Mokri kisli kruh

Kalipso  

član od: 29.8.2006

sporočila: 199

tema odprta - 7. feb 2007 10:34 | ogledi: 4.516 | odgovori: 5

Ojla vsem skupaj,

me zanima vaša pomoč pri dveh stvareh:

1. a kdo ve, kako bi se naredil doma tale polnozrnat rženi kruh, ki se kupi v DMu (js mu pravim kisli in mokri, ker je tak na videz). ena od proizvajalk je Alnatura. zdej sem si ga spet kupila in bi ga probala doma naredit, ker mi je ful dober. A je kdo že poskusil?

2. zamrznjeni imam 2 kocki sira (skupaj 670 g). ne vem točno kaj je že za en sir, je kot gauda ali edamec, v glavnem poltrdi mastni sir. problem je v tem, da ima tak nek čuden sladkast okus in pokvari vse jedi, ker okus ne gre zraven. ne vem kako ga naj porabim, mi ga je pa škoda stran vrečt. a ima kdo kakšno idejo, kaj naj z njim naredim.

lp goga

sam da se kuha..

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

7. feb 2007 13:15

okoli Pumpernickla toliko iz gospe Wiki Traditional German pumpernickel contains no coloring agents, instead relying on the Maillard reaction to produce its characteristic deep brown color, sweet dark chocolate coffee flavor, and earthy aroma. Loaves produced in this manner require 16 to 24 hours of baking in a low temperature (about 250°F or 120°C) steam-filled oven. The bread is usually baked in long narrow pans that include a lid. Like the French pain de mie Westphalian pumpernickel has little or no crust. Našla sem tudi recept za ameriško različico Pumpernickla ki je bolj bogata, medtem ko germanske verzije nisem locirala. This is a dark pumpernickel with optional caraway seeds. INGREDIENTS: 1 cup +3 tablespoons water 1/4 cup molasses 2 tablespoons vegetable oil 1/2 cup whole wheat 1/2 cup rye flour 1/4 cup cornmeal 2 tablespoons unsweetened cocoa 1 teaspoon instant coffee 2 1/2 cups bread flour 1 1/2 teaspoon salt 2 tablespoons vital wheat gluten 2 teaspoons active dry yeast (about 1 1/2 tsp bread machine or rapid yeast) 2 teaspoons caraway seeds, optional PREPARATION: Add ingredients to your bread machine according to manufacturer"s suggested order. Use medium crust setting. Makes a 2-pound loaf. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca Sporočilo je spremenil(a) tinca dne 07. feb 2007 13:16:10

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

7. feb 2007 13:18

Pod točko 2 pa: sir ki ima zelo samosvoj okus bi jaz naredila kot ocvrt sir, zraven pa tatarsko omakco, ali kaj takega z jogurtom, ali pa francosko solato. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Kalipso  

član od: 29.8.2006

sporočila: 199

7. feb 2007 13:20

hvala tinca, nisem vedela niti kako bi ga imenovala, zato nisem niti iskala po googlu, zdej si mi olajšala in bom iskala naprej. lp goga sam da se kuha..

Kalipso  

član od: 29.8.2006

sporočila: 199

7. feb 2007 13:22

ja zgleda, da bi bil ocvrt sir res še najboljša varianta. res je nek čuden sir. hvala goga sam da se kuha..

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

7. feb 2007 15:46

Če se ti zdi zdi okus čuden in ne gre k drugim jedem, bo verjetno res najbolje, da ga ocvreš in ponudiš kakšno omakco zraven, ali pa solato. LP! fakin712

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti