Kruhek brez kvasa in bele moke...

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

tema odprta - 12. nov 2006 19:36 | ogledi: 7.981 | odgovori: 7

No, znalci in znalke, pomagajte mi, prosim. Zaradi določenih zdravstvenih težav, se moram ognit med drugim tudi kvasu in beli moki. Moki sami po sebi sploh ne bo problem. Kako pa naj si spečem kruh brez kvasa, pa nimam pojma. Tudi naravne droži ne pridejo v poštev.

Vem da ne more bit rahel in hrustljav, ampak da je vsaj od daleč podobno kruhu.

Hvala za odgovore!

Temo je spremenil(a) Noa dne 12. nov 2006 19:36:27

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

12. nov 2006 19:50

bo pa pač nekvašen kruh... narediš kot običajno, samo brez kvasa... bo kot pred stoletji, ko še niso poznali kvasa in so pekli podpepelnjak veliko sreče LP Drejček

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

12. nov 2006 20:10

No, gre tudi s pecilnim praškom. http://www3.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=5254 Pa v eni kjigi sem brala recepte s sodo in še s čim. Oglasi se na ZS, lahko malo poiščem. Morda kaj najdeš tudi v knjigi Goljata: Kruh, Založba Kmečki glas Upam, da boš našla zadosti variant, ki ti bodo sprejemljive. rimljanka

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

12. nov 2006 22:33

V Dm-ju sem videla "kislo testo" v prahu, ki se doda v testo namesto kvasa. Ne vem, kakšna je sestava in tako naprej. Tud mene zanima varjanta brez kvasa, tako da je to zelo dobrodošla tema.

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

12. nov 2006 23:24

Uau, hvala vam za ekspresne odgovore. Seveda mi je jasno, da gre s pecilnim praškom. Ampak raje bi kakšen recept brez. Tako kot je svetoval Drejček. Vendar bi raje kako prizkušeno varianto...no ja, če je ne bo, se bom pač spravila malo experimentirat. Pa, Rimpljanka, tudi v knjigo, ki si jo predlagala, bom pogledala! Thanks! Še kaka ideja bo več kot dobrodošla!

Majuska  

član od: 23.7.2005

sporočila: 83

13. nov 2006 12:39

Makrobiotski nevzhajan kruh 1. nacin 2 skodelici cele moke 1 skodelica koruzne moke 1 skodelica jecmenove ali ajdove moke 1/2 skodelice kostanjeve moke (po zelji) sol ali sezamova sol 2 skodelici vode 2. nacin 2 skodelici cele moke 2 skodelici rzene moke 1/2 skodelice sojine moke (po zelji) kumina sol 1 zlica sojinega olja 2 skodelici vode Zamesimo teso in ga dobro gnetemo 10 minut. Nato ga pustimo, da se kvasi cez noc. Naslednji dan polozimo testo v naoljen pekac in ga pocasi pecemo 2 uri pri 170°C. Tak kruh je bolj zbit. Recept je iz knjige Stirje letni casi v kuhinji. Jaz ga se nisem pekla. Lp, M

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

13. nov 2006 13:05

Tradicionalni irski kruh je delan s sodo. Išči v googlu pod "Irish soda bread recipe". Je kar dober, priporočam pa tudi makrobiotskega, sploh tistega, ki se dela z namočenimi semeni, vendar žal recepta nimam pri roki. fresh

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti