Nostalgija

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. feb 2007 13:27

Tudi sama sem dobila občutek, da se kdo boji kaj vprašat, in to mizdaj manjka, da vedno manj sprašujemo poklasičnih kulinaričnih temah. Jaz pa tako rada komu napišem kakšno idejo za kosilo ali pecivo, nedavno sem neke svoje zadeve na veliko pošiljala naokoli po zasebni pošti, pa čeprav smo že po forumih debatirali o tem. Pa pač pripnem link s tistega foruma,pluski jih lažje najdemo... PA saj vidim, da ste razumeli, kaj me muči. In zato sem tako rada na tem forumu, saj res drži, da je eden najbolj pozitivnih....Tiso malo perja kot včasih frči okoli nas je pa tako posledica tega, da nas je veliko kokoši in nekaj malega petelinčkov tule in kako ne bi bilo ptoem tudi perja na pretek... No, zdaj mi je pa odleglo. Mamamia mamamia

škarpina  

član od: 3.11.2005

sporočila: 294

7. feb 2007 13:57

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

7. feb 2007 14:13

Razmerje med klasičinim svetovanjem na področju kulinarike in ostalo, je še vedno v prid osnovni usmeritvi portala. Po moji presoji tudi ta tema spada pod Ostalo. Po nekaj brskanja po starih temah sem ugotovila, da se teme ponavljajo. Osebno se mi ne zdi primerno nekoga odpraviti z besedami " poglej stare" teme. Sama sem že pred časom postavila neko vprašanje, kjer so mi nekateri odgovorili v stilu "uporabi iskalnik ", "kupi knjigo na to temo ",( to, da je v naši knjigarnah niso imeli, je samo pripomba) o stricu Googlu. Kot pomoč sem želela hiter odgovor, preizkušen link do te teme. Seveda sem že prej napačno poskušala. Prizadene me tudi odgovor posameznih glav, ki navaja geslo v tujem jeziku in si kar predstavljam, kako je lahko nekomu hudo, ker pač ne zna jezikov. Včasih je kak odgovor, ki bi ga lahko prevedla: "Kako si lahko tako butast(a), ko je meni ja vse jasno." Začinjeno s prgiščem tujk in s pridigo kogarkoli neumnosti ali umnosti, najbrž ne izkazuje potrebnega spoštovanja sogovornika. Tistega, kar vem, vsaj jaz, nikoli ne sprašujem drugih. Tako v resnici na tem portalu veste samo, česa ne vem, kaj pa dobro poznam, pa najbrž ne. In to velja za vse udeležence. Priznam, da sem takrat razmišljala, da vprašanj sploh ne bom postavljala več, ker so me nekateri odgovori prizadeli. Jasno, da sem si premislila. Kaj pa tisti, ki prve zavrnitve ne prenesejo dobro ? Zanima me tudi, če je mogoče, da se določena tema prestavi v ustrezni razdelek. Najbrž nakateri ne preberejo natančno, kateri Nasveti naj bi bili v forumu, zato bi tako napako bilo dobro popraviti s kasnejšo umestitvijo na pravo mesto. Tako jaz ... Če sem poštena, me v resnici bolj zanima odgovor na temo depresije kot pa prispevki na forumu eksotične prehrane ali prehrane v nosečnosti. Izbira, kaj bom prebrala in na kaj bom odgovorila , pa je v celoti moja. Želim, da na tem portalu vsak najde, kar išče. Na čimbolj prijazen način. frina

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. feb 2007 14:32

Včasih je kak odgovor, ki bi ga lahko prevedla: "Kako si lahko tako butast(a), ko je meni ja vse jasno." Začinjeno s prgiščem tujk in s pridigo kogarkoli neumnosti ali umnosti, najbrž ne izkazuje potrebnega spoštovanja sogovornika. frina, tole me je zbodlo: a se ti ne zdi da nekdo lahko razmišlja na tak način: če jaz, z mojim omejenim znanjem računalništva in tujih jezikov lahka to stvar izbrskam, zakaj se oni, bolj izobraženi, mlajši ( starejši ).......... mal ne potrudijo. ežoj

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

7. feb 2007 14:35

Mammamia, evo, jaz te hudo rabim! Ti bos zagotovo vedela, kaj je to Natron (nemsko). Premorem samo nemsko- nemski slovar, kjer pa pise, da je to beli prah, ki je primesan pecilnemu prasku, tako, da mi ne pomaga dosti. Je to soda bikarbona? Pa se to, ce bo katera vedela. Ce nimam moke, ki ji je ze primesan pecilni prasek, koliko ga naj vzamem za 200g moke? Hvala! fresh

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

7. feb 2007 14:41

na pol kg moke je en pecilni prašek kuharca37

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. feb 2007 14:44

Mi smo tudi obdržali stari štedilnik na drva, tisti, ki ima rinke gor, da se kostanj fajn speče, pa kotliček za vročo vodo. Čorbe se najboljše tam skuhajo. In če kdo kaj sprašuje, prav z veseljem lepim povezave, zakaj pa ne? Tudi sama sem na kakem področju čisto nevedna, kriva. Spraševala sem pa tudi sama že vse mogoče, od tega, kje dobiti dobrega mehanika... Fresh, glede natrona imaš pa kar prav, ni treba čakati na mamamio. Kar se pa pecilnega praška tiče, en paketek zadostuje za pol kilograma moke, pa preračunaj. Loni Makaroni

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

7. feb 2007 14:49

Danke schoen, punce! Sem si mislila:"Ja, fajn, beli prašek, zdaj pa vse vem! Je mogoče soda bikarbona ali je cement?" Joj, moram res nabaviti še en slovar, čeprav mi nemščina ne dela težav, ampak vsega pa tudi ne vemo. Super, moke pa potem sploh ne bom iskala naokoli, bom malo pokalkulirala, pa je! Hvala še 1x! fresh

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

7. feb 2007 14:49

Bravo, mamamia! Toliko kuharskega znanja, kot sem ga dobila tukaj na tem forumu, bi ga drugje verjetno težko, toliko trikov naših babic sem osvojila na hitro s pomočjo vas (in moram povedat, da kar se kulinaričnih tem tiče, nisem bila nikoli zavrnjena...) Bolj nestrpni smo pri ostalih temah, jaz se jim že nekaj časa izogibam, ker sem ugotovila, da od njih nimam nič... Če preberem samo še vsako drugo stvar, je ta forum čisto lepo koristen in simpatičen... Tako da se zelo zelo strinjam s tabo, mamamia!! Se je pa v določenem trenutku res lepo malo distancirat in si mislit svoje... jasna

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

7. feb 2007 14:54

(...)frina, tole me je zbodlo: a se ti ne zdi da nekdo lahko razmišlja na tak način: če jaz, z mojim omejenim znanjem računalništva in tujih jezikov lahka to stvar izbrskam, zakaj se oni, bolj izobraženi, mlajši ( starejši ).......... mal ne potrudijo. ežoj Ežoj, dejstvo je, da je ta portal za PODOPRO in POMOč, ne pa za ocenjevanje dometa tujih jezikov in znanja računalništva. Kaj pa veš, kje je kritična meja, ko je človek svoje (z)možnosti v resnici izčrpal. Sicer pa bi lahko na vsako vprašanje za pomoč napisali: "Malo se potrudi, pa boš našel odgovor." Ežoj, pomisli, da ljudje, ki so bolj izobraženi, mlajši ( starejši), nekaterih spretnosti pač nimajo. Ali se npr. tebi sanja, kakšne izkušnje, izobrazbo, starost, računalniško in internetno znanje imam, da lahko oceniš, da se le potrudila nisem ? Menim, da je pravilen pristop ,da na pravem mestu razumljivo vprašaš .Bolj me skrbi dejstvo, da delamo narobe, ker se bojimo vprašati, da se nam ne bi posmehovali ... ( Zadnjič sem družbi starejših gospodinj razlagala o peki biskvita, kar sem izvedela na Kulinariki. Koliko presenečenih obrazov.) frina Sprememba : Pokazale so precej večje črke ,čeprav nisem sprememinjala nobenih nastavitev in je predogled običajen. Sporočilo je spremenil(a) frina dne 07. feb 2007 16:56:40 Sporočilo je spremenil(a) frina dne 07. feb 2007 16:58:56

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti