Etolove arome

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

tema odprta - 13. jan 2007 11:56 | ogledi: 2.776 | odgovori: 13

Pozdravljeni,

eni gospe sem podarila rabljena oblačila za otroke in v zahvalo dobila kakšnih 50 stekleničk Etolovih arom - okus jagoda, mentol, hruška,..... Mogoče jih poznate. Se mi zdi, da so se včasih uporabljali za izdelavo likerjev. A, ima kdo kakšno idejo kako jih uporabit. A, jih kdo rabi?

lp,

vanjatajnsek

Cornellia  

član od: 11.5.2006

sporočila: 103

13. jan 2007 12:04

Če pečeš breskvice, jih lahko obarvaš z omenjenimi aromami. Ali pa če delaš jagode (recepti za oboje so v bazi). Pa tudi kako sladkorno glazuro se z njimi lahko obarva. Res pa je, da je 50 stekleničk ogromno ... lp, Cornellia

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

13. jan 2007 12:33

Se mi zdi, da sem zasledila, da lahko narediš tudi sok iz njih, ampak meni to ni ravno v redu. Jaz sem z vaniljevo aromo naredila vaniljev liker iz baze - odličen je, verjetno bi lahko namesto vaniljeve arome uporabila tudi jagodno ali katero drugo, pa bi bil liker sadnega okusa. Lahko uporabiš tudi za obarvat preliv za torto - narediš barvni žele. Ali pa drugo leto narediš pisane beljakove vetrce za okrasit jelko in sneg obarvaš s temi barvami. Lahko narediš tudi jagode iz baze, se mi zdi, da gre noter kar veliko barvila. lp matilda

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. jan 2007 13:02

Z njimi lahko okrašuješ torte, zamešaš v marcipan ali sladkorno maso,... Lahko z njimi obarvaš tudi slano testo, če želiš trajne okraske. Veri

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

13. jan 2007 13:44

Neki na štekam.... arome za obarvat??? Sicer jih ne poznam ampak ...?? So to umetne ali naranne arome? Aki

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. jan 2007 13:50

V glavnem naravnim identične, se mi zdi... Torej ista snov kot v naravi, ampak pridobljena sintetično. To so male štiroglate stekleničke, (dobiš pri vsakem sosedu,) kjer sta zmešana aroma+barvilo (recimo bananina+rumena barva, višnjeva aroma+rdeča), obarvajo sicer zelo rahlo, ampak za pastelne barve so fajn. Arome pa tudi lepo dišijo. Sicer pa naravnih arom pri nas še nisem nikjer našla. Te so še najbližje, saj so vsaj naravnim identične... Veri

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

13. jan 2007 14:03

A potem mentolova tudi obstaja? Sem že mislala, da sem jz neumna, kr je nisem našla. No ja res, pa je da sem gledala samo v mercatorju. Mislala sem pa mentolovo aromo uporabit za after eight palačinke. Če ti je všeč, probaj. Aja, nisem jih pa še sama delala, ampak po moje more bit kr fajn ( vsaj meni, ker mam zelo rada after eight čokoladice). vanya

slavi1  

član od: 11.11.2006

sporočila: 55

13. jan 2007 14:08

Lahko jih uporabiš za bananine kocke, recept v bazi od Suzane Kolenc. LP. slavi1

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. jan 2007 14:21

Seveda obstaja tudi mentolova, pa še prav fajn je! Poglej, zelena tekočina v enaki flaški. Od drugih firm še nisem našla mentolove arome. Pri nas je v Merkatorju, pa čeprav je mali in bolj zanikrn, ampak očitno v teh blokih živi dosti kuharic-pekaric:) Veri

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

13. jan 2007 14:44

After eight... noro. Danes nameravam narediti palačinke in že nekaj časa mi doma stoji ta aroma. Koliko jo pa moram vliti v čokoladno maso? Kapljico ali več? Sonja

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

13. jan 2007 19:03

Zdej sem pa v zadregi Jz sem to prebrala v temi Kaj jutri za kosilo. Pa mislim, da se da aroma že v maso, potem se pa palačinke namaže s čokolado. Samo nisem sigurna, če je katera druga tudi videla tisti post, me naj popravi. Arome pa po mojem kr po občutku dodaj noter. vanya

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti