Črna jedilna barva

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

tema odprta - 18. jan 2007 14:03 | ogledi: 6.513 | odgovori: 9

Vem, da smo/ste o tem že debatirali. Rabim črno jedilno barvo, ker si je hčerkica zaželela na torti majhne pikapolonice. Delala jih bom iz rdeče in črno pobarvanega marcipana, da jih bo lahko pojedla...

Sem razmišljala za trgovino Pekarne Vrhnika. A je že katera tam kupila barvo? Kako veliko jo je pakirane skupaj?

Hvala vsem za nasvet...

lidka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

18. jan 2007 14:51

Lidka imaš zs. jade

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

18. jan 2007 14:52

Jade, hvala!!! lidka

jasna47  

član od: 21.12.2005

sporočila: 104

18. jan 2007 16:10

Jaz sem jo kupila v Črnučah, v steklenički ,1dl in pol. jasna47

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

18. jan 2007 16:33

Ravno danes sem govorila s prodajalko iz prodajalne v Črnučah in je rekla, da imajo barve v stekleničkah 125 ml, ki stanejo 5,13 EUR, v prahu so pakirane po 250g in naj bi stale 5,89-47,12 EUR, zadnja cena je za modro barvo. Povedala mi je, da se dobi tudi barva v spreju, tako, da recimo namažeš s smetano, potem pa posprejaš z željeno barvo. marelica

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

18. jan 2007 19:12

kaj pa če pikapolonice kar kupiš? v malo bolje založenih trgovinah dobiš okraske za torte ki so za pojest. lucijana

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

19. jan 2007 9:15

Že dolga leta krasim otroške torte s pikapolonicami (odkar je bila moja najstarejša krščenka pred kakšnimi 25 let v vrtcu v skupini s tem imenom). Delam jih zelo preprosto: marcipan pregnetem z malo sladkorja v prahu in pobarvam rdeče (priznam - z jedilno barvo v prahu ali tekočini in ne s peso in podobnimi bio stvarmi!). Naredim žogice primerne velikosti in jih razpolovim. Nato dam jedilno čokolado ali kuverturo v vrečko za zamrzovanje in jo previdno stopim v mikrovalovki. S škarjami odrežem kotiček vrečke, da dobim RES MAJHNO luknjico. Na vsako polovično žogico spredaj "našpricam" malo čokolade za glavico, nato na sredini naredim črto in na vsaki strani nekaj pikic (odvisno od velikosti pikapolonice). Doslej so še vsi otroci vedeli, da so to pikapolonice, in jih z užitkom pojedli (če marajo marcipan). teta torta Sporočilo je spremenil(a) teta torta dne 19. jan 2007 09:17:16 Sporočilo je spremenil(a) teta torta dne 19. jan 2007 09:19:06

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

19. jan 2007 10:56

Torte delam sama, krasim sama, ker v tem neznansko uživam. Zato bom sama delala. Itak bom prej probo naredila, in teta torta, hvala še za tvojo idejo. Črno barvo dobim po pošti, potem pa probam s kuverturo, pa z marcipanom in se odločim, kaj mi bo lepše. ( lani sem delala ovčke in metuljčke, letos pa že sama pove, kaj bi...). Teta torta, a mogoče veste, kje bi se dobilo roza barvo ali turkizno ali vijoličasto za barvat recimo marcipan? lidka

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

19. jan 2007 11:21

No, Lidka, jaz uživam pri delanju tort, pri krašenju pa samo toliko, kot je neobhodno potrebno, ker nisem posebno spretna za ročna dela (napisi na tortah so vedno malo postrani!). In hočem, da je tudi okrasitev vsaj užitna, po možnosti pa dobra, da ne ostaja na krožnikih (zato tudi vedno režem torte na majhne koščke - so predobre, da bi smele ostajati na krožnikih!). Ponudbe na Črnučah ne poznam najbolje, ker mi niti delovni čas niti količine ne ustrezajo - a verjetno imajo tam zaželene barve. "Moja" trgovina za take stvari je Zehrer na Starem trgu (Alter Markt - peš cona) v Celovcu, moram pa reči, da me je ganil tudi internetni katalog hrvaške trgovine Sve i svašta (če bom imela čas kakšno soboto, me bo morda odneslo tja). Vem, da imajo pri Zehrerju roza barvo (jo imam doma), vijoličasto bi skušala narediti iz rdeče in modre, za turkizno pa ne vem. Tudi na potovanjih v tujini (Anglija je zelo primerna) se vedno zakadim h kakšnim takim policam v samopostrežbah in najdem kakšno barvo ali okrasek za torto. teta torta

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

19. jan 2007 12:57

Celovec bo moja prva postojanka. Sicer pa tudi jaz akr napraj špegam za vsemi pripomočki za peko in sploh... Jaz pa naradim dobro torto, ampak pika na i je okrasitev. Mora biti užitno in lepo. Lani mi je krasno uspelo. Letos sem hotela nebo, oblake, sonce, travnik... Ampak očitno so pikapolonice večja želja... Hvala za nasvet. V Celovec letim v kratkem, tako da... Se že veselim... lidka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti