Kazen

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

tema odprta - 26. jan 2007 20:17 | ogledi: 9.528 | odgovori: 77

sem zelo slabe volje. Danes sem dobila kazen zaradi prehitre vožnje. Čeprav nisem nič kriva, jo moram plačati. Saj vem, moj avto, pa pravila je treba upoštevati, ampak najbolj mi je hudo, ker bom en mesec brez avta. Kako?! Moram v službo, pa otroci v vrtec,...Ne prosim tolažbe, samo povejte mi, da nisem edina, ki se ji je to zgodilo-ali pač?

ariella

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

26. jan 2007 20:19

Zakaj pa si en mesec brez avta če si dobila kazen za prehitro vožnjo? Ali pri nas zdaj tudi prepovedo vožnjo?

 

Mimogrede, če nisi kriva, se pritoži. Kako pa, da te je ustavil, ni imel radarja? 

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

26. jan 2007 20:26

Meni se je tudi že zgodilo, da sem plačala kazen zaradi prevelike hitrosti, mi ni pa jasno zakaj boš en mesec brez avta? lp Anamarija

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

26. jan 2007 20:33

Ah se zgodi, večinoma vsakemu po svoji krivdi. Vem, da to ni kaj prida tolažba pa vseeno. Na koncu je bolje, da te je ustavil policaj kot pa kakšno drevo. Verjetno so ti za mesec dni vzeli vozniški izpit? Koliko si pa peljala in koliko je omejitev? alexis

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

26. jan 2007 20:35

Ariella, kaj si morda pozabila na registracijo? Anamarija

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

26. jan 2007 20:39

ha, zato, ker je bila na tistem mestu omejitev 5o km na uro- en teden po prekršku so dali tablo za 70, ampak velja tista, ki je veljala v trenutku prekrška in to je bila vožnja 96 km na uro- to je cesta kjer ni hiš, ravnina, zato so kasneje dali drugo tablo, ampak tako je. Kazen je 5 pik, okrog 500 € in en mesec brez izpita. Nimajo nič usmiljenja.Pritožila sem se tudi že, jim prinesla dokaz da sem bila ta čas v službi, ampak oni so pa sedaj napisali, da so preverjali in da takrat nisem bila v službi. Sedaj mi nekaj ni jasno, ker sem šla lani junija šefu, pa je rekel, da sem bila septembra 2005 vse dneve s službi-pogledal je plačilni list in pod dokazilo se je tudi podpisal, saj je hotel biti 100 %, da sem bila v službi, ker z državo posla imeti je vrag. Kot jaz sedaj razmišljam je šlo pa tako: prekršek je bil narejen septembra 2005, oni so preverjali v moji službi oktobra 2006, v pisarni pa so jim dali moje podatke za sep. 2006, ko me najbrž res ni bilo v službi. Ne grem nikogar nič več spraševat in raziskovat ampak najbrž je bilo kaj takega- pred sodiščem sem pa še lažnivka izpadla. Okrajna sodnica mi je pa rekla, da je moj avto, da sem jaz kriva, razen če povem pravega krivca, tega pa ni, ker je kazen domov prišla šele čez pol leta in nihče nič ne ve ali pa noče. V glavnem dobra šola za drugič. ariella

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

26. jan 2007 20:50

Kako si bila v službi takrat? Kdo pa je vozil tvoj avto ??? Če si bila v službi, pa res ne moreš prehitro voziti... Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

26. jan 2007 20:55

ja, avto je moj, ampak takrat smo imeli na obisku sorodnike iz Avstralije in sem avto pustila domačim in avstralcem. Ne bom pa sedaj klicala v Avstralijo in spraševala, če so po tej in tej cesti vozili toliko in toliko, ker sploh ne vem kdo je vozil avto takrat-vem pa, da ga sedaj nihče več ne vozi- tudi možu več ne zaupam avta tako brez skrbi kot prej, žalostno ampak resnično, kaj se zgodi. Tudi to ni pomagalo, da v 10 letih nisem naredila še nobenega prekrška.uh, sem jezna ariella

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

26. jan 2007 21:16

od kdaj naprej pa ti teče kazen? pač tako vprašam..preden bi kaj dosegla, bo ta mesec mimo. potolaži se, da je vsako slabo za nekaj dobro. kaj pa če z otroki nabašeš na poledenel predel pa zletite s ceste?? vsaj ta mesec (če je to januar ali februar) vzdrži, potem bo pa pomlad. Sem kaj pomagala? titta

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

26. jan 2007 21:28

Hudiča!Poznam hude kazni.Mene so dobili tudi nad 30 km/h.Sem mela to srečo da so pri novem zakonu brisali še ne izdane.Zdaj pa res pazim kakor se da.Kaj zdej?Taxi,avtobus,dobri sosedi,pa bo mesec okrog.Kaj bi blo da bi bla brez 1 leto???????Pri hudih stvareh si perem možgane tako:zdrava si,voda ti teče,elektrika dela,kruh maš,službo tud.Mam vse kar rabim.Kaj čem!!!!-Vesela nej bom-pa bo vse!--Žal je tko!-Pr men! ena mš

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti