Bučna juha

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

tema odprta - 12. jan 2007 12:57 | ogledi: 4.242 | odgovori: 7

Ali ima kdo izkušnje s serviranjem bučne juhe v bučnih skledicah. Jaz jo na tak način nameravam postreči v soboto, torej jutri, pa se bojim, da bi se preveč ohladila. Če daš bučne skodelice v pečico, pa si predstavljam, da skup padejo. Mogoče bi bilo pa pametno, da naredim danes en poskus, da ne bo jutri pogreb na mizi namesto juhe.

Lp

Dolores

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

12. jan 2007 15:24

hokaido buče nikoli ne "padejo skup", razen če bi jih cmaril cele ure -kar pa res ni treba. Običajno velika buča te vrste (dober kg) se lahko v pečici peče 1 uro, pa je čvrsta, meso pa mehko. Vsekakor bi jaz juho nalila v pečeno, vročo bučo in jo še zapekla v pečici - razen če imaš recept da se celoten postopek izpelje tam. Seveda pa bučo daj v pekač, ne na mrežo. Lisa

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

12. jan 2007 15:30

A veš Lisa, da sem že skoraj obupala, da se bo kdo oglasil s svojimi izkušnjami. Če praviš, da buča ne pade kar dol v pečici, bom pa poskusila. Nimam sicer hokaido buče, ampak take manjše, rumene, dober decimeter premera, ampak kašne velike razlike ne more biti, kaj meniš? Juho bom pa skuhala na štedilniku, jo nalila v bučne skledice in potem dala v pečico. Lp Dolores

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

12. jan 2007 15:35

Dolores jaz imam izkušnje in to same dobre. Kar pogumno, nič ne bo padlo skupaj, pa še zelo lepo je videti. Če boš bučke še dekorativna izrezala (cik-cak) bo pa še lepše. lp Vesna

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

12. jan 2007 15:54

Reca, a misliš dekorativni izrez na vrhu buče, ob stiku s "pokrovko", ali kako? Lp Dolores

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

12. jan 2007 16:52

Ja tako kot si napisala. Zelo je lepo in gostje veliko raje jedo. lp Vesna

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

15. jan 2007 9:03

Dolores, kako je izpadlo???? Loni Makaroni

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

15. jan 2007 9:12

Izpadlo je naravnost fantastično. Povrhu juhe sem dodala še kuhano ajdovo kašo in potresla s peteršiljem. Približno pol ure so buče čakale pokrite v pečici na 160 st. in niso nič skup padle. Gostje so skoraj s stolov popadali, čeprav so vajeni mojih malo nenavadnih idej. Potem sem postregla še piščanca v sladko"kisli omaki (tudi recept s kulinarike). Omaka je bila fantastična, gostje so prosili za kruh, da pomijejo krožnike. Za poobedek je bila kokosova potica (v novem modlu iz Filovcev, ki sem ga kupila med novoletnim dopustovanjem v Prekmurju) in drobno pecivo. Zraven renski rizling in ormoška penina. Ko bodo slikce na račuanlniku, bom poiskala kakšno primerno, da jo pošljem (za bučno juho). Hvala vam za vse ideje in spodbudo, ki mi je pri tem podvigu zelo prav prišla. Lp Dolores

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti