Kazen

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. jan 2007 10:59

matilda, mi smo pravniška družina, tako da ne govorim na pamet. Je pa odvisno od teže prekrška, ali ga pustijo zastarati ali ne. In če ne plačaš kazni, pritožbi pa ne ugodijo, se ti čez šest mesecev usedejo na plačo in ti kar odtegnejo. KAr pravi ksenjako pa je bilo do nedavnega še mogoče, ob nekaterih spremembah predpisov pa je tako, kot sem napisala. Če lastnik vozila, ki so ga slikali ob prehitri vožnji, ne imenuje voznika, ki da je vozil, potem plača kazen lastnik. Sodnica, ki rešuje takšne zadeve na pritožbeni ravni, bo pa ja vedela, kakšna je praksa... In ta je malce drugačna od naše logike, žal je pač tako. Pa tudi poskusit se izognit plačilu kazni ni greh, to je pa tudi res. Mamamia mamamia

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

28. jan 2007 11:37

Ariela_3: naredi kalkulacijo: Koliko živciranja bi ti povzročilo pritoževanje, iskanje pravega krivca, opravičevanje, morebitne zamere v družini in primerjaj s tem, kaj ti pomeni en mesec brez vozniškega in denar iz žepa. Upoštevaje, da je izhod pritožbe dejansko negotov. Mi smo imeli pred leti točno tak primer, kot ga opisuje mammamia, sodnik je bil celo možev znanec, a smo plačali ( sicer najnižjo možno) kazen. Če se pritožiš in ti ni ugodeno, plačaš še vse stroške zraven. Vem tudi iz prve roke, da dandanašji kar pogosto prihajajo v podjetja izvršbe na podlagi kazni za prometne prekrške. Jaz na tvojem mestu bi se s kaznijo sprijaznila, tisti mesec bo hitro minil, včasih pa kaka negativna stvar prinese tudi nepričakovane pozitivne posledice. No, morda bi tudi malo pojamrala sorodnikom, ki jih stvar zadeva, da bi si vsaj denarno kazen malce porazdelili. Lp Cila

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

28. jan 2007 12:19

ja, moji sorodniki mi bodo to "nesrečo" še privoščili in se mi bodo za hrbtom še smejali in zaničevali, ravno tako sosedje in "prijatelji" , tako da bi najrajši videla, da ne bi nihče nič vedel o tem. Gre se za to, da njim se pa to ne more zgodit. Izpit jim moram dati v roku enega leta in jim ga bom dala kar med dopustom, ko avta ne potrebujem toliko. Hvala za vse nasvete, saj ste vi edini na katere se lahko naslonim. ariella

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

28. jan 2007 13:34

Ah, ti sorodniki... Moj nono je vedno pravil "žlahta strgana plahta," in mu dam včasih kar prav... Teja

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

28. jan 2007 14:41

Ko spet pridejo sorodniki na obisk pa le nosi ključe od avta s seboj, da ti še kakšne kazni ne "nabijejo". Ampak, da prekorači hitrost za 46 km na uro? Tegale šoferja bi bilo pa treba malce po zdravju vprašat. Jaz bi takemo divjaku vzela izpit za stalno. Pa taka žlahta, da niti ne priznajo kaj so ušpičili. jade Sporočilo je spremenil(a) jade dne 28. jan 2007 14:43:48

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

28. jan 2007 17:18

Na policaje in prekrške se ne spoznam,ti pa ponujam kakšno vožnjo,ko boš brez izpita, če si iz Lj.Bom vozila počasi! londonska rezina

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

28. jan 2007 18:50

ne bom več čisto nič komplicirala, plačala bom kazen in imela vsaj mirne živce naprej Sporočilo je spremenil(a) ariella_3 dne 28. jan 2007 20:12:28

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

28. jan 2007 20:19

Dobrodošla torej v klubu....Mamamia mamamia

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

29. jan 2007 6:07

Podobno kot Arieli se je zgogilo tudi meni. Pa mi je prijatelj pravnik takoj napisal pritožbo,da nisem vozila jaz (bila v bolnici) in da družinskega člana-moža ne bom tožila, ker je on vozil. Pa je bila zadeva rešena. Res pa je, da je vozil 75 namesto 70. Ker pa gre pri tebi za velik prekršek, pa bo že tako, kot so punce napisale. Žal. Sorodniki pa so že taki, da je bolje biti včasih z njimi v diplomatskih odnosih in nobenemu nič konkretnega povedat. Kyara

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

29. jan 2007 15:14

No po mojih izkušnjah pa to ni tako! Moj oče je peljal prehitro in je dobil domov sliko. Pa seveda položnico,... Se je pritožil, češ da avto uporabljajo tudi drugi člani družine. Pritožbi so ugodili inni rabil plačati kazni. Zakaj ne? Zato, ker po zakonu svojih ožjih družinskih članov nisi dolžan prijaviti zakonu. Ostale ja, ožje družinske pa ne. Predlagam, da z odvetnikom napišete pritožbo in jo utemeljite s tem. Tako je mojemu očetu svetoval en policaj. veliko sreče! tamara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti