Energija

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

18. jan 2007 13:50

Tudi jaz se pridružujem že večkrat napisanemu. V naravo, na zrak. Otroka ti bosta hvaležna za vsako minuto, ki jo boste prebili zunaj. Zvečer pa bosta utrujena zaspala in sama boš lahko nadoknadila s pospravljanjem - če je potrebno sploh vsak dan. Kar se pa moža tiče, ga malo zaposli z otroci. Saj bi dečki radi pomagali, pa so nekateri že po naravi bolj nerodni in se ne znajdejo. Ker jih ne prosimo, se držijo bolj zadaj. Ne poznam tvoje družine in težko sodim. Vendar bi sedaj, ko imam že odraščajoče otroke, pri možu marsikaj spremenila oz. ga bolj vpeljala v vzgojo, ... Z delom v stanovanju pa je tako. Manj si zadaj za en dan in se zvečer veseli, ker ti je uspelo to narediti. Če pa boš do sebe prezahtevna, se lahko zgodi, da boš kljub temu, da si naredila ogromno in ti je mogoče ostala še malenkost, zvečer nezadovoljna. Saj take so moje izkušnje. Lep dan še naprej. limonca26

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

18. jan 2007 14:37

Poznam ta občutek, ko se "počutim ko pet dek jetrc na cesti". Ranljivo, povoženo, razpacano .. Pred dnevi sem nekje prebrala, da je zelo velik delež slovenskid delavcev - pregorenih. Od naporov, ki jih imajo doma in v službi. Delovnik, ki presega 40 ur na teden, slabi finančni situaciji, ki ne dopušča gospodinjske pomoči, odsotnosti ( običajno očeta ). Ta oče pa se ( običajno) ob zgarani materi aktivno ukvarja z rekereacijo, mogoče celo še politiko in druženjem s prijatelji. Rehabilitacija traja menda 6 let, menda pa nas čaka obdobje, ko bo sedanja aktivna generacija, s hudimi psihomatskimi motnjami in psihičnimi težavami čakala, najbrž nekje v socialni stiski, na trenutek upokojitve, ki se z vsakim letom odmika. Delodajalci zahtevajo, da sejim da v zakonu možnost, da lahko odputijo delavca, ki ne prinaša dobička. In se naj z njim potem ukvarja država ( pozor, to se ne nanaša na invalide!) Kronična utrujenost, zaspanost ipd, je eden od simptomov - depresije. Sama se že leta ukvarjam predvsem s poslom, ki me obremenjujejo tudi potem, ko zaprem predale. Na temo, kako racionalizirati čas, je ogromno knjig. Predvsem iz tujih, zlasti ameriških izkušenj. Praktično nič koristnega. A Ameriki daš odpoved in gres na zavod. V Ameriki so odškodnine za kršene pravic delavcev visoke. Pa tudi ženske so redko zaposlene za pol delovni čas. Če pa že, je normalno, da imajo varuško, gospodinjsko pomočnico, vrtnarja ipd. Najbrž mi boste pritegnili, da določena kategorija vaših sodelavcev ali strank dobesedno iz vas "vleče energijo". Pa tudi kak prijatelj se znajde v tej kategoriji " energetskih pijavk". Zaupala vam bom mojo, čisto mojo metodo za nabiranje energije. Ker živim na podeželju, imam blizu gozd. Po nekaj minutah sem sredi gozda, precej stran od zaselkov. Objamem mogočno drevo, ki mi vliva zaupanje. In nekaj minut diham ob njem. Potem nekajkrat glasno zakričim : "Hoj ". Prvič ne gre lahko iz grla. Potem se počutim mnogo bolje. Pravijo, da imajo velika drevesa škrate, ki pazijo nanje. In da potem, ko drevo posekajo, škratje umrejo. In če neko drevo živi več kot sto let, kljubuje vetrovom, žledu, škodljivcem, mar nima nečesa, kar lahko deli z mano .... Terapija je brezplačna, preverjena. frina

Lingua  

član od: 28.10.2003

sporočila: 153

18. jan 2007 14:48

Naša dva otroka sta si letos umislila psička - imamo ljubkega kokeršpanjela - še nikoli nisem imela časa za kakšen sprehod oz. še na misel mi ni prišlo, da bi proti večeru šla na bližnji travnik. Sedaj vzamem Kalo in greva sami, če noče nihče zraven. Meni pomaga in se potem počutim čisto OK. Če vam to dopušča - kupite kuža. M

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

18. jan 2007 15:22

Ali še bolje: v azil po kakšnega nesrečnega kosmatinca, ki išče dom. :) Otroci se ob živalih učijo odgovornosti in skrbi za živo bitje, za odraslega človeka (če je ta tip, ki ima rad živali) pa lahko predstavljajo neverjetno sprostitev. Če se bojite dodatnega dela in odgovornosti, ki jo predstavlja kuža, pa si za začetek omislite kakega mucka. Z njimi ni veliko dela, zabavati se znajo tudi sami, je pa takoooo fajn ko nekje ob tebi zadremajo in predejo kot mašinice. :) Ali pa se ti mimogrede pomuckajo ob nogo z dvignjenim repom in tako sladko rečejo mijau! :) Da živali omilijo stres in spravljajo v boljšo voljo je pa tako celo znanstveno dokazano. cherry

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

18. jan 2007 17:46

Kaj pa če je vzrok tvoje brezvolje in utrujenosti nepravilno delovanje ščitnice? Tudi to je možno.Mogoče pa pomanjkanje svežega zraka, sproščenosti, mogoče spanja ali gibanja, pa ne dela, ampak rekreacije. Na to si boš morala sama ugotoviti in potem, ko to ugotoviš, tudi ukrepati tako, kot ti bo najboljše. Kyara

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

18. jan 2007 17:57

Bo nekaj na tem, kar je rekla frina. Pri nas je bila sreča, da se je tudi mož (ali predvsem on, če sem čisto iskrena) veliko ukvarjal z otrokoma, prav z namenom, da mene razbremeni. In ko smo si omislili, skupaj s svakinjo, še pomoč pri kuhanju med tednom, je bilo bremen naenkrat manj, dobre volje, časa in energije pa več. Ampak za to je res potrebno več faktorjev, iz izkušenj ljudi v okolju, v katerem živim, pa vidim, da včasih tudi težko izvedljivo. Ampak tudi najdaljša in najtežja pot se začne s prvim korakom...tako nekako gre nek kitajski pregovor. Mamamia mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

18. jan 2007 22:10

Glasba - meni pomaga moja najljubša glasba, po možnosti toliko na glas, da lahko pojem zraven, vendar pa to vseeno ne moti sosedov (vsaj noben še ni omenil):) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti