Podloga za valjanje

hope  

član od: 27.1.2005

sporočila: 166

tema odprta - 19. jan 2007 9:42 | ogledi: 6.607 | odgovori: 31

Mene pa zanima, kakšne so vaše izkušnje s podlogami za valjanje. A imate silikonske, ali se kaj prijema, kakšne so velikosti, kje ste kupile, ali se obnese ali je vseeno boljša krpa? Pa verjetno potem valjate gor vse, od piškotov do kakšnih rogljičkov in podobno? Včeraj sem jo gledala v Quelle in me malo ima, da bi jo naročila.

Lep dan!

hope

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

19. jan 2007 9:49

jaz sem jo kupila pred novim letom v Merkurju in sicer mislim, da je 48x50 cm. Dala sem okoli 2500 sit, ker je bila v akciji. Vedet moraš, da je ta moja velikst premajhna za npr. potico, za piškote, pa listnato testo, pa ostale majhne zadeve enostavno SUPER. Ti jo priporočam. Do zdaj se mi nič prijelo gor, sem pa posipala z moko. Je ne zamenjam več za krpo. lp alexis

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

19. jan 2007 9:59

Imam približno deset let staro plastično podlogo od Tupperwarea in je enkratna. Nič se ne lepi, kuhinjski pult ni umazan, pa še vrisane ima centimetre in neke druge mere in več premerov kroga. Morda bi bila silikonska boljša, sploh zarai lepljenja, ampak zaenkrat ne razmišljam o menjavi, ker mi ja ta, ki jo imam čisto v redu. Ko se spomnim tistih lesenih desk, pa čiščenja....Tole plastično pa samo ulimej, tudi ko se na njo odceja odvečna čokolada od oblivov.... Mamamia mamamia

JAMONI  

član od: 10.8.2005

sporočila: 112

19. jan 2007 10:03

Koliko pa stane v Quelle? Kakšne mere ima in kako je poslikana (tudi to je pomembno). Jaz jo imam od TW, pa me zanimajo cene drugih blagovnih znamk, zaradi primerjave glede kakovosti. Lep topel dan (če še ni) vam želim! JAMONI

hope  

član od: 27.1.2005

sporočila: 166

19. jan 2007 10:13

Hvala za odgovore. Jamoni, bom pogledala doma in ti odgovorim jutri. Lep dan! hope

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

19. jan 2007 10:41

Tudi jaz jo imam od TW že enih 10 let in sem tako zadovoljna, da je ne menjam za nobeno drugo, pa naj je še tako lepa in privlačna. Kyara

PISTACIJA  

član od: 7.1.2007

sporočila: 105

19. jan 2007 11:44

Se tudi malo prime, ampak nikoli ne zalima. Za oblikovanje drobnih piškotov vseeno malo pomokaš, za mlince tudi. Testo za pito lahko kar s folijo prestaviš v pekač (no, za to je tudi peki dober). Pri valjanju se ti nič ne premika po podlagi. Narisani pravokotniki oz. krogi znajo tudi prav pridet. Po uporabi se zelo lepo opere. Posebno priporočljiva ali kar nujna pa je za vse, ki imajo opravka z brezglutensko moko! Lp PISTACIJA

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

19. jan 2007 12:26

Jaz pa še vedno prisegam na ribniško, domačo desko. Imam tudi priročen prostor za spravilo - med kuhinjskim elementom in zidom je ravno dovolj prostora. Imam tudi TW, pa se mi ne zdi v redu, saj se mi pri valjanju premika. Pa sem poskusila že vse nasvete: jo prilepila z vodo, lepilnim trakom ... Potem sem jo pa pospravila v omaro in jo imam le za včasih, drugače pa kar stara dobra deska. Atina

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

19. jan 2007 13:27

Jaz valjam kar med dvema plastema peki papirja, pa je čisto ok. Testo za potico in razne zavitke pa valjam oziroma vlečem na pomokanem prtu. Niti ne vidim kake posebne potrebe po podlogi za valjanje. Sem bolj šparovne sorte, očitno. Julija

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

19. jan 2007 14:31

Imam v posesti: veliko leseno desko od Ribnčana, primerno za valjenje potic, malo ribniško leseno desko, primerno za male izdelke. Silikonsko podlogo, ki mi jo je prinesel Božiček, kupljena je v Mekurju, z nariski.,uporabljam že dve leti. Za živo glavo je ne dam v pečico. Lesene deske ribam, sušim ob radiatorju, naredila sem jima tudi srajčke ( enako za valjar !). Že nekaj časa uporabljam silikonsko podlogo, ki pa je kar precej "živahna". Zato jo podložim s papirnatim prtičkom ( vzorec ni pomemben ), poškropim z vodo. In se ne premika več. Operem pod cukrom vode, da imam občutek čistosti, česar mi lesene deske nikoli ne dajo. In jo spravim v platneno srajčko. Zavzame malo prostora, res pa je, da velikih stvari ne valjam na njej. Silikonsko podlogo priporočam. Primerna za darilo. frina

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

19. jan 2007 14:36

Jaz posedujem in ravnam podobno kot Frina, silikonsko podlogo zelo priporočam, potice pa itak ne pečem vsak dan. Parkrat na leto pa privlečem na dan ribnčanovo desko. Za sprotno rabo se mi zdi bolj priročna silikonska podlaga. Lp Dolores

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti