Palačinke

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

2. feb 2007 17:47

narežeš jih na trakove, dodaš parmezan iin beljak, zviješš v prtič in ksuhaš, potem pa postrežeš narezano narezine kot prilogo. Mamamia mamamia

kepca  

član od: 6.9.2006

sporočila: 93

2. feb 2007 18:12

PALAČINKE NADEVAŠ Z ŠUNKO IN SIROM,SPANIRAŠ ZMOKO JAJČKOM IN DROBTINAMI OCVREŠ PA JE DOBER TEK. kepca

vdolin  

član od: 17.12.2005

sporočila: 109

2. feb 2007 20:10

Naredi iz njih torto. Na namazan pekač (okrogel) položi palačinko, namaži z nadevom (skuta, marmelada,...) drugo palačinko, namaz,.....zaključi z palačinko in prelij z mešanico iz jajca, kisle smetane, sladkorja,.. ter speci. Pride zelo slastno! Danes pa je kolegica postregla štrudel, v katerega je na skutin nadev položila tudi palačinke. Seveda testa ni zvila, ampak samo polagala eno plast na drugo. Lp vdolin vdolin

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

4. feb 2007 7:50

Tako kot Kepca, samo da dam jaz v vsako palačinko eno rezino mortadele srček, je najbol primerne velikosti. Panirane spravim v skrinjo in potek kar zmrznjene kanelone brez predodtajanja ocvrem. Pa zraven malo tatarske omake. Pravljica. Matjaž

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

4. feb 2007 8:47

mamamia, kako to narediš? sliši se zanimivo, pa nisem razumela razlage :) nike

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

4. feb 2007 9:51

Zelo okusna je tudi "prekmurska gibanica" iz palačink, namesto plasti testa daš pač palačinke in nadev po istem sistemu. Jaz imam rada tudi nadevane z gobicami in gratinirane v pečici. Vdolin, nisem čisto razumela, zveni zanimivo. Samo štrudel je vedno zvit. A tu je bilo testo za štrudel in palačinke? katka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti