Rezanci (nudelni)

as1  

član od: 5.4.2006

sporočila: 142

tema odprta - 5. dec 2006 13:27 | ogledi: 11.790 | odgovori: 37

Potrebujem en star recept, za prave domače rezance, (nudeljne), kot jim pri nas doma še vedno rečemo.

as1

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

5. dec 2006 13:40

Na eno jajce gre 10 dag moke in ena žlica olja in sol. Količine lahko poljubno večamo. Dobro pregnetemo, če hlebček prerežemo morajo biti v strukturi testa vidni mehurčki. Testo naj počiva vsaj eno uro. Potem ga razvaljamo in malo posušimo na prtu. Rezance narežemo z nožem. tanja tominec

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

5. dec 2006 14:17

Hja, sliši se enostavno, pa ni. Vedno ko sem se lotila delati rezance, so končali kot ribana kaša. Lp

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

5. dec 2006 14:30

Jaz ga delam samo z jajci in moko. Naredim testo, ki je dokaj trdo, da se več ne lepi na podlago, razvaljam, zrežem na trakove in naprej valjam v apatu za rezance. Preden ga zrežem v aparatu pustim trakove, da se malo posušijo, drugače se lepi skupaj. jade

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

5. dec 2006 16:26

Meni se to delo sploh ne zdi komplicirano. Testo mora biti toliko mehko in voljno, da ga lahko razvaljam na tanko. Razvaljano testo malo posušim in narežem. Letos bodo špinačni in paradižnikovi rezanci pristali tudi v naših darilnih košaricah. lp Vesna

vemves  

član od: 19.5.2005

sporočila: 337

5. dec 2006 16:28

Sestavine: 1 kg moke 10 jajc Iz moke in jajc umesimo trdo testo,ki ga pustimo nekaj časa počivati.Razdelimo na pet delov,naredimo iz testa večje svalke.Pustimo počivati prbližno še pol ure,(najbolje v foliji)potem razvaljamo .Režemo lahko na stroj ali roko. tako delamo rezance za juho,široke rezance,in ribano kašo. Saša

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

5. dec 2006 17:28

Testo za rezance iz multipraktika: v multipraktik stresemo najprej 6 - 7 zvrhanih žlic ostre moke na dno. 2 srednje veliki jajci na moko. Vključimo najprej na hitrost 1, nato 2. Mešamo najprej 1 minuto. Če je testo pacasto dodajamo še moko po 1/2 žlice, dokler ni primerno gosto in začne "plesati okrog po posodi". Vsega skupaj ni treba mesiti dalj kot 2 minuti.Preden vzamemo hlebček ven, še potipamo, če nam trdota testa ustreza. Nato z roko kepo lepo oblikujemo in damo počivat. Ne se ustrašiti, če multipraktik malce poskakuje. Moj je naredil že ogromno rezancev, pa mu poskakovanje doslej ni nič škodilo. Če imate še strojček za valjanje in rezanje ni z rezanci prav nobene skrbi več. Lp Cila Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 05. dec 2006 17:29:46

temba  

član od: 7.10.2006

sporočila: 92

5. dec 2006 17:54

Tudi jaz zamesim rezance le iz jajc in ostre moke. Na eno jajce gre približno 10 dkg moke. Testo mora biti čvrsto, mesimn ga cca 20 min. Nato pustim testo počivati par ur in ga razvaljam na strojčku za rezance. Nato se malo suši (odvisno od tega, kako mokro je testo) in je pripravljeno za rezanje na strojčku. Po tem rezance (nudelne) pustim čez noč na mizi, da se posušijo in jih zjutraj pospravim v papirnato vrečo. Pri nas doma ne marajo nobenih kupljenih rezancev več. Pozdrav, Temba Reca, Tebe pa bi vprašala, kako narediš paradižnikove rezance. Kakšne paradižnike dodaš v testo ? Hvala! temba

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

5. dec 2006 18:37

Delam jih podobno kot ve, jajca in moka, malo soli in curek olja. Režem pa na roke, čeprav imam nekje strojček. Tudi pri nas ne marajo kupljenih rezancev, velika razlika je tudi pri lazanji, ni primerjave s kupljenimi ploščicami. Lp

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

5. dec 2006 20:38

Jaz jih delam samo iz moke in jajc, od krpic, rezancev za juho do vsemogočih špagetov.Vedno testo dobro omesim ročno in ko razvaljam, jih malo pustim, da se kao posušijo in nato izdelujem. Edino za špagete uporabim en strojček, ki sem ga pred leti dobila za darilo. Kyara

neznan uporabnik

6. dec 2006 5:19

Testo za rezance vedno zgnetem v multipraktiku in sicer tako, da je "testo" primerno, ko nastane taka drobna kašica - to je cca 4-5 žlic moke na eno jajce (količina moke je odvisna od debeline jajca), nato to kašico stresem na desko in jo lepo pregnetem v dokaj trdo testo. Pustim v polivinilasti vrečki počivati vsaj pol ure in nato zvaljam na strojčku za rezance. Včasih jih tudi zrežem na tem strojčku, včasih jih za bolj domač videz zrežem na roko, včasih pa na strojčku zrežem bolj široke rezance in te nato zrežem na drobne kvadratke, ki jih potem zakuham kot jušno zakuho. Te domače blečiče, kot mi rečemo imamo še posebej radi. Je pa vse rezanje potrebno izvajati šele takrat, ko je zvaljano testo malo osušeno, sicer se packa in lepi. Po mojem je recept uporaben, če se pripravi testo vsaj iz 5-6 jajc, ker je sicer vse le na stenah multipraktika. Tedi tedi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti