Darilo za svate

priv  

član od: 7.11.2006

sporočila: 266

tema odprta - 29. nov 2006 7:01 | ogledi: 6.397 | odgovori: 23

Prosim za pomoč drage/i uporabniki kulinarike. Meseca maja se bom poročila in seveda že sedaj razmišljam kaj bom podarila svatom kot spomin na poroko, polega paketa piškotov in zahvalne poročne slike. Prosim za kakršne koli ideje in pa izkušnje, ki jih imaste s tem.

Hvala za pomoč, Petra.

priv

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. nov 2006 9:40

Jaz ti vnaprej čestitam. Želim vama srečo in naj traja zelo dolgo. Sama imam do svatb na splošno precej rezerviran odnos, ti pa predlagam idejo, ki gre v zadnjem času več-ali-manj na vsako skupinsko fešto in definitivno si tako darilo vsi zapomnijo. Sudoku kvadrati! Pa še relativno lahko se jih izdela. Jaz na tvojem mestu ne bi šla v stroške za kakšne konfete, pa za kakšne cvetlice iz blaga, tudi kakšnih spominskih vizitk ne bi tiskala .... to svatje v roku enega tedna vržejo v smeti. Sudoku kvadrati - to pa itak najprej dva dni rešuješ, dokler ne prideš v vajo...:) Vendelina jr.

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

29. nov 2006 10:59

Jaz pa sem pristašica konfetov, dekoriranih v mošnjičke ali rožice iz blaga. Pa vajina poročna slika. Ker sva imela midva na najini poroki peciva za izvoz, sva svate obdarila tudi s pecivom(po en paketek na družino). Pa mislim da se konfeti ne mečejo stran, še manj pa slike, to so malenkosti za spomin. ANJA

Barbolinka  

član od: 27.4.2004

sporočila: 143

29. nov 2006 12:13

Midva sva se pa letos maja poročila in sva poleg škatlice za pecivo vsakemu podarila lično aranžirano stekleničko 40 ml polnjeno z kopalno soljo (za ženske) in z domačim borovničevcem (za moške). Vsi svati so bili zelo navdušeni in vsak je pohvalil moj doma izdelan izdelek. Flaške sem kupila v Industrijski prodajalni steklarne Hrastnik, mislim da je bilo 130 flašk z zamaški vred manj kot 10.000. Evo prilagam slikci. http://www.najina-poroka.com/galerija/displayim http://www.najina-poroka.com/galerija/displayim Barbolinka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. nov 2006 13:06

Bila sva na 4 porokah, spominček sem dobila samo na eni, ki je bila tudi sicer najlepša: mladoporočenca sta dala delat za vsakega gosta majhen glinen svečnik, notri pa sta dala svečko in smo ju s tem pričakali v gostilni. Je bilo zelo lepo, romantično, svečnik pa imam še vedno doma - na dnu je napisan dan njune poroke in njuni imeni. Veri

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

29. nov 2006 13:12

Barbolinka, zelo lepo. Kje si se pa to poročila, ker je vse tako lepo okrašeno. A je to vse iz vajine poroke, ker sem opazila več različnih miz, stolov in prostorov? Scorpy

Barbolinka  

član od: 27.4.2004

sporočila: 143

29. nov 2006 13:30

Scorpy na tem linku je ogromno slik, ki sem jih našla na netu. Moje so tele ki so en za drugim od začetka http://www.najina-poroka.com/galerija/thumbnail To je bilo v dvorani v hotelu Žonta v Šentjurju. Namizne kartončke, jedilne liste in darila za svate sem sama naredila. Balonska dekoracija mi je pa naredila www.romana.si Barbolinka Sporočilo je spremenil(a) Barbolinka dne 29. nov 2006 13:33:10

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

29. nov 2006 14:52

ja, prav krasno izgleda. sigurno sta imela prav pravljično poroko. Zame je Šentjur mogoče malo daleč, ker sem iz Borovnice. Hmm.. zdaj pa samo še mojega prepričam, da se je treba poročit, hahaa Darilca so sploh super, veliko bolje od konfetov, ki sem jih tudi jaz, priznam, največkrat vrgla v smeti. Scorpy

priv  

član od: 7.11.2006

sporočila: 266

30. nov 2006 7:15

Barbolinka! Lepo bi te prosila za pomoč kako si naredila kartončke, jedilne liste in darila, ker bom jaz tudi poiskušala kaj narediti sama. Zanima pa me tudi koliko si plačala za dekoracijo iz balonov? Vsem ostalim tudi hvala za pomoč in dobrodošli nasveti še naprej. Za konfete pa sem se trdno odločila, da jih ne bom podarjala, ker se res samo navada ne pa tudi dobra ideja oz. spomin. Petra priv

Barbolinka  

član od: 27.4.2004

sporočila: 143

30. nov 2006 8:02

Vodilna nit moje poroke je bila kombinacija roza in bele barve. V papirnici sem kupila malce trši roza papir in z konturo (črno) napisala imena na kartončke. Kartončki so bili samo prepognjeni na pol. Potem sem kupila 80 g roza papir za jedilne liste in v wordu napisan jedilni list natisnila in naredila rolco. Vabila z kuvertami sem imela tudi v enakem papirju (kolega mi jih je tiskarsko natisnil s srebrno pisavo). Stekleničke sem kupila v Hrastniku, kupila 2 kg roza kopalne soli in moj oče je skuhal domač borovničevec. Napolnila sem stekleničke in jih zamašila z plutinim zamaškom in tulec pomočila v topel vosek. Nato sem kupila trak plute (bež) in z roza trakcem zavila tulček, da je izgledalo kot klobuček, zraven sem pa privezala listek z zahvalo. Za dekoracijo sem pa plačala 70.000. Za to ceno sem pa imela v ozadju srček z 2 stebroma, exploder efekt (velik balon in v njem so mali balončki in se prepikne, ko mladoporočenca odplešeta prvi ples), in pa 6 rožic iz balonov, ki so bile nad mizami + 60 25 cm premera velikih roza/belih mašen za avtomobile. Upam, da sem ti pomagala. Scorpy jaz sem pa imela fotografa iz Borovnice! Barbolinka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti