Rezanci (nudelni)

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

19. dec 2006 21:42

Mene pa zanima, če mi ve kdo povedat, zakaj je tista voda, ki odteče po kuhanju barilla špagetov vsa lepljiva in sluzasta, špageti se lepijo, tisti čip iz eurospina ali hoferja pa ne,pa čeprav so skoraj dvakrat cenejši. LP

neznan uporabnik

19. dec 2006 22:05

Ali se da doma narediti testenine brez jajc?? Ima kdo kakšne izkušnje s tem? jancka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

20. dec 2006 6:03

Rimljanka, ja tisti zdrob sem uporabila. Lp Uh,sem jih pa zdajle potipala, ko so čisto suhi (nekaj rezancev in nekaj krpic) so pa STRAŠNO KRHKI. Drobijo se že, če jih malo bolj trdo primeš Cila Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 20. dec 2006 06:19:08

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

20. dec 2006 10:22

Lijana, meni se Barillini špageti nikoli ne lepijo, me zelo čudi... Mogoče jih predolgo kuhaš? Sem pa tudi jaz že ugotovila, da se da tudi določene naše testenine zelo dobro skuhat al dente...ni nujno, da so vedno le Barilla... Kakšne imate pa izkušnje z domačimi testeninami? Se rade razkuhajo? jasna

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

20. dec 2006 15:14

rimljanka je napisal/a:
A je ta durum zdrob Zlati zdrob od Intesa???? Ta je res rumenkast, pakiran pa v rumenkasti pol kg vrečki, ki izgleda starinsko. http://nakupi.siol.net/izdelek.asp?idIzdelka=185533& rimljanka
Ja Rimljanka, točno ta. Sem pa ugotovila, da ga nimajo povsod. In tudi jaz sem ga prvič kupila čisto slučajno. Ko sem ga doma odprla, sem videla, da je bolj rumen, pa sem šla na vrečko gledat kaj piše. Od takrat kupujem samo tega ali pa pirinega od Biotopa. lp Julija Sporočilo je spremenil(a) Julya dne 20. dec 2006 15:15:40

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

20. dec 2006 15:16

LIJANA je napisal/a:
Mene pa zanima, če mi ve kdo povedat, zakaj je tista voda, ki odteče po kuhanju barilla špagetov vsa lepljiva in sluzasta, špageti se lepijo, tisti čip iz eurospina ali hoferja pa ne,pa čeprav so skoraj dvakrat cenejši. LP
Voda je lepljiva oziroma sluzasta, če testenine predolgo kuhaš. Katerekoli, ne samo Barilline. lp Julija

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

20. dec 2006 16:17

Jancka, seveda lahko delaš testenine samo iz moke in vode, brez jajc, lahko pa namesto vode dodaš špinačo (pasirano, seveda) ali rdečo peso, korenje ali paradižnik (tudi skuhano in zmiksano seveda). Poglej pod forum Zdrava prehrana, polnozrnate testenine, tam sem se na veliko razpisala o tem. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti