Nadležne muce

Kalipso  

član od: 29.8.2006

sporočila: 199

tema odprta - 3. dec 2006 12:31 | ogledi: 1.759 | odgovori: 6

Lp vsem!

Živim v hiši in imam problem z okoliškimi mucami, pravzaprav mislim, da sta to predvsem muci od prvega soseda. Namreč ljubijo svežo zemljo. Že lansko zimo, ko sem posadila čebulice, so mi dosti čebulic razkopale, potem spomladi, ko sem posajala semena za rožice so pravtako lulale in kakale po teglcih od rož, mi razkopale zemljo in uničevale rože. Gredice in teglce sem poskušala spomladi zaščiti z vejami ali kopreno in kamni, pa ni dosti pomagalo. Ko so rože zrasle, so tudi mačke nehale. Zdaj bi rada še posadila nekaj čebulic in me je prav strah, kaj bodo spet mačke naredile. V hiši pri fantu živim eno leto in sem šele začela z gojenjem rož in to veselje mi mačke sproti ubijajo. Mislim, js imam živali nasplošno rada, ampak res me mine, ko moram prvo zjutraj pucat mačji drek, ki ni glih milega vonja in vso zemljo, da o uničenih rožah sploh ne govorim.

A je imela katera podobne probleme in kako ste kej reševale te zadeve?

Hvala vnaprej! Goga

sam da se kuha..

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

3. dec 2006 12:44

Men je glih včeraj ena po okenskih policah hodla pa gledala čez okno. Me je skor kap, ko sem jo vidla! Pa sploh ne vem čigava je! vanya

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

3. dec 2006 13:38

V lončke in na sveže posajene gredice precej na gosto zapiči palice za ražnjiče (ali podobne palčke, če jih imaš pri roki - jaz dam kar narezane in razcepljene kanele in palice , ki mi ostanejo obrezovanja). Pri nas je dosti dosti mačk - domačih in tujih in sem se leta in leta jezila in preizkušala razne metode. Ta je edina, ki se je obnesla, samo palčke moraš zapičiti dovolj na gosto in globoko, da jih ne pomečejo ven. V kakšen kot, kjer te ne moti, lahko tudi v primetrno posodo jim pa nasuj kakšno lopato presejane zemlje ali peska. Tu in tam jo izprazni na kompost, pa boste zadovoljne ti in mačke. nola

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

3. dec 2006 17:46

Jaz rešujem problem enako kot nola. In od vrtnic veje spravim v ta namen - te kar položim na zemljo. Koprena je tudi v redu, a mora biti dobro zatesnjena, če ni, zleze maček podnjo. Vanya : meni je pa eno leto v koritu na okenski polici sedela kokoš in se lepo "kopala" . Pa je do najbližje kmetije kar precej daleč. Lp Cila

Kalipso  

član od: 29.8.2006

sporočila: 199

3. dec 2006 18:10

hvala za odgovore! sej js tudi poskušam z vejami, samo jih je res potrebno dobro zasaditi, ker ko pri nas (obala) udari veter, leti vse, kar ni pritrjeno. letos poleti mi je ena mačka podrla kaktuse z okenske police, pa sem že mislila, da za kaktuse mi ni treba skrbet, ker pikajo. je že lovila kej. no sej po moje te mačke ne bo več blizu mojih kaktusov :). sem pa slišala, da obstaja nek sprej ali nekaj podobnega, v glavnem deluje na bazi vonja, ki ga mačke ne marajo, samo to pri meni zaradi vetra pač ne pride v poštev. edina varijanta je še to, da ko sadiš ali seješ, zraven polagaš kamenje in pustiš prostor tam kjer bo rastlinica prišla ven. ma sej še najbolj me moti, ko pridem zjutraj ven in moram pucat sveže tekoče kakece od njih. bljak najlepša hvala goga sam da se kuha..

rafaella  

član od: 27.11.2006

sporočila: 23

3. dec 2006 19:38

Nabavi si svojo mačko! Pardon, mačkona. Ta bo čuval svoj rajon in tujim mačkam ne bo dovolil na vaš vrt. Živa resnica. rafaella

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

4. dec 2006 6:08

Preizkušeno pomaga tudi poper. Prijateljica ga je kar precej na gosto posula po gredici in vse mačke so naredile pošten ovinek. Slaba stran pa je vsekakor, da ne traja prav dolgo. Kljub temu pa ga je posula večkrat in so si živali očitno zapomnile neprivlačno mesto in problem ima v glavnem rešen. Res je živa resnica, kar pravi rafaella. Dodala bi samo to, ne samo da bo čuval svoj rajon, celo maščeval se bo sosedom, saj bo zvesto hodil na njihov vrt. Ja, taki pač mački so:))) ssilva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti