Gluhi štruklji

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

14. dec 2006 19:38

Oj.Tudi jaz sem najboljše štrukle jedla pri Kuklju pa mi ne ratajo taki.Zamesim čimrahlejši kruh,vshajam in skuham.Samo to ni to.Verjetno je fora v soparniku. ena mš

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

15. dec 2006 1:53

Mogoče tudi, čeprav sem jih jaz soparila tudi že v krpi, zavezani nad loncem, pa so bili čisto enako dobri, samo precej manj praktično je to... Veri

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

15. dec 2006 7:07

Ste me malo sprovocirale in sem jih včeraj naredila za kosilo. Meni ni hotelo testo tako hitro narasti kot ponavadi, mogoče zato, ker sem uporabila suhi kvas. Štrukljev nisem še nikoli videla v živo zato sem jih naredila kar malo po svoje. Iz približno pol kg moke sem naredila 8 svaljkov. Dam dva v naprej kuhat, da vidim, kaj bo ratalo in skoraj v hipu, ko sem ju dala v vodo, sta narastla na več kot dvojno debelino. Najprej sem jih jedla kot sladico, posuto s sladkorjem in cimetom, potem pa še kot prilogo z omako od pečenih sv. reberc in kislim zeljem. Oboje je bilo zelo dobro. Tudi ostalim so bili všeč in so rekli, da je dobra priloga namesto kruha. Le malce več dela je in, če nimaš prav dosti časa za pripravo kosila je bolj primerno za konec tedna. LP LP

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

17. dec 2006 20:29

meni se zdi da so kar hitro narejeni.najraje pa jih imam s kako mesno ali zelenjavno omako.L.p. ena mš

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

17. dec 2006 20:54

Testo je hitro narejeno, če pa prišteješ čas vzhajanja in kuhanja, se pa meni to ne zdi hitro narejeno, še sploh, če je to samo priloga, porabiš kar dosti časa zanjo.

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

8. apr 2024 15:56

Recept za kukljeve gluhe štruklje iz revije Vzajemna.

1kg moke,2 manjša kuhana krompirja, 2 jajci, 80g olja, 40g svežega kvasa, 2g sladkorja, 20g soli, 400 do 500 ml mleka.

Zamesimo kvašeno testo, kateremu smo dodali drobno nariban kuhan krompir. Mleko dodajamo postopoma.

Testo vzhajamo slabo uro, ga oblikujemo v svaljek, ponovno vzgajamo 25 min in kuhamo nad soparo oz v parni pečici 35 minut.

LP, Saša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti