Odstranitev bradavic

berny  

član od: 23.1.2007

sporočila: 127

tema odprta - 3. feb 2007 21:32 | ogledi: 21.824 | odgovori: 11


berny

Temo je spremenil(a) berny dne 15. feb 2016 22:29

Ava  

član od: 28.3.2006

sporočila: 283

3. feb 2007 22:29

Dober večer! Za odstranjevanje virusnih bradavic pri vnukinji sem v lekarni nabavila Wartner (piše na embalaži) in je preverjeno učinkovito. Meni pa je dve bradavici na vratu, ki sem jih imela od rojstva in sta začeli nekako "cveteti" oz. je na eni bradavici začela rasti druga, odstranil kirurg. Predlagam, da si previdna, mogoče se posvetuješ z zdravnikom, preden stopiš v akcijo. Lep večer želim Ava

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

3. feb 2007 23:00

Tudi jaz sem pri sedmih letih bila na operaciji zaradi bradavice na podplatu... dobila sem kake štiri injekcije okoli bradavice in potem zo rezali in rezali. Pa na koncu nisem imela te sreče, da bi jo tudi odstranili - še več, kot pravi AVA, je tudi moja bradavica "razcvetela" in postala še večja. Na koncu mi je uspelo stvar odstraniti s pomočjo domačih zeli, ki raste na skoraj vsakem dvoruišču - krvavi mleček - ponavadi raste ob betonski steni. Ko to rastlino vtrgaš priteče ven sok močne oranžne barve... Ta mleček sem nanašala na bradavico, kar je čez čas privedlo do tega, da je odstopila... In sem bila rešena! Lp Marna

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

3. feb 2007 23:15

Tudi jaz sem imela virusne bradavice, ki so zelo zoprne. Dvakrat so mi jih odstranili kirurgi z zažiganjem. Sedaj jih imam zopet kar nekaj, ki jih bi bilo dobro odstraniti. Ko nekaj časa nosim verižico, mi bradavice pridno rastejo in poganjajo vedno nove. Tudi sama sem že razmišljala, da jiih bom morala dati ponovno odstraniti. Zelo bi bila vesela, če bi se to dalo s pomočjo kakšne kreme. LP Balenka HelenaB

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

4. feb 2007 9:52

Pritrjujem Marni. Krvavi mlečnik (Chelidonium majus) je prava stvar za to. Če mažeš enkrat dnevno, ali vsaj dvakrat na teden, jih v mesecu ali dveh ne bo več. Malo je zoprno le to, da po mazanju ostanejo rjavkasti madeži, zato je najbolje mazati zvečer, naslednji dan se pa že da izmiti. Slike sli lahko ogledaš na Googlu - izberi opcijo "išči slike". Lp Cila

pouhek  

član od: 24.8.2005

sporočila: 273

4. feb 2007 10:08

Krvavi mleček imam v loncu. Rade volje podarim (beri menjam) za siba Sporočilo je spremenil(a) SIBA dne 04. feb 2007 10:08:53

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

4. feb 2007 11:14

ojla, kot otrok sem imela na prstih, ob korenu nohta, male in malce večje bradavice. Skuhali so mi hrastovo skorjo, roke sem držala noter v to vodo, čim bolj topla naj bo - danes se sploh nihče ne spomni, kako je to izginilo. Naenkrat pač ni bilo več bradavic. Pa res ne vejo, kako, jaz pa tudi ne. Morda poskusiš s tem. Daj si na gazo ali vato in nekaj časa drži na vratu in pusti, da se posuši na zraku. titta

modrijan  

član od: 29.12.2004

sporočila: 148

4. feb 2007 11:26

Mojemu dragemu so pred enim letom odstranjevali bradavice na vratu. Bile so manjše - okrogle - držale pa so se kot na nitki (čisto tanka nitka) potem pa bunkica naprej. A imaš take? Njemu so jih potem mislim, da lasersko porezali (se mi zdi)...Če imaš podobne povej, pa ga bom bolj podrobno vprašala, OK? modrijan

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

4. feb 2007 11:51

Modrijan, moj ima tudi takšne bradavice in ne samo na vratu. Lahko kaj več poveš o tem? Prosim. Kaj se da te tudi odstraniti s krvavim mlečkom ali kakšno kremo, ker k zdravniku ga nikakor ne spravim. Rebeka

modrijan  

član od: 29.12.2004

sporočila: 148

4. feb 2007 12:40

No - upam, da vam bo tole kaj pomagalo. Moj je šel najprej k svoji zdravnici in pokazal te "bradavice". Zdravnica mu je dala napotnico za dermatologa. Tam se moral najprej naročiti. Ko je prišel na vrsto (čez kakšen mesec ali dva) mu je dermatolog v istem dnevu z laserjem odstranil bradavice. Je popolnoma neboleče. In če se ponovno naredijo (kar se rado zgodi - ne nujno na istem mestu) pač ponoviš vajo:) V glavnem - odstranili so mu kar nekaj takih bradavic - in to zelo hitro. Je bil full zadovoljen... lp, modrijan

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

4. feb 2007 12:46

Pozdravljene. Bradavice ki jih imamo ljudje na vratu (jaz pa imam eno tudi pod prsi) po vsej vrjetnosti niso virusne (meni je dermatologinja povedala da niso virusne) kar pomeni da niso iste kot tiste na rokah in nogah. Zato odsvetujem uporabo česarkoli brez posvetovanja z zdravnikom-dermatologom. Sama sem imela na stopalih 5 virusnih bradavic, za katere tudi sama nisem vedela ali so bradavice ali otiščanci. Zdravnica je rekla da so bradavice in mi svetovala naj si v lekrni kupim Wartner, ter si jih doma sama odstranim. Porabila sem celo stekleničko in bradavice so se še vedno nahajale na mojih stopalih, pa sem zdravnico prosila naj mi da napotnico za dermatologa. Pri dermatologu sem prišla na vrsto že čez 2 meseca in prvo žganje-zamrzovanje bradavic opravila novembra. Boli kot nevem kaj - malo je manjkalo da se zjokam (pa sem drugače zelo trdoživa oseba :) ) nato je bilo potrebno ponovno priti čez 5 tednov, in decembra sem bila že drugič. Začetek januarja pa že 3. Rezultat: imam samo še eno bradavico,katero mi bodo ponovno žgali-zamrzovali 22.2. nato pa dokler se kakašna spet ne pojavi bo mir. Ko sem bila drugič pri dermatologu sem vprašala kakšna je to bradavica ki jo imam pod prsi in je rekla da ni virusna in da jo ponavadi na lepotni kirurgiji odstranijo-odrežejo, rekla pa je da mi jo lahko tudi ona zamrzne, ampak ker so me že tiste na nogah tako bolele (ko ji zamrzenjo par dni hudičevo boli, 1 dan pa skoraj ne moreš hoditi-če so na podplatih) sem se odločila da bo nekaj časa še kar "krasila" moje telo :) joj, sm že skor magisterij napisala :) lp Pitončica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti