Rabn nujno pomoč strokovnjakov tort:))

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

22. nov 2006 18:31

ne morem verjet, da še nimate dovolj teh debat o jeziku. Jaz bi naredila tale biskvit, ki je enostaven, pa še "rata", samo točno slediš navodilom in vse lepo natehtaš pa je. http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=5814 Nadev pa po izbiri naprimer: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=5691 - čokoladen Za sadno toro pa najenostavnejše narediš, da na manjše koščke narežeš sadje (lahko iz kompota napr. mešano sadje iz kompota plus kakšna banana, kiwi, hruška, mandarine ali pomaranče samo odstrani belo kožico, daj bolj mehko sadje, ne napr. jabolka). Biskvit 2x prerežeš. 1 plast biskvita navlažiš s sokom od sadja (iz kompota), če delaš s svežim sadjem pa s kakšnim pomarančnim sokom (lahko sirup, ki ga malo razredčiš z vodo), če delaš torto za odrasle lahko pošpricaš biskvit še malo z rumom ali kakšnim likerjem. Sladko smetano stepeš z utrjevalcem za smetano (kremfix, šlagfix). Pazi, da jo dobro stepeš, jaz najraje uporabim mešanico alpske in rastlinske smetane za stepanje. Napr. 250 ml. alpske smetane in 250 ml. rastlinske smetane. Malo posladkaš s sladkorjem v prahu (ko je stepeno) in dodaš še utrjevalec smetane. Potem namažeš malo smetane na biskvit, gor razporediš sadje, namažeš še z malo smetane in pokriješ z drugim biskvitom. Postopek ponoviš in pokriješ s tretjim biskvitom. Če vrhnji biskvit ni raven ga okrog obrni, da pride na vrh ravna površina. Malo navlažiš s sokom in celo premažeš z marmelado, ki jo majo segrej, da se lepše maže. Na vrh naloži sadje in prelij s prelivom za torte. Pakiran je v malih vrečkicah kot. naprimer pecilni prašek gor piše preliv za torte in narediš po navodilih. Prelij čez sadje (malo ohladi samo, ne preveč, da se ne začne strjevati) in daj v hladilnik. Najbolje, da torto narediš 1 dan prej, da se lepo strdi in se okusi prepojijo. Rob torte okrasiš s sladko smetano, lahko namažeš z nožem ali nabrizgaš. Potem izgleda zgornji del nekako takole. http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4498 Lahko uporabiš tudi zamrznejno sadje samo potem ga moraš sladkati, ker ni sladko, pa prej ga odmrzni in prestrezi sok, ki ga prav tako posladakš in s tem navlažiš biskvit. jade Sporočilo je spremenil(a) jade dne 22. nov 2006 18:31:49

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

22. nov 2006 20:21

lep pozdrav!meni najbolj ratajo torte z biskvitnim testom,kateri se naredi brez maščobe in z mrzlo vodo.maščoba pa pride v kremco.mejte se.bi še kakega smeška vam namenila pa ne znam k sm prvič tle ena mš

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

22. nov 2006 20:57

Ena mš, tudi jaz nisem znala, je enostavno klikneš na tisti rumen krogec skrajno desno, se ti odpre ekran s smeški, nato klikneš na smeška, katerega želiš prilepiti. lp Anamarija

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

23. nov 2006 6:38

Anamarija, tudi mene si naučila, jaz sem delal tako, da sem na tabeli videl kaj piše in to odtipkal ( oglati oklepaj beseda oglati zaklepaj ) ežoj

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

23. nov 2006 10:38

ežoj jessy6

AnnaH  

član od: 11.1.2006

sporočila: 59

23. nov 2006 13:32

hvala vsem za pomoč pri moji nesrečni torti... no za pisavo se bom pa drugič bolj potrudla AnnaH

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

23. nov 2006 13:40

AnnaH, vesela sem, da se nisi "užalila". Veš, večina uporabnikov/-ic Kulinarike nas je vendar že ven iz najstniških let (z izjemami seveda, npr. ta mala Urša) in nismo tako navajeni običajnega SMS-slanga, kot ga uporabljajo mladostniki. Tudi če malo pogledaš forum za nazaj, boš videla, da pišemo v približno pravilni slovenščini. Upam, da ti bo uspela dobra in lepa torta! teta torta

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

23. nov 2006 13:48

Javi kakšna bo torta! LP K

AnnaH  

član od: 11.1.2006

sporočila: 59

23. nov 2006 13:54

bom javla...kakšen zmazek bo..hehe AnnaH

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

23. nov 2006 13:57

Kaj se sekiraš, važno, da jo boste zmazali. jade

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti