Koliko tort letno spečete?

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

29. jan 2007 14:50

Tort spečem kakšnih pet na leto. Kakršnokoli pecivo vsaj 1x tedensko. Piškote za vse domače rojstnodnevne zabave, pa še kdaj. Kruh vsaj vsak drugi dan, ker ga ne kupujem. Najraje preizkusim kak nov recept, nekaj jih je pa seveda klasičnih, ki jih uporabljam že leta. Nena

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

29. jan 2007 14:53

Mislim, d kakšnih 10 tort na leto. Peciv in piškotov pa veliko več! tamara

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. jan 2007 15:26

Kyara, rešitev tvojega problema je zelo enostavna - peči torte ponoči, jaz to vedno delam, ker čez dan dejansko po navadi ni časa. Pač kako noč malo manj spiš (beri 2 uri namesto 4 recimo, hehe:) Je pa vredno, vsaj po mojem mnenju:) Loni, pri nas je nor december: moj oče - rd, fantova mami - rd, najboljši prijatelj - rd, pa novo leto - torej torta za naše družinsko praznovanje, pa za fantove starše, pa za razširjeno družinsko praznovanje pri fantu, pa za bratca, pa za naju dva prav na novo leto, pa eno za v službo, pa za praznovanje v službi,... Pa Miklavž, Božič, Novo leto,... In vsakič ko kdo pride... Skratka, december je nor! Sploh letos, ko je šla še fantova mami v penzijo (uradno praznovanje bo zdaj), pa še sestra se je preselila, pa še pa še... Sicer smo pa lepo razporejeni, kar se rd tiče, je vsak mesec nekdo, samo zdaj bosta dva ali v juniju ali pa v juliju. stana.r, tudi jaz čedalje več tort naredim... Smo pač v letih, ko se tudi družina veča, tak da nima kaj, če hočem bit fer:) aleksis,jaz mam pa srečo, da mi fant speče torto (navadno naredi samo to torto, ker so pač drugače bolj moje področje), ampak za rd jo pa že nekaj let dobim:) scorpy,ti to resno - ne pojeste cele??? Midva sva za novo leto (dobesedno, v eni noči) zmazala sama celo!!! Tudi sicer torte res ne ostajajo... Peciv pa res ne štejem, ker bi bilo tudi težko - sladki kruhki spadajo pod kruh ali pod pecivo, recimo? Pa že za torte sem bila paf, ker se mi zdi,da torte vseeno delam manjkrat... Veri

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

29. jan 2007 15:59

Najmanj 10 tort na leto spečemo pri nas doma,do 20 pa ne pridemo.Je pa obilica drugih peciv večkrat na mizi.Mislim,da povprečno 2X tedensko nekaj sladkega pripravimo. ati zlati

jasna47  

član od: 21.12.2005

sporočila: 104

29. jan 2007 16:36

Od 50 do 60 in sicer vseh oblik (različne živali,srca,podkve,lončnice, dojenčke, okrogle, poročne,novoletne,knjige,žoge,šahovnico,lovske, v obliki sira, ovalne, korito za rože, loparje, avtomobile, vlake, lokomotive, traktorje,buče, šolske puščice in druge potrebščine, božičn a debla z živalmi in rožami in listki, nogometna igrišča z igralci, sod, severni tečaj z morjem ,pingvini in eskimi, kamione in avtobuse, zdravniške recepte, različno sadje, telefone in računalnike, radio, hiške, Barbike, motorko, tanke ,pirhe,kokoš v gnezdu ,zibko z dojenčkom ,CD,harmoniko, bobne,kontinente-Avstralijo,volilne liste, oznake strank,čevlje in še in še.) Peka različnih tort je moje največje veselje, predvsem sedaj, ko sem šla v pokoj. jasna47

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

29. jan 2007 17:18

ja, čist zares, Veri. Pri nas na žalost niso pravi tortojedci. Mami sploh ni za sladko, všeč ji je samo kar je iz skute in tiramisu. Oči sicer je torte, ampak več kot več ne more - oči in sestra sta tudi zelo suha že po konstituciji in niti ne pojesta dosti. (Tu se konča z mojimi sorodniki, ker z ostalimi smo žal... kako naj rečem no, žlahta, raztrgana plahta, al kako se reče:) Fant bi jedel samo meso, njegova mami in sestra sta non-stop na dieti, njegov oče je edini večji zaveznik, samo cele torte pa tudi on ne poje:) Roko na srce, je pa tudi meni en košček torte čist zadost in bi težko spravila kaj več vase. Te kar občudujem (in tvojega fanta), da sta zmazala celo torto, men bi blo tkooo slaboo:)) Heh, moram še jaz naredit kakšne otroke, pa upam, da bodo sladkosnedni;) Scorpy

SINEJA  

član od: 22.9.2006

sporočila: 676

29. jan 2007 18:12

v službi nas je dvanajst,to pomeni 12 tort za rojstne dneve,doma pa spečem 5 tort,vseh skupaj 17.Vsaka torta je drugačna,odvisno za koga pečem.Sodelavko sem letos prav presenetila,spekla sem ji torto kitaro,ker rada kaj zaigra na njo.Za darilo od moža je dobila tapravo kitaro,tako da je bilo dvojno presenečenje. SINEJA

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

29. jan 2007 19:02

Pri nas sploh ni problem "zmazat" torto - cela gre pri šestih osebah, takoj po kosilu, brez problema... Če pa je praznovanje in nas je več kot deset, potem morata biti dve...če že kaj ostane, zgine naslednje jutro pri zajtrku. Pa še to: vsi pri nas tort sploh ne jedo, ampak zato tisti, ki jih jedo, jedo (bolje rečeno žerejo) - za tri. Izbira pa: sin - čokoladno jagodna, čoko - banana, orehova z masleno čokoladno kremo; hči - sadna, malina ali ananas; nečak - saher in nič drugega; svak - reform torta ali malakof; svakinja - s prstom pokaže v kjnigi in to ji spečem; tast - vseeno, samo da je sladko in čim več smetane naokoli... Meni pa torto naredi mama (iz prvih malin), pa prijateljica, ki ima pekarno, mi jo dostavi domov...po moji izbiri... Mamamia (ki še vedno pazi na sladko hrano, zato pa toliko več peče in piše o sladicah...) mamamia

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

29. jan 2007 19:17

Saj vas občudujem. Lanski let, če preštevam " reci in piši " dve torti, pri ta drugi, ki je bila sadna, sem mogel " pivske tovariše " ponujat, da je dokončamo. Prej, ko smo bili kompletna družina ( štiričlanska ) pa okrog deset tort/let. ežoj

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

30. jan 2007 14:39

scorpy, naj te potolažim: sladkosnednost je baje privzgojena, mesojedost (oz. kako zelo ti paše meso, en mislim na vegetarianstvo:), pa naj bi bilo precej zapisano v genih - iz nekih razsikav na dvojčkih. Tako da imaš lepe šanse, da boš imela sladkosnedno družinico, če jih dovolj zgodaj navadiš, hehe:) Vprašanje, če ti bojo odrasli za to hvaležni, ampak jaz svoji mami kar sem, da je v mojem otroštvu kaj spekla:) Ja, saj meni je bilo tudi slabo:) Samo ne do torte, to je sicer večino zmazal kar fant, on je res fajn odjemalec, nikoli ne ostane. Sploh ker veliko športa, pa si lahko privošči veliko jest:) Moj oče se vedno čudi, kak sta vidva tak suha, ko pa tak kuhaš:) ežoj, potem ti pa predlagam mojo sadno torto iz baze, v testu sta samo 2 jajci na vrh pa samo sadje in žele preliv. Tako da je res zelo lahka in jo človek tudi sam hitro zmaže! Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti