Fondue

snorci  

član od: 2.8.2002

sporočila: 66

tema odprta - 30. nov 2006 15:32 | ogledi: 2.300 | odgovori: 5

Rada bi kupila posodo za fondue. Uporabljala bi jo za cokolado in sir. Ali je mozno dobiti tako posodo da lahko oboje delas v eni? Ali je dovolj, ce je spodaj le svecka ali mora biti tista pasta/pastetka. Kako je pa z elektricnimi? Upam da so moja vprasanja smiselna... :) in hvala za odgovore.

snorci

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

30. nov 2006 16:01

Za sirovega je lončena posoda prava rešitev, s čokoladnim pa nimam izkušenj. Tudi se mi zdi, da je zgolj ena svečka premalo, da bi fondue obstal v obliki, kot mora biti, saj ena svčeka ne da dovolj toplote za dno, kot ga imajo lončene (pa tudi kovinske) posode. Meni električni fondue ni prava rešitev, se mi zdi, da je nekam bolj prijazno, če je posoda nad tistim majhnim gorilnikom. AMpak to je čisto stvar okusa oziroma navade. Mene bi tudi bilo strah, da se zapletem v kabel, ko bi vrtela tisto posodo z omakami. Morda se ti pa oglasi kdo, ki ima tudi električni fondue, lahko da so izkušnje čisto dobre. mamamia

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

30. nov 2006 16:46

Tudi jaz mislim, da ne bo šlo z svečko - no, morda bi šlo s posodico za čokoladni f., ker so tiste posodice dosti manjše. Drugače pa je "filing" pri gorilcu na špirit čist drugačen, kot z elektriko. Se mi zdi, da je tako, kot da bi primerjali roštilj na drva in tistega na plin. Saj efekt je, ampak manjka tisto, tisto nekaj.... lp, vanjatajnsek

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

30. nov 2006 20:59

jaz sem za darilo dobila čokoladni fondi in je tista ena čajna svečka tam spodaj na trenutke še preveč , ko se topi parkrat premešaj , ko pa svečka začne preveč gret pa za nekj časa ugasni , ker se čokolada drugače strdi v grudice ... tak da ja svečka je dovolj :d

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

1. dec 2006 10:18

Za čokoladnega bo svečka dovolj (seveda čokolado prej stopiš v sopari na štedilniku, svečka samo vzdržuje toploto in preprečuje, da se čokolada stopi). S sirovim in mesnim pa žal doma nimam nobenih izkušenj, se mi pa cedijo sline po Le Creuset-ovem... strelka

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

1. dec 2006 10:22

Kot pravi strelka, je svečka še preveč za mali čokoladni fondue. Veliki keramični fondue za sir se prav tako lahko uporabi za čokoladni fondue, samo paziti moraš, da je plamenček res čisto majhen, da se ti čokolada ne prismodi. Predpriprava pa itak poteka na plošči štedilnika ali v MW. Za ta večji fondue pa seveda samo svečka ne zadošča. Lp Dolores Sporočilo je spremenil(a) Dolores dne 01. dec 2006 10:23:48

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti