Kazen

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

11. maj 2011 11:47

Vilma,

na prometnem uradu policije v Gorici (ITA) govorijo slovensko, kar pogumno jih pokliči in vprašaj, pa bo.

Jaz bi najbrž listek tudi ignorirala :)

Mateja

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

11. maj 2011 11:53

To ni dobeseden prevod, je pa bolj podobno stilu italijanskih birokratov:

In data 11.09.2010 ho parcheggiato la mia autovettura __(znamka)_______ targata _____(registrska stevilka)_________ in Via Guinta Pisano snc dimenticando di esporre il tagliando del regolare pagamento del parcheggio. Al ritorno alla macchina ho trovato sul parabrezza l'avviso di sanzione n. _____(st. kazni)____ di euro 38. Non avendo tuttora ricevuto gli estremi del conto corrente per il pagamento della sanzione non ho potuto regolarizzare la mia posizione.

Vi chiedo pertanto di inviare all'indirizzo ____(tvoj naslov)_______ i dati necessari nonché l'importo dovuto per poter quanto prima pagare quanto dovutoVi.

 Distinti saluti

(podpis)

 

Srecno!

ribica

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

11. maj 2011 12:33

Ribica hvala   Pa se bom izgleda le znebila tistega denarja, ki me menda tišči in postala "izbrisana" (iz registra hudodelcev:))

Hvala tudi ostalim za pomoč in nasvete.

LP, V.

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

11. maj 2011 14:18

Ker je že rubrika kazen bi tudi jaz rabila en nasvet.

Moja mladoletna hči (skoraj 18 letna) je dobila vabilo k sodniku za prekrške, ker je bila v avtu ZADAJ nepripeta.

Vračala se je iz praznovanja rojstnega dne.

Presenečeni smo, da greš za tak prekršek k sodniku.  Ali ni po zakonu voznik odgovoren za potnike, ki niso pripeti, ali se motimo?

 

ewschy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 21

11. maj 2011 14:35

Tisti, ki sedi zadaj nepripet neposredno ogroža življenje tistega pred sabo in bi bil kriv za njegovo smrt v primeru prometne nesreče. Zato naj kar lepo gre k sodniku za prekrške, saj si za tako neodgovornost to tudi zasluži. Veliko ljudi bi bilo danes živih, če bi se ljudje ZADAJ pripenjali.  

K sodniku za prekrške gre pa zato, ker je še mladoletna. Če bi bila polnoletna, bi morala plačati kazen.  



ewschy

Sporočilo je spremenil(a) ewschy dne 11. 2011 14:37

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

11. maj 2011 16:31

Lastnik vozila je odgovoren za prekršek le, če se ne more ugotoviti storilca prekrška (npr. prehitra vožnja v tunelu, zato dobimo domov obvestilo, da se zjasnimo o okoliščinah prekrška, torej tudi o tem, če je v trenutku slikanja vozilo vozil kdo drug), sicer pa je nekako logično, da je za prekršek odgovoren tisti, ki ga je storil...

 

K sodniku pa gre zato, kot je rekla ewschy zaradi mladoletnosti.

Začetnica

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

11. maj 2011 20:44

Itak, da je sama kriva. Preden gre k sodniku, ji pa še ušesa navij zaradi neodgovornega ravnanja, namesto, da iščeš izgovore in rešitve, kako biti nič kriv.



ps.: sem videla enkrat izid nesreče, v kateri ženska na zadnjem sedežu ni bila pripasana. Z zdrobljenimi nogami je ležala vkleščena na tleh za sprednjimi sedeži. Kake muke je prestajala, ko so jo vlekli ven, si ne predstavljam. Se pa še živo spomnim obraza in krikov, čeprav je od tega že vsaj 10 let. Sedenje na zadnjem sedežu ni nič bolj varno, kot na sprednjem. Še zlasti, če nisi pripasan.

Sporočilo je spremenil(a) čoko dne 11. 2011 21:06

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti