Rezanci (nudelni)

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

6. dec 2006 5:59

Tedi, ti najbrž delaš rezance z mehko moko? Pri ostri iz 4 - 5 žlic ne bi nastala kašica. Ostre gre na eno žlico manj kot mehke, ker se kupček dol vsipa. Sicer pa vse, kar si napisal (-a) v celoti drži. Jaz se celo ne lotim izdelovanja rezancev iz manj kot 10 jajc. Lp Cila Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 06. dec 2006 06:00:40

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

6. dec 2006 10:36

No, pri nas hudo čuvamo še ne mačka, ki obožuje sušeče testenine. frina

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

6. dec 2006 11:38

kako pa naredite testenine brez jajc? matilda

neznan uporabnik

6. dec 2006 11:38

Res je, sama delam rezance z navadno moko T-500. Če pa bi želeli res lepe rezance bi bilo najbolje, da bi jih delali iz durum pšeničnega zdroba. Pri nas se ga mislim ne dobi - vsaj videla ga še nisem. V Italiji pa se ga dobi pod nazivom semolino di grano duro ali farina di grano duro v vsakem večjem marketu. Je lepe rahlo rumene barve in tudi rezanci so potem res zlato rumeni in zelo čvrsti, ter se pri kuhanju ne razkuhajo. V tem primeru bi lahko celo kakšno jajce dali manj in dali malo vode, ker ima durum zdrob ali moka toliko svojih lastnih beljakovin, da se testenine pri kuhanju ne razkuhajo. Praktično vse italjanske testenine (začenši z Barillo....) so izdelane samo iz durum zdroba in vode. Lep pozdrav Tedi tedi

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

6. dec 2006 13:32

Tedi, če pogledaš na naše testenine, so tudi vse iz durum zdroba. Škoda, da se ga ne dobi pri nas. LP

neznan uporabnik

6. dec 2006 14:06

Ja, večina testenin je iz durum zdroba, saj ta zagotavlja zaradi svoje sestave (rastlinskih beljakovin), da se testenine kljub temu, da takim testeninam ne dodajamo jajc, da bi se le te razkuhale. Take testenine so tudi zdravju bolj prijazne, saj ne vsebujejo holisterola. Jajca so testeninam dodana predvsem kot vezivo, in dajo tudi lepo rumeno barvo, kar pa pri durum testeninah da lep rumen zdrob. L.p. Tedi tedi

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

6. dec 2006 16:37

Paradižnikove rezance delam tako, da dodam k moki in jajcem domačo paradižnikovo mezgo. Količine dodajam vedno po občutku. lp Vesna

stefka65  

član od: 26.2.2006

sporočila: 38

6. dec 2006 17:57

Tudi jaz že vrsto let delam rezance v multipraktiku RONIC, izključno iz ostre moke po navodilih za dovoljeno količino. Izvrstni so. Za rezanje in valjanje pa uporabljam italijanski srojček AMPIJA, ker so rezanci lahko različne debeline. Sama delam tudi temne široke rezance iz ajdove in pšenične moke tip1100, kar je primerno za diabetike. Tudi mene zanima, če bo kdo našel v trgovinah pri nas durum zdrob, naj to objavi! LP stefka stefka65

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

7. dec 2006 16:46

men je pa te rezance ful simpl delat če kera rab tečaj se javm da jo naučim :d tk v multipraktik dam 5 jajc pa kr neki moke in pol ga zalavfam :d potem pa dodajam moko postopoma da rata kepa; najprej se vse skupi spacka in potem se začne delat kepice nato velika kepa in moj multipraktik mal joka ko ga tak mučim , ko je vse ena velka kepa vzamem ven pa gnetem ter čisto počasi dodajam moko ... da nebo katera misnla da se mučim z gnetenjem to je tako bolj na hitro nakoncu dodam par kapljic olja vse skupaj šenkrat pregnetem ter po vrhu naoljim dam hlebček za 10 min počivat , ga režem na trakove ki jih valjam v mašini za rezance, (to delam postopoma na željeno debelino ne kar takoj na tanko) ko so listi po vrhu že malo suhi se jih lotim z rezanjem na mašinco ... če so premokri se pa res vse spaca v eno kepo no če to keri pomaga čene pa tud prav:d

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

7. dec 2006 17:02

moj fant pa je zadnjič testo za testenine zamesil kar v avtomatu za peko kruha - in je blo krasno! Marna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti