Nostalgija

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

7. feb 2007 16:50

Z veseljem preberem vse prispevke na temo, ki me pritegne. Je najti poučne, zanimive, iskrive, celo nekateri prepiri znajo biti prav humorni . Moti me le, če kdo preveč izrazito predstavlja svoje poglede kot edino pravilne. Do cilja vedno vodi več različnih poti. To velja za kulinarične izdelke, za računalništvo in seveda za vsakdanje življenje. Vsak ubere tisto, ki mu je bolj pisana na kožo. Prav je, da predstavljamo svoje poglede, to pa brez kritike dopustimo tudi drugim. Prav prijetno je brati tiste prispevke, katerih avtorji to že vseskozi upoštevajo. Sicer pa, če bi bili na svetu sami popolneži, bi bilo vse skupaj en živ dolgčas . Lp Cila

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

7. feb 2007 17:00

Nč bat,še vas bom morila.Zaenkrat vam sam to povem da testa za pomladanske še zdaj nisem izvohala.Ampak počas se daleč pride. ena mš

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

7. feb 2007 17:05

Natron: Na2(CO3)·10(H2O) (torej natrijev karbonat dekahidrat) Po moje tale stvarca nima veliko veze s pecilnim, ker je v nemški literaturi Natron raztopina NaOH (natrijev hidroksid) (vir: http://en.wikipedia.org/wiki/Natron), če prav razumem tale stavek: Prior to baking, Bavarian pretzels are dipped into "Natronlauge". Although this German term literally translates into "natron-lye", it refers to sodiumhydroxide (NaOH) solution. Atina

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

7. feb 2007 18:20

A se lahko še jaz z eno kulinarično prištulim zraven? Da ne odpiram nove teme, ker potem bi mogoče pinte spravila iz prve strani dol Pripravljam mini zabavico za rojstni dan in bi pripravila kar sirni in mesni narezek s prilogicami, skratka klasika. Gostov bo deset, mlajših, predvsem deklet. Zdi se mi, da obstajajo približni podatki koliko kruha, mesnin in sira naj računam na osebo. Ker še nimam veliko izkušenj mi to vedno predstavlja težavo, ker res ne vem ... in potem v strahu, da ne bo česa zmanjkalo pripravim celo grmado hrane ... Hvaležna bom za kakršni koli nasvet Lepo se imejte in veliko se smejte magnolija

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

7. feb 2007 20:57

Mamamia, podpišem se pod tvoj komentar . Tudi jaz sem opazila, da je ta naš forum dobil nešteto cest, ki se oddaljujejo od dobre stare kulinarike. P.S. Prav srečna in vesela sem bila, ko sem včeraj prebrala prilogo "Dela" - Odprta kuhinja, kjer mojster Goljat navaja sedem zlatih pravil za peko kruha. Meni so se moji domači od nekdaj po tihem smejali, češ mati ima neke svoje fore, ko govori, da ji se bo kvašeno testo prehladilo. Jupi, kako sem z veseljem na glas prebrala črtico in jim dala dokaz, da to ni moja izmišljotina. Pozdravček!

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

8. feb 2007 13:25

Magnolija, ti kar novo temo načni, bo bolj opazno. Jaz ti žal ne znam pomagati. (mislim, da gre kruha četrt kile na osebo, če so same punce, po moje lahko manj računaš) Atina

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

8. feb 2007 14:05

Magnolia, kot to je atina povedala, računaj kruh 250 - 300 gr/osebo, sir + mesne zadeve pa tudi nekaj takega, plus nekaj zelenjave ( vsaj kakšen listi solate ), trdo skuhaj kakšno jajce, v rezervi lahko imaš francosko solato ). ežoj

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

8. feb 2007 14:15

Razlika med živimi stvarmi in mrtvimi je v tem,da žive vedno nekam lezejo,pogosto tudi tja kamor ne želimo.To je dokaz,da je ta forum še vedno in zelo živ.Ko bodo teme ostajale v točno začrtanih okvirih,bodo tudi prispevki vse bolj suhoparni in življenje foruma bo ugasnilo.Zato le tako naprej.Vseeno mi je,če kdo vpraša "kdaj je polna luna" v temi o zrezkih.Kdor hoče mu naj odgovori,z kritikami takšnega vprašanja,pa na forum ne prineseš nič dobrega.Kar se pa tiče kritik receptov,pa bi svetoval več strpnosti od obeh strani.Kdor poda recept,se mu le ta zdi dober,komu drugemu pa ne.V take debate vstopajte z manj energije,kajti potem se toliko ne iskri. ati zlati

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. feb 2007 14:20

za eno mš, očitno malce prirejena ameriškemu okusu, v principu naj bi bili iz riževe ali tapiokine moke. http://www.recipezaar.com/65211 Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti