iz tofuja naredi zelo okusno kosilo. Je pa res, da ga moraš poprej namakati v sojini omaki, ali kaj podobnega. prilagam link za uporabo tofuja: http://www.enaplus.com/1plus/kuhinja/recept_start.as Meni osebno je najboljši tofu z zelenjavo. Pa dober tek! Levinjav

Tarja83  

član od: 17.11.2006

sporočila: 273

15. feb 2007 8:55

Meni se pa zdi,da sam po sebi ni tolko bljak, ker to bi pomenilo,da ma vsaj nek okus.Po moje ga sploh nima. No vsaj navaden ga nima. Saj pravim, za nas,ki smo usekani na začimbe je idealna stvar,da naredimo nekaj za sebe. Je pa res,da bi  potemtakem lahko marinirali tudi kos kartona, bi blo skor enako

Lp,Tarja

Tarja83

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. feb 2007 9:39

jade in ežoj, smo kar na isti strani... Nama tudi ni preveč všeč, ne domač ne kupljen... Najbolj neužiten pa je, ko ga pripravi moja sestra, ampak pri njej tudi nad zelenjavo nismo preveč navdušeni - ima  svoj okus

Sploh nisva preveč nora na sojo... Fant je zadnjič celo predlagal, da bi naredil društvo za zaščito soje, ker iz revice svašta delajo in seveda po njegovem nič od tega ni užitno

Moram se enkrat spravit in si vzet ta izziv, da naredim kaj res dobrega iz soje. No, sicer zdaj itak ni preveč priporočljiva zaradi fitoestrogenov, jaz mam pa že svojih več ko preveč... Torej čez par mesecev, hehe:) Itak stročnice niso najino najljubše jelo, soja pa je najnižje na lestvici tudi med njimi...

 

Recepte s tofujem najdeš v kaki indijski kuhinji, tudi v kitajski. najlažje se ga je znebit, da ga narežeš na kocke in flikneš kamorkoli... Torej v kitajske juhe, kitajske omake ali pa ga ocvreš (ampak to ej pa mastno). Upam, da ti bo bolj všeč.

Veri

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

15. feb 2007 16:33

V eni srbski ribiški reviji je dal en kuhar takšno izjavo:Ustanovio sam(ugotovil sem),da je najbolja zamjena(da je najboljša zamenjava) za soju u ćevapima(za sojo v čevapčičih) obično mleveno meso(navadno mleto MESO).Mislim,da lahko njegovo izjavo prenesemo tudi na področje sira. ati zlati

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

15. feb 2007 18:36

ati zlati rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti